temel bir geri satis ve satis süreci yaklasimi

Asagidaki ifadeler satis günün rutin bir parçasi haline geliyor?

“Biz sadece su anda para yok, geri dönün ve gelecek yil bizi.”

“Her sey harika görünüyor, ama su anda herhangi bir ek harcama üzerinde durmak koyduk.”

“Ben hala is bundan bir ay için gittigini emin olsaydi ben kesinlikle hizmet için kayit olur.”

Onlar varsa, yalniz degilsiniz. Aslinda, ben çalismak satis elemanlarinin çogu bu itirazlarin geçici bir çözüm yollarini ariyordum ve birçok çözüm yakin gelecek için fiyatlari düsürmek için olacagini düsünüyorum. Bu sonuca atlamadan önce olsa da, bu düsünün: Bir satis temsilcisi basari olan, zor ekonomik zamanlarda is yapmanin hizla degisen doga ragmen hala sonuçta baskalariyla iliskiler kurmak için yeteneginizi dayanir, potansiyel ya da mevcut olsun müsteriler. Bunu gerçeklestirmenin zaman, fiyat konusunda kaybolur ne kadar hizli sasiracaksiniz.
Itiraz: Eger içine çalisan bu fiyat itirazlari sadece vardir, bkz. Eger haberleri (biz baska bir gün için bu konuda tasarruf edecegiz) her gün isitme konum ne ragmen, nispeten az sayida sirket kapilarini kapatmak zorunda noktasinda aslinda. Bunlarin çogu “Hayir” Her gün gördükleri satis elemanlarinin akisi söylemek için uygun bir yol olarak fiyat bahane kullaniyorsunuz. “Hayir” bu degistirmek için bir “Evet” ekonomi patlama oldu zaman aldi ayni seyi bugün alir: umutlari ile uyum. Bu sizin umutlari ve müsterilerin bütçeleri kadar sikma, özellikle de rekabetçi bir fiyata kaliteli bir ürün ya da hizmeti sunmak gerektigini, tabii ki, söylemeye gerek yok. Ayrica, ürün ve hizmet ile birlikte müsterilerine ek deger saglamak için yollar ariyor gerekir. Bir kez asgari standart, ancak odak gerçekten müsteri ile iliskileri olur elde ettik. Müsteri ile satis elemani olarak iliski baslangiç ??noktasi olmasina ragmen, ben de iki sirket arasindaki genel iliskinin konusuyorum. Onlarin borç hesaplari personeli ve kredi departmani ya da depo personeli ve dagitim veya servis personeli arasindaki etkilesimler arasindaki iletisim olsun, her bilesen genel iliski katkida bulunur.

Ne, daha sonra, bir satis elemani korumak ve mevcut müsterileri ile iliskileri gelistirmek amaciyla odakli olmak gibi yapmaniz gerekir? Nasil tutum ve eylemleri (ve diger tüm) itirazlari böylece yeni müsteriler çekmek ve fiyat üstesinden, sen umutlari ile yeni iliskiler kurmak için yardimci olacak bir sekilde yönlendirilebilir?

Son birkaç yildir, ben yaziyorum ve adi DAMLA ÖLÜ Satis satan bir yaklasim hakkinda konusma. DAMLA DEAD Satis nedir? Daha fazla, tüm hayati boyunca iliskilerin kalitesini artirmak için bir yol sunar ÖLÜ Satis BIRAKMA; Bu büyük bir müsteri iliskileri olusturmak ve sürdürmek söz konusu oldugunda radikal sonuçlari artirabilir bir yöntem.

Neden olsa da, bu DEAD Satis BIRAKMA diyorsun? Insanlar genelde satis için bir yaklasim tanimlamak için böyle bir görünüste olumsuz bir çagrisim ile bir ifade hakkinda merak, tüm sonra, kim satis kariyer “damla ölü” istiyor? Biraz ön bilgi sirada bulunuyor.

DAMLA ÖLÜ Satis için fikir aslinda sorun müsterileri ile özel olarak basa çikmak için bir yöntem olarak gelistirilmistir. O zamandan beri umutlari ile iliskiler dahil olmak üzere tüm müsteri iliskileri, kapsayacak sekilde genisletildi ama akilda zor insanlarla baslanmistir. Sen çogumuz, bilinçli ya da bilinçsiz olsun, biz sadece bir özellikle zor müsteri söylemek isterdim, bakiniz “ölü Birak!” Tabii ki, biz (hemen hemen hiç) aslinda bu duygulari seslendirmek asla. Biz genellikle sadece o kisi ile ugrasmak zorunda anisina temizlemek için bir yol olarak bizim kafamizda senaryo oynamak, ve bu bazen geri çekil deneyim geçmesine izin ver ve gün geçmek için etkili bir yol olabilir.

