tüm ppc kampanya için bir anahtar kelime

“Google AdWords Uzmanlari” dinleme ve AdWords hesap çalistirmak için reklam ajanslari ise, AdWords birkaç e-kitaplar okuduktan sonra, ben AdWords Kampanyasi set-up için bir tahmin edilebilir ve kusurlu yaklasimla edilen bu “uzmanlar” bulundu. Birçok birkaç Reklam Gruplari içine benzerlik ile grup, bunlarin anahtar kelime yüzlerce veya binlerce bir araya olusturmak ve büyük Kampanyasi kategoriler bir avuç altinda yer bildirecektir. Bir sirket benim için 18.000 üzerinde anahtar kelimeler olusturulan ve korkunç sonuçlar elde kiraladi. AdWords Kampanyalari kurma bu geleneksel yaklasim, zahmetli savurgan ve odaklanmamis olduguna inaniyorum. Benim kanitlanmis metodolojileri ile, maliyetlerinizi azaltabilir tiklama artirmak oranlari ve AdWords Kampanyalari yönetmek daha az zaman harcayarak web sitenize daha fazla trafik. Aslinda, bugün bile, ben günde 200-300 tiklama almak ve tek bir anahtar kelime benim isletmelerin birini çalistirmak mümkün duyuyorum benim yaklasim, bu kadar eminim! (Bu çok daha iyi almaz).

Peki nasil yaparim? Nasil burada.

Anahtar Kelime Seçimi – Eger daha yapmadiysaniz, ben size is için 25-50 anahtar kelime bir baslangiç ??liste gelistirmek öneririz. Popülerlik ve alaka karsilastirmak için Google Anahtar Kelime Araci ve Google Suggest (Google Labs bölümünde bulunabilir) kullanin. Bu anahtar kelimeler mevcut veya gelecekte web sitesi dahil ve müsteri gözünde isinizin deger teklifi tanimlamak gerekmektedir. Bu liste gelistirirken müsterilerin ayakkabi kendinizi koyun ve “Ben benim sirket bir sey satin almak istedi, ben bir arama motoruna ne yazabilirsiniz?” Google arama motoruna anahtar kelimelerinizi yerlestirin, kendinize sorun ve rakiplerinizin bulmak görmek . Bunu yaparsaniz, o zaman dogru yolda demektir. Listenizi gözden geçirin ve olasi bir kelime her köküne gidin. Eger “çin bebek” satmak Örnegin, ben anahtar kelimeler, “bebek” ve “bebek” test olacaktir. Bu çok genis görünebilir ve yüksek bir gider endise olabilir ragmen, sadece “Çin bebek” ya da baslik ve “Barbie” arayan herkes önlemek için Google Ad gövde metninde “çin bebek” yerlestirebilirsiniz.

Set-up Reklam Grubu – Bu AdWords ile ilgili en kritik “Farkinda Sirlar” biridir. Kampanyalar kurarken, sadece her Kampanya için bir Reklam Grubu altinda bir anahtar kelime kullanin. Bir Kampanya basina bir Reklam Grubu basina bir Kelime – Tekrar edeyim. Yeri bu bir anahtar kelime anahtar kelime olarak = genis maç, [anahtar kelime] = tam esleme ve “anahtar kelime” = ifade maç. Bu, Google gözünde her Kampanyasi son derece yüksek bir alaka faktörü verir ve birden fazla anahtar kelime ile Kampanyalar sulandirmak degil.

Son olarak, 30 Kampanyalar genelinde 30 anahtar kelimeye kadar test ederek baslamanizi öneririm. Tekliflerinizi yüksek ve düsük yerlestirin veya her bir anahtar kelime maliyet optimize ettik kadar 0,05 $ her gün, her Kampanyasi maliyetini yükseltmek. Belirli bir Kampanya 30 tiklama ulastiginda istatistiksel bir anahtar kelime yerine olsun veya olmasin, bir% 95 güven düzeyi ile,,, sen belirlemesini olabilir konusma. Iyi olan ve dönüsüm basina maliyet herhangi bir kar üretmek için çok yüksek bu dönüstürme olmayan herhangi bir düsük performans anahtar kelimeleri degistirin.

Bu “Farkinda Sirlar” kullanarak, anahtar kelime bir avuç odaklanabilirsiniz ve sonunda basari için yol test edin. Ben 6-7 anahtar kelimeler iyi dönüstürme oldugunu fark önce benim is, ben 100 anahtar kelimeler üzerinde test etti. Daha da iyisi, benim is 75% getirerek tek bir anahtar kelime bulundu. Bir zaman tasarrufu hakkinda konusun. Simdi, arkadaslarim bu, AdWords reklamverenleri için baska Holy Grail oldugunu.