Web yutturmaca ya da uzun kopya satis mektuplari

Ben web üzerinde hakkinda uzun satis kopya önce yazdim. Ama bu konuda söylemek daha var.

Ilk olarak, bana burada söylüyorum ne açik olalim. Ben bir sitede diger sayfalari onlarca içinde uzun içerik sayfalari bahsetmiyorum. Sik sik kendi alan adi ile, tek basina sayfalari … uzun, dogrudan yanit satis mektubu çevrimiçi bahsediyorum.

Uzun kopyalama isleri, online ve offline: Sonraki, sunu söyleyeyim.

Eger yazi ile birilerinin dikkatini tutabilir ise, uzun bir sayfa, tüm avantajlari teslim, tüm özellikleri kapsayacak ve okuyucu soru ve endiseleri sayisiz gidermek için yer verir. Harfi ivme tasiyan ve okuyucunun dikkatini tutan Yani sürece, insanlar kaydirma devam edecektir.

Ve daha iyi bir dönüsüm orani daha kisa sayfa oldugundan daha alirsiniz. Bu da dogru çevrimdisi ve web üzerinde.

Ancak, ne bulduk uzun, online satis mektubu için iki farkli yaklasim oldugunu. Is, ancak her ikisi de farkli sekillerde bunu.

Uzun kopya style # 1: Hype ile Satis

Muhtemelen demek sayfanin tür biliyorum. Burada bekleyebilirsiniz kopyanin tür bir örnek:

“For Life Gelir? Olarak gerçek uzmanlar tarafindan da övgüyle olan ayni program” … ‘Düsün ve Grow Rich,’ daha büyük olasilikla daha fazla insan götürecek yeni bir atilim yöntem ‘milyoner statüsüne Zengin Baba, Yoksul Baba, kirdi ‘ve’ Zengin ‘Kombine Baslarken Of Science! “”

Kopyalama tarzi, hizli üstünlük dolu, desteklenmeyen sözler ile kalin ve yorgunlari üzerinde amfetamin serpin görünen insanlar tarafindan verilen referanslari ile siskin oldugunu. Bu satis sayfalari için sablon oldukça tutarlidir. Evet, hepimiz mutlu ve çogumuz olmak istiyorum bazi ekstra zenginlik ile yapabilirdi.

Ama bu yaklasim çok iyi çalistigini nasil? Birçogumuz bu mektuplari bakmak ve inanmaz vardir. Ve çogumuz böyle bir yaklasimla ikna edilmesi asla iddia olacaktir. Ama binlerce insan yüzlerce.

Nasil yani? Bu kopya yaklasim için bir hipnotik bir kalite vardir. Bu tür güç ve coskuyla söz yapar. Ve bir sekilde, bu teslim bir devlet olarak bizi cezbeder. Biz vaatler ve referanslari sonsuz dalgalarina gönderin. Biz belki, sadece belki … Bu ise yarayabilecek düsüncesi yenik düser … ve biz bu ekstra zenginlik ve mutluluk bulabilirsiniz.

Bu yutturmaca nasil isliyor. Bu teslim bizim devlet derinlesir ve neredeyse rüya gibi iyimserlik bir devlet olusturur.

Ve o insaat.

Bu yaklasimin önemli asagi yönlü çogumuz rüyadan uyanmak ve sözlerinin bos oldugunu bulmak. Ya da baska bir sekilde ifade etmek gerekirse, biz bilet aldim, ama piyango kazanamadi.

Amaciniz yutturmaca kullanarak okuyucu, umutlari ve müsterileri ile uzun vadeli iliskiler, insa etmektir Yani gitmek için yol degildir.

Uzun kopya style # 2: Insan Baglantisi ile Satis

Uzun kopya yaklasimin ikinci tarzi oldukça farklidir. Yine, bu, genellikle birçok ekranlar uzun tek basina sayfalaridir. Yine, basliklar, alt basliklar, girintiler ve yorumlar bulacaksiniz.

Ama yazi tarzi çok farkli bir yaklasim bulacaksiniz.

Hiç Bill Bonner bir satis mektubu, Ken Elçi veya Allan Gardiner … okudum Bu konuda ben bahsediyorum yazi türüdür.

Bu hala uzun, coskulu mektuplar … ve hizi hala satirdan sonra, satir asagi çekiyor.

Ama burada bazi farkliliklar vardir ve çok önemlidir.

– Metin içinde, yazarin gerçek sesini duyarsiniz. Sen ‘Dream-O-Matic 2000 “tarafindan yazilmis kopya ile satilan degil – bir taninabilir insan sesi, Bill, Ken veya Allan sesidir tarafindan satilan konum.

Böyle bir mektubun sonunda, bir seçim yapmak … satin almak ya da satin almak için degil. Ve bu çok daha az pisman muhtemeldir bir seçimdir.

Bu gibi online satis mektuplari geleneksel dogrudan yanit mektup yazma çocuklariyiz. Iyi dogrudan mektuplar bu ikinci sekilde yazilir – okuyucu ile gerçek bir baglanti kurmak ve onun güvenini kazanmis olmalari gerekmektedir.