Ayni zamanda olsa da, muhtemelen böyle bir olumsuz yönde bir müsteri etkilesim resmeden müsterilerine yönelik genel tutum gelistirmek için çok fazla bir sey olmadigini biliyoruz. Aslinda, muhtemelen o kadar tutarsaniz, bir kinik dönüsmesi gidiyoruz tanimak. Müsterilerin ile ilgili daha iyi bir yolu alma ihtiyaci duyarlar. Bu özellikle sonraki müsteriler, is arkadaslari ve hatta aile üyeleri ile etkilesim yolu etkileyen, düsünce kalibi bu tür tüm gün üzerinde olumsuz bir etkisi oldugunu fark.

Peki olumsuz düsünceler bu tür bozabilir? Nasil gerçekten bir müsteri (ya da bu konuda herkesten) söylüyorum gibi hissediyor bir kisi olabilir ‘ölü Birak!’ bu düsünce degistirmek ve yeni, daha bir güçlendirici ile degistirin? Peki, neden kelimelerin kendileri kullanmak ve olumlu bir sey için olumsuz bir sey iliskisi degismez?

Böylece ÖLÜ Satis, harika müsteri iliskileri elde etmenize yardimci olabilir sekiz temel nitelikleri olusan satis bir yaklasim (ve hayat) BIRAKMA var. Özellikle, DEAD Satis BIRAKMA sen “ölü Birak!” Için bir müsteri söylüyorum gibi hissediyorum, hemen Haysiyet, saygi, Iyimserlik ve Profesyonellik ve kendi içinizde Desire, Cosku gelistirme ayni zamanda is yerinde onu tedavi unutmamalisiniz söylüyor , Farkindalik ve bunu yapmak için gerekli Disiplin. Satis bu yaklasim onlarin sorunu müsterilerine yönelik satis insanlarin tutum gelistirmek için bir arzu ilham ederken, ben bu sekiz nitelikleri kadar zor müsterileri ile ilgili ötesinde ve hatta sadece müsteri etkilesimleri ötesine kabul edecegiz eminim. Aslinda, bu nitelikleri gelistirmek hayatinda her iliski artirabilirsiniz!

Örnegin, is dogru cosku kalitesini gelistirmek ve ürün veya hizmet müsteri yaklasirken tüm tavir degistirebilirsiniz diger isletmelere saglayabilir yardimci. Nadiren nedeniyle ürkek firsatlar kapali satis temsilcisi, bu bir kalite hemen hemen özür dileyen tutum çalismalari gördüm; aniden, onlarin cosku ve heyecan çikarmak ve üst üretici haline! Onlar umutlari görmek için sabirsizlaniyorum! Onlar müsterilerin alt çizgiler gelistirmek yardimci tutkunu olmak ve bu cosku bulasicidir. Beklentiler ayni cevap baslar, ve temsilcisi yillarca sürecek potansiyeline sahip büyük bir iliski için zemin hazirlamaya için bir firsat vardir.

Tabii ki, böyle cosku onlarla iliskinin kalitesi üzerinde büyük bir etkisi olabilir müsteriler, bir daha iyimser bir yaklasim yol açar. Eger iyimser bir bakis açisi ile müsterilerine tedavi zaman, onlarla neredeyse aninda iliski kurmak oldugunu göreceksiniz. Zor bir gün sorunlara yol açabilir yasiyor bir müsteri karsisinda dizginsiz iyimserlik: Tabii ki, bir denge gerekiyor. Farkindalik, sekiz temel DAMLA DEAD nitelikleri baska bir devreye giriyor Ve bu, etkili bir iletisimci olmak için müsteri duygularini ayarli-olmak zorunda.

Peki, nasil bir DAMLA ÖLÜ satis elemani olabilir? Da DAMLA DEAD Satis yönlerini her inceleyecektir makalelerin sekiz bölümlük dizi için buraya kontrol edin. Ayrica her bir kalite müsterilerine dogru yeni, güçlendirici tutum olusturmak için baskalariyla nasil etkilesimde bakacagiz. Kendini gelistirme bu yatirim yapma degilse hayatinin, satis kariyerinin en iyi kararlardan biri olacak! Daha fazla bilgi için bizi izlemeye devam edin ve bir dahaki sefere kadar, size mutlu satis!