toptan is nedir

Toptanci anlami nedir? Bir toptan is, Toptanci adam temelde indirimli olarak büyük miktarlarda üreticilerin mal satin alma ve bir yüksek fiyatlar için mal satan perakendeciler onlari dagitmak, bir araci olarak hareket ederler. Pek çok üretici sadece asgari tam palet yük kaynagi, ama distribütörler bir anda bütün bir kap satin alirsaniz tercih, böylece döngü Üreticiler, Toptanci, sonra Perakendeciler müsteriler oldugunu.

Bu is size dagitim maliyetlerini karsilamak ve kar birakmak iyi bir marj var, böylece üreticilerin mümkün olan en düsük ürün fiyatlari almak için iyi müzakere becerisine sahip olmalidir.

Arasinda degisen, mümkün olan en iyi fiyatlarla elde etmek için bazi stratejiler vardir gelen basit pazarlik, miktar indirimleri, erken ödeme indirim ve hatta bizim alanda rekabet yoktu diger toptancilar ile isbirligi içinde tüm konteyner yükleri satin.
Bir toptanci genellikle diger perakende satis ya da isletmelere mal miktarda saglamak için üretici ile çalisir. Çogu zaman, ayni zamanda, ürünün dagitici olabilir. Bir toptanci genellikle sadece hacimli satis ile ilgilenen ve ürünlerin tek veya düsük miktarda çok satmaz. Bu bu üretici olarak durumlarda sadece sirayla isletmeler veya distribütörler satmak kendi toptancilar, satiyor. Üretici bazi durumlarda genellikle yere mal almak, hem de ürün ve teslimat için fatura dahil tüm lojistik ele toptanci olabilir.
Bu sizin için kullanilabilir tüm kanallar isiniz için mal satin almaya karar vermeden arastirma ve degerlendirmek için önemlidir. Pazar faktörler, rekabet ve durumu tüm hangi ürünleri tasimak için karar bir faktör oynayacak ve onlari elde etmek için nasil.