satis yapmak için insanlari geri getirmek

“Güle Güle”, adi ima görünebilir ne diyorlar sonra satis temsilcileri ne ile sinirli degildir aksine, takip. Daha dogrusu, bu derler sonra, ne yaptiklarini olarak tanimlanan “Merhaba” ve müsteri “Güle Güle”, demek istedigi tespit edilebilir. Kisacasi, takip kadar, dinlemek anlamak ve satin almaya hazir, müsteri geri getirmek için bir satis sunum basindan itibaren gerekli adimlari alarak içerir.

Ne yazik ki, Red Tree Pazarlama bileskesi ve teknoloji ortaklari, Qquenesis tarafindan Mart 2008’de bir beyaz kagit olarak piyasaya sadece bir çalisma satis temsilcileri büyük bir yüzdesini takip olmadigini ikna edici bir kanit saglar. Satis temsilcileri kapidan yürür her muhtemel alici en yapmak için gereken bir zamanda, Denver 50 yeni ev topluluklarin Red Tree çalismasinda onlar takip eger satis ajanlarin sadece yüzde 50, yüzde 36 istedi bulundu aslinda yaptim ve sadece 14 yüzde umutlari kendileri için önemli oldugunu söyledi ne ile ilgili bir sey gönderdi.

Daha sok edici bu istatistik oldu: onlar satis merkezi ya da model ve net bir