sizin hurda altin deger ne

Altin fiyatlari bu kirik taki ve diger hurda altin satmak için mükemmel bir zaman yaparak, su anda yüksektir. Ancak, size altin için makul bir fiyat aliyoruz olup olmadigini bilmek zor bir zaman olabilir. Iste hurda altin deger ve iyi bir anlasma elde ne kadar bulmak için kisa bir rehber.

Altin kendi degerini – hurda degeri altin satilan gerektigini minimum degerdir. Bu fiyata eski taki veya diger altin ürün satmak önce, daha iyi bir fiyat elde edilebilir olup olmadigini düsünmek. Sonuçta, fiyat kadar getirebilir bir dizi faktör vardir.

Iyi isçilik perakende daha az, ancak hurda daha yüksek bir fiyata alabilir. Ayni sekilde, antika veya üreticisinin isareti tasiyan bir sey fazla deger, hem de içine ayarlanmis taslarla herhangi bir parçasi olabilir. Hepsi islem disinda degeri ve hurda gibi sadece degerli herhangi bir altin parçasi çikarilmalidir. Baska bir saticiya degerli taslar satmak.

Bir kez parça hurda baska bir degeri oldugunu tespit ettik, ne oldugunu karat bilmek gerekir. Bu araliklari sekiz ayar yirmi dört ayar için, ve yüzde gerçekten altin ne oldugunu söyleyecektir. Yirmi dört karat altin neredeyse saf, ve on sekiz karat yetmis bes yaklasik yüzde saf.

Sekiz karat altin Avrupa’da çogunlukla bulunan ve ABD’de çok deger sahip olarak taninmasi için saflik çok düsük oldugunu. Bu malzeme üçüncü bir altin hakkinda ve bazen leke olabilir. Dokuz karat otuz yedi buçuk yüzde altin, ve Ingiltere’de çok bulunur. Asgari ABD standart kirk bir yüzde altin yaklasik, on karat oldugunu. Bu malzeme saf altin daha zor gibi, zor giyen nitelikleri için seçilir.

On iki karat altin yüzde elli saf. Bu nadiren bu gün görmüs, ama eski izlemek durumlarda bulunabilir. On dört karat altin ABD’de yaygin saf elli sekiz yüzde, hem de yurtdisi ve Rusya pazarlari için Asya’da yapilir. On bes karat altin altmis iki saf yüzde ve Ingiltere’de ülkelerden durdurulan bir standarttir. Hiçbir on bes karat adet 1930’larin ortalarinda bu yana yapilan bu yana, bu isareti parça antika degeri olabilir söyler.

On sekiz karat altin parçalari kaliteli parçalar çogunlugu olusturan ve ayni zamanda binde 750 parça isaretlenebilir. Sen daha çok Asya ve Orta Dogu’dan parçalar halinde yirmi iki ayar altin bulacaksiniz. Çok sari ve yumusak. Listenin en üstünde yirmi dört ayar altin, mevcut yumusak ve saf oldugunu.

Eger altin ne kadar saf ögrendikten sonra, agirlik bulma sonraki adimdir. Altin ve gümüs troy ons ya ya da gram olarak ölçülür. Ons basina günlük spot fiyati (bunu online bulabilirsiniz) aramak, sonra altin saflik yüzdesi ile bu sayi bölün. Bu size hurda altin için almak için bekleyebilirsiniz fiyat söyleyecektir.