sizin nasil is tiklama-ile ppc reklam

Internet üzerinde popüler bir reklam teknigi – PPC Tiklama Basi Ödeme anlamina gelir. Web siteleri, reklam aglari ve özellikle arama motorlarinda üzerinde bulunan, PPC reklam metin reklamlari seklinde tipik olarak sponsorlu baglantilar içerir. Bunlar genellikle bir reklamveren bu baglantilari veya afis ve reklamverenin web sayfasina gelen tiklayin ziyaretçilere belirli bir miktar öder nerede, arama sonuçlarinin yakin yerlestirilir.

Özünde, PPC reklam arama motoru sonuçlari ve listeleri üst veya lider konumunu için teklif ilgilidir. Reklamverenler satin alma ya da kendi ürün veya hizmet ile ilgili anahtar kelime öbekleri üzerinde teklif bunu – daha yüksek teklif, arama sonuçlarinda daha yüksek nokta, daha fazla insanlar reklam bulmak (ve üzerine tiklayin) gitmek olacak kendi web siteleri (bazi insanlar “anahtar kelime açik artirmaya” diyoruz bu yüzden). Reklamverenler sonra web sitesi üzerinden teklif fiyati bir ziyaretçi tikladiginda her zaman ödeyecekti.

PPC reklam da su isimler / varyasyonlar altinda bilinir:

· Pay basina yerlestirme
· Ödeme performans basina
· Ödeme siralamasinda basina
· Ödeme pozisyonu için
Tiklama basina · Maliyet (TBM)

PPC reklam genellikle asagidaki standart prosedürler ile yapilir:

1. Bir hesap ve / veya para yatirma ayarlama.

2. Bir anahtar kelime listesi olusturma.

3. Seçimi (ve kurma) bir PPC arama motoru ile bir hesap.

4. Arama sonucu kelime veya kelime grubu da dahil olmak üzere, reklam yerlesimi üzerinde teklif.

5. Bir reklam kopya disari yazma.

6. Reklamlariniz için ‘açilis sayfalarini’ ayarlama.

7. Arama motoru reklam yerlestirme.

Tiklayin reklam Basina Ödeme için birçok faydasi bir is ‘online’ tesvik etkili bir yol yapim vardir. Bunlardan bazilari asagida siralanmistir:

· Hemen baslatti alin. PPC reklam çok hizli bir sekilde uygulanmaktadir – onlar teklif kazanan ve bunun için ödedikten sonra bir saat içinde ‘online’ gidebilirsiniz.

· Özel, ön nitelikli ve kaliteli trafik alin. PPC kaliteli bir ya da iyi hedeflenmis trafik sunar. (Ya ürün satin alarak ya da ‘kursun’ (a dönüstürmek) olmak ve bir islemi tamamlamak için daha çok olanlar – ziyaretçilerin sundugunuz belirli ürün ve / veya hizmetlerinizi arayan ‘nitelikli’ insan içine asagi daralmis olan Sundugunuz hizmet için abone.

· Elinizin genisletin. PPC reklam kenara dogal ya da “organik” arama motorlarindan, sitenize ek trafik saglar.

· Yatirim izleyin. Site ve görüntülediginiz sayfa sayisini (gerçek sayfalari dahil) kaldiktan uzunlugu – PPC reklam bir kez geldikleri yapmak web sitesi ve ne söz konusu tam olarak kim belirleyecek bir izleme sistemi kullanir. Bunlar yatirim getirisi (ROI), edinme basina maliyet ziyaretçi ve dönüsüm oranlari (müsteriler veya potansiyel müsteriler haline dönüstürülür ziyaretçilerin yüzdesini) gibi istatistikleri belirlenmesinde degerli araçlardir.

Asagida kampanya tiklama basina ödeme üzerinde planlarken dikkat etmeniz gereken bazi önemli noktalar sunlardir:

1. Ürününüzü bilin. Ürün ve / veya (her seyden önce) sunmak zorunda oldugu hizmet envanterini çikarmak.

2. Bütçe içinde kalmak. Günlük ya da aylik bütçe belirleyin ve onunla kalmak. Bu mümkünse teklifi savaslarina kaçinarak, akilda bütçenizi tutmak anlamina gelir.

3. Dogru teklif. Dogru teklif için biliyorum – paranizi tüm tüketebilecegi çok yüksek bir teklif, çok düsük bir teklif bu noktada kaybetmek yapabilirsiniz yaparken.

4. Alt satirinda izleyin. Harcama veya giderleri karsi kar marji ölçün. PPC programi durdurmak ve sonlandirmak için zaman bilin – Reklam daha fazla harcama ama hiç az veya hiç satis varsa.

5. Dogru anahtar kelimeleri bulun. Anahtar kelime öbekleri tercih ve için teklif karar verin. Aslinda mevcut arama terimleri ya da isinizle ilgili ögeler ararken çok kullanilan hangi terimleri bilmek online anahtar kelime öneri araçlarinin kullanimi ile bakarak ya, bazi anahtar kelime arastirma yapin. Belirli anahtar kelimeler üzerinde degil, genel olanlari odaklanin.

6. Etkili reklamlar yazin. Iyi bir PPC reklam bir arama ikna ve hareket hangi olmasidir. Bu birkaç yaklasim vardir:

· Indirim teklifler
referanslari
· Ünlü / ünlü endorsers
· Para iade garantisi
· Ücretsiz denemeler veya numune teklifi
freebies
· Ters psikoloji
· Büyük faydalar (“kilo”)
· Dogrudan talimatlari (“tiklayiniz”)

7. Bir profesyonel görünümlü bir site koruyun. Web içerigi düzenli olarak güncellenen ve yazim ve dilbilgisi hatalari için kontrol edilmelidir. Kirik link veya resimleri olmalidir. Web sitesi basit olmalidir – bu ziyaretçi gezinmek ve yüklemek için kolay olacak sekilde tasarlanmistir. Potansiyel müsterileri arasinda iyi bir izlenim yaratmak için iletisim bilgilerini içerir.

Düzgün yapilmazsa, PPC reklam yatirim getirisini maksimize edecek etkili bir pazarlama araci olabilir.

Tiklama arama motoru basina ödeme hakkinda daha fazla bilgi için, tiklama basina yönetim, tiklama basina dolandiricilik ödeme veya tiklama pazarlama basina ödeme, asagidaki web sitesini ziyaret edin: