soguk arama korkunuz sona nasil

Çogumuz gerçekten soguk arama sevmedigim. Muhtemelen bütün satis aktivitesi en korkulan, ve en ret neden olur. Ama soguk arama hakkinda farkli düsünmeye harika yolu vardir. Biz sadece bizim zihniyet degistirerek arayan ve alici hem de tipik olumsuz bir deneyim ortadan kaldirabilir. Biz farkli düsünmeye basladiginizda, biz soguk arama artik biz beklediginiz korku yüklü bir deneyim oldugunu bulmak.

Bu yeni zihniyet benimseyerek, yeniden arama keyfini mümkün olacak. Ve, ilk kez, aslinda bir satis kapanis yani sira soguk çagri için diger faydalari görürsünüz.

Burada üç önemli oldugunu soguk arama yaklasan bu yeni bir yol bizi vardiya odaklanir:

1. Yerine saticilik daha iliski odaklanin

Yerine ürün veya hizmet etrafinda daha baska kisi etrafinda bir konusma fikri ile soguk aramalari baslayin. Senin tek odak size aradiginiz kisiye yardimci olup olmadigini konusunda olsun.

Bu bir konusma ihtiyaçlarini etrafinda dogal ve kolay açilmak saglar. Ve ayni zamanda çözüm gerçekten su anda onlar için bir uyum olmayabilir olasiligi etrafinda daha rahat olmalarina yardimci olur.

Kimler yeni insanlarla tanismak fikrini sevmiyor? Ve kim eger yardim saglayan gibi degil mi? Zihniyet bu yerde, o zaman zarif ve kolay konusmalari olur. Bir soguk çagri bir satis neden olup olmadigi ile ilgili tüm gergin degildir. Bu özgünlük disinda faaliyet konum. Gerçek insan konusuyor, gerçek bir kisi oluyorsun.

Ben size yardimci olabilir mi? Muhtemelen bu belirli sözcükleri söyleyemem, ama tutmak için kolay bir zihniyet var. Ve ayni zamanda daha kolay potansiyel müsteriler tarafindan alinan ediyor. Bunlar satis gündemi ile “kovalanan” hissetmezsiniz. Onlar bir seyler kesfetmek için daha fazla açik olacak. Ve yeni insanlarla tanismak ve onlara yardimci olup olmadigini kesfetme keyfi hissedeceksiniz.

Eger insanlarla baglanti bu tür yapi odaklanmak zaman, kendinizi birçok yönden hayatinizi gelistirmek bulacaksiniz. Bir açiktir. Daha iyi soguk arama konusmalari olacak. Eger satis kadar devam bulacaksiniz. nd kendinize satan gerçek bir deneyim haline çok daha profesyonellik getiren bulacaksiniz.

2. Diyalog degil, monolog odaklanin

Bu yeni soguk arama zihniyet gerçek bir konusma degil, tek yönlü bir komut dosyasi sahip ilgilidir. Bu gerçekten yeni bir tanidiklari ile samimi konusmalari tahmin anlamina gelir.

Bu dogal olarak size gelmek zorunda. Bu, dogal bir konusma olmak zorundadir. ou Eger ürün veya hizmet olan biri yardimci olabilir görmek için aradiginiz kendinize inanmak zorunda.

Bir kez insanlarla sohbet ve referans bu yeni çerçeve içine, onlarla bütün olmak vardiya güven fikri zevk baslar. Ve satis kendisi davranisini etkilemez bir yerde olmaya baslar.

Bu durumda, reddedilme korkunuz sekilde iner ve insan baglanti daha keyifli bir sekilde artar.

Artik satis konusunda endiseli degil çünkü soguk arama etrafinda eski kurallarin özgür olmak yerdir. Ne olursa olsun bir satis ya da yapmak olsun, yalnizca istemci yardim ile ilgili konum. Ve bu özgürlük. Bu profesyonel ve otantik olmak özgürlük.

Eger diyalog yerine monolog açisindan yaklasan soguk çagri düsündügümüz zaman, o zaman sadece sizin konusma alabilirsiniz ne odaklanmis degildir. Size yardimci olmak için dürüst bir arzu disinda faaliyet konum, ve bu her zaman iki yönlü bir konusma sahip demektir.

3. Ürün satis yerine problem çözme odaklanin

Isiniz ne sanayi olursa olsun, ürün veya hizmet için bir ihtiyaç olmasi gerekir, ya da çok uzun süre hayatta olmaz. Yani eglence, defter tutma, bilgisayar programlari veya baska bir sey sunuyoruz olsun, belirli bir ihtiyaci yerine ediyoruz.

Bu yeni soguk arama zihniyet potansiyel müsterilerin açisindan bu ihtiyaçlari belirlenmesi üzerinde duruluyor. Size sunmak için ne uzak zihniyet Shift ve onlarin sorunu ne yerine odaklanir. Kendi dünyasina adim.

Çogumuz problem çözme keyfini çikarin. Biz “seyleri düzeltmek.” Gibi bize bir sorunu çözmek isteyen bir yerden gelmek için çok kolay yüzden. Ve biz soguk arama konusmalari baslar nerede var – görünümü, kendi zorluklari kendi açisindan ve biz hizmet olabilir mi.

Insan dogasi ne oldugunu varlik, biz insanlar gibi, diger insanlarin keyfini çikarin. Ve daha biz onlara yardim, daha biz destekleyici ve olumlu geri bildirim almak.

Hepimiz islerini zevk ve biz ne yapiyoruz hakkinda iyi hissetmek istiyorum. Bu yeni soguk arama zihniyet en önemli avantajlarindan biri de profesyonel olarak ne güvenilirlik ve dürüstlük eklemektir. Biz soguk arama sürecinde insancil, biz tipik tek tarafli satis elemani persona disari adim ve gerçekten iyi hissettiriyor.