veneto gayrimenkul piyasasinda son veriler

Emlak piyasasi bir ülke ekonomisine en önemli sektörlerden biridir. Ne yazik ki son aylarinda, ekonomik krizden en çok etkilenen sektörlerden biri olmustur; Haydi simdi bakalim nasil Veneto, her zaman en bayindir ve verimli arasinda kabul bir bölgede durumdur.

Mart ayinda zaten Ance (bina isçilerin Ulusal dernekler) 2008 ve 2009 yili tahmini, hakkinda yillik rapor yaklasik -4,5% olarak yatirimlarin bir azalma kaydetti ve 2009 yilinda yatirimlar güçlü bir azalma olacaktir. Fazla on yil boyunca Veneto insaat sektöründe Italya’nin geri kalanindan daha fazla artmistir, çünkü bölgede bu belirgin yavaslama, ancak, ayni zamanda açiklanmistir. Kriz artik sayilar, açikça görülebilir ve raporlar onaylayin. Ekonomik kriz ek olarak, negatif bakiye hareket elemanlari son yillarda zaten baslamis ve tüm ekonomik sektörleri içeren, siki kredi politikasi ve çok sayida gecikmeler ya da yerel yetkililer tarafindan ödemelerin durak vardir.

Biz konut ihtiyaci yüksek, agirlikli olarak devam ettigini göz önünde çünkü Veneto her ilde, Padua Belluno için, ayni zamanda, özellikle zaten harekete olabilir orta ve küçük eserleri ile ilgili, önemli bir altyapi açigi var son yillarda önemli nüfus artisi nedeniyle.

En zor alanlardan biri, 2008 yilinda bir önceki yila göre% 10 düsüs gösteren konut disi kamu binalarinin olmasidir. Güçlü azalma özel konut disi sektörde (-6,7%) ve yeni konut (-4,7%) da vardir. 2008 yilinda hala olumlu bir isaret gösteren tek sektör mevcut konut olaganüstü bakim ve kurtarma (+1,3%) için yatirimlarin olmasidir. Tüm illerde gayrimenkul satis gelince, tarih elverisli degildir; geçen yilin ilk alti ayinda 2007 yilinin ilk yarisina göre% 18,6 azalmistir çikan satis sayisinda. Azalma en Veneto ili headplaces içinde% 16 bir azalma ile karsilastirildiginda il belediye olmayan headplace (19,2%) olarak isaretlenir.

Kesintisiz büyüme, konut fiyatlari üzerindeki ilk olumsuz belirtileri 10 yil sonra son raporunda nomisma kayitlari. Ancak, bu yatirimcilarin gayrimenkul piyasasina geri dönüyor anlamina gelmez. Padua daire fiyatlari 2007 yilinin ikinci yarisi ile karsilastirildiginda Mestre -3,9% olarak, -4,2% Venedik içinde, -1,2% of düsmüs, bu veriler genel olarak fiyatlar çok azalan degildir bu nedenle göstermektedir çok Avrupa’nin geri kalani ile ilgili olarak.

Kriz de hemen Ocak-Eylül 2008 tarihleri ??arasinda daha kisitlayici politikalar, yürürlüge olan bankacilik sektörü, etkiledi. Veneto konut disi sektöre finansman 17,8% bir azalma oldu. Hane verilen krediler% 3,6 bu bölgede bir düsüs kaydedildi, ancak sadece üçüncü çeyrekte azalma% 20,2 oldu.
Ekonomik ve mali krizin üstesinden gelmek için, tüm gözlemciler, ulusal ve uluslararasi, gelir ve istihdam sürdürmek için güçlerini için, altyapi yatirimlari oynayabilecegi anti-konjonktürel rolü teyit ediyoruz.

Bu insaat sirketleri için is firsatlari verir hem çünkü ve her altyapi için baska bir sosyo-temelini olusturur, çünkü sektörün yeniden canlandirmak için önemli faktörler teknolojik yenilik, enerji konusu ile ilgili özellikle sorunlari, altyapi gelisiminde tespit edilmistir, bu önemlidir bölgenin ekonomik kalkinma ve nüfusun büyük bölümü için konut sorunu yüz Veneto bölge tarafindan tesvik ev için politikalarinda.