soguk arama karanlik tarafi

Satis yöneticileri size soguk çagri çok israrli neden hiç merak ettiniz mi?

Hiç neden birçok sirket bile bir pazarlama bütçesi olarak görür ve yerine soguk arama zorunlu, bir is talep etmeleri ve bunu yoksa ates olacak size söylemeyecegim merak ettiniz mi?

Bu sadece bir gün elli kartvizit toplama, ya da yeteneklerini daha çok daha iyi oldugunda elli telefon görüsmeleri yapmak etrafinda çalistirmak için maas çok fazla ödenecek ediyorum biraz garip gelmiyor mu?

Tüm bu delilik için bir neden yoktur. Soguk çagri karanlik yüzü, ve birçok sirket hala is yapmanin bu eski, antika yönteminde satis temsilcileri yapmaya zorlamak neden gerçek nedenleri.

Her seyden önce, soguk arama sirket para mal olmaz. Bu para maliyeti. Onlar pazarlama para harcama önlemek için almak ve bunun yerine soguk çagri zor is yapalim. Bu soguk arama her türlü satis faaliyetleri en düsük döner vardir ve bu nedenle mümkün olan en düsük maas ile yapraklari olmasina ragmen bulunmaktadir.

Ikinci olarak, soguk arama sirket zaman mal olmaz. Onlar da bunu yapmak için daha fazla çalisani ise olurdu bir pazarlama plani bir araya getirmek istedim, uzak diger görevleri güncel çalisanlari almak, ya da bunu uygulamak için bir dis firma ise. Bunun yerine, bunu yapmak için size. Bu insan gücü tasarrufu ve ya yeni çalisanlar ise veya bir dis danisman kiralamak için geregini ortadan kaldirir. Sonuçta zaman maliyetleri ve düsük-yüzde satis aktivitesi üzerine yerine daha verimli bir sey degerli zamaninizi israf zorlar olmasidir.

Tüm bunlarin delilik oldugunu soguk aradiginda sizi zorlayarak zaman ve para tasarrufu için çalisirken kadar sirket zaman ve para çok büyük miktarlarda mal biter! Açikçasi sürekli tüm satis faaliyetlerinin en düsük döner oldugunda satis temsilcileri soguk arama için karli degildir. Ancak, bu köseleri kesmek için akilli bir yol oldugu inanci ile, zaten bunu. Isin gerçegi saticilar soguk çagri sahip kurus-bilge ve para harcayan olmasidir. Bu sirketlerin kisa vadede köse kesme, ama çok korkunç uzun vadeli sonuçlari ile saglar. Soguk arama, yeni is temel kaynagi olarak güvenerek zaman, sik sik kar kaybi, küçülme ve hatta iflas yol açar.

Bugün basarili sirketler soguk arama ile rahatsiz degil. Onlar nitelikli satis üretir, ve onlar sadece disari çikmak ve onlara yakin satis temsilcileri, için bu yol saglayan bir pazarlama plani uygulamak. Bu yirmi birinci yüzyilda is yapmak için tek mantikli yoldur.