sonuçlarinin bir roket gemiye satis çaba açmak için satis yönetimi ustalik nasil

Çogu is liderleri maksimum verimlilik için bile satis organizasyonlari ya da kendilerini yapisi nasil bilmiyorum. Onlar, degistirmek uyum ve büyüme yeni asamalari için yeniden organize etmek nasil bilmiyorum. Bir tek kisilik ordu veya büyük ölçekli satis gücü olsun, ögrenmek ve süper satis ustalik benim altin sirlari kullanabiliyorlar.

Milyarder isadami, Charlie Munger için çalisirken ben ilk bina hassas satis organizasyonlari için sirlarini ögrendi. Sadece 15 ay içinde bana verilen ilk sirketin satis iki katina çikti. Ikinci sirket sadece 12 ay içinde iki katina çikti. Ben devraldi sirketlerin çesitli, ben üst üste iki ve üç yil iki katina çikti. Iste nasil …

verimliligi artirmak ve satis çift nasil

En çok satis kuruluslarda, satis ad-hoc bulunmaktadir. Herkes iyi oldugunu düsünüyorum ne yapiyor etrafinda çalisiyor. Yönetim performans çok az standartlar getiriyor.

Maksimum verimlilik elde etmek ve daha az 12 ila 15 ay içinde satis çift istiyorsaniz, bir bilim adami gibi düsünmek gerekir. Eger satis her yönüyle planlamak gerekir en küçük ayrintisina kadar islemek.

burada satis basarisi için adim adim savas plani olusturmaniza yardimci olmak için benim en iyi öneri:

1. asamasinda maden

Eger satis temsilcileri sonra gitmeli hesap türleri için asgari standartlari var mi? Her temsilcisi onlar sürekli ve acimasizca takip bazi “rüya müsteri” var mi? Minimum boyutu hesaplari ne sonra tekrar gidiyor gerektigidir?

Eger takim (rep basina) sonra gidecek hesaplarin en az sayida kurmak mi? Ne kadar zaman her gün bu çaba adanmis olacak? Eger takim müsteri basina karsi karsiya gelecek ret minimum miktarini ayarlamak mi? Satis temsilcileri her ret sonra ve bu sürecin nasil takip olacak ne yapmasi gerektigini sizin savas plani size de emin olun? Burada standartlar yoksa, tüm satis elemanlarinin% 52’si tek bir ret sonra verecektir. Ancak çalismalar için müsteri olsun en azindan karsilamak için bugün 8.4 ret alir göstermektedir.

Ne olacak satis Ilk yaklasim temsilcileri? Ikinci? Üçüncü? Hemen telefon umudu alirsaniz ne diyorsun? Bekçisi ve yardimcilari etrafinda almak için ne yapmaliyim?

2. Satis arayin.

Satis temsilcileri ne bulundular olacak? Her alici ile her etkilesim elde etmek istediginiz ilk bes stratejik hedefleri nelerdir? Ne ve kaç soru onlar sormak için gidiyoruz? Nasil tekrar kisisel itibarini sahibi olacak?

Satis çagri 99.9% o sirketlerin bilerek ele asla müthis bir stratejidir. Eger ciddi oturdu ve satis çagri hakkinda konustuk ve her yönü disari planladiniz mi? Eger, bu uygulama bu rol oynamak ve iyi bir parlaklik için lehçe mi? Eger hiçbir seyi sansa birakarak mi?

Ben çalismak her sirket için, onlari satis çagri her santimini plani yapmak. Ben bir savas gibi satis düsünmek benim müsteri söyle. Dogrudan posta, reklam, ticari fuarlar ve Internet Pazarlama ile Pazarlama uzun menzilli bir bombardimana gibidir. Bunlar piyasada yumusatmak ve daha açik olun.

Sizin satis temsilcileri ayak askerlerdir. Onlar el-do-el mücadele içine almak, bunlari egitimli ne kadar iyi istersiniz? Kaç senaryolar önceden ele istersiniz? Satis telefon her yönüyle mükemmel olarak, benim müsteri sirketlerin dört dis büyüklüklerine katlettiler!

3. Ürün veya hizmet için gerçek adim.

Rakip engellemek için önleyici strateji nedir? Ne su anda satin almak için umutlari motive olacak? Eger tek seferde tüm umutlari sunmak zorunda iddia, ne tür bir deneyim olurdu? Su anda hazir misiniz? Aksi takdirde, satis islemi özensiz.

Üzgünüm, ama dogru. Ben mektup için satis firsatlari planliyoruz. Sana tek seferde bir odada bütün umutlari koymak olmadigini söyleyebilirim tam olarak biliyorum. Onu anlamaya, o zaman rol oynamaktadir.

4. teklif.

Çekici bir teklif olusturma bir sanat formudur. Eger müsterilerinizin dünyasina derin alir ücretsiz bir sey ikram edebilir miyim? Eger ürün veya hizmet türüne iliskin ücretsiz bir denetim ikram edebilir miyim? Eger bir bonus veya ücretsiz hediye ile satin almak için tesvik tatlandirmak miyim?

Geçenlerde teklif bir MP3 Player eklendi ve bir gecede% 22 oraninda onun satislari artti bir müsteri var. Ek olarak, benim birincil teklifler almak için bir tesvik olarak muhtesem bir ek egitim programlari vermek.

Rol-play temsilcileri kolayligi ve tam konfor ile yapmak kadar tekrar tekrar teklif.

5. Takip.

Simdi yapistirma islemi devam zamani. Bu asamada bir satis etkilesim sonra hedefleri tanimak ve planlamaniz gerekir? Eger tavsiyeleri almak istiyor musunuz? Istemci tekrar tekrar geri gelmesini istiyor musunuz?

Nasil bir bag yapacagiz? Eger e-posta adresleri aldin mi? Eger hiçbir söyleyemem sahip böylece deger bir iliski açabilir miyim? Bir adim, adim iki adim üç ve benzeri takip Neler?

daha üst üretici gibi hareket için satis temsilcileri tren

O dedi, prosedürler, rol yapma, sürekli egitim ve satis süreci üzerinde çalisiyor ve içinde sadece, hatta normal satis temsilcileri üst üretici gibi yapmak yardimci olabilir. Eger lider degil iseniz, kapatamazsiniz. Günümüz is dünyasinda bir savas var. Bu satis denir. Eger savasi kazanmak ve daha fazla pazar payi almak istiyorsaniz Ad, kendinizi bazi gerçek savasçilar almak gerekir. Sen üst üretici gerekir.

Top üreticileri daha etkili olmak suretiyle reddedilmesine mükemmel cevap. Onlar kimse onlari firçalama zaman daha agresif hale gelir. Birisi satin degilse daha ikna edici konum.

Top Performers satis süreci bir bilim oldugunu biliyoruz. Onlar sürekli satis dogru hareket, bilim adamlari gibi çalismasi gerektigini anliyorum. Yani bir bilim adami her ve satis sürecinin her yönüyle gibi asagi sondaj baslar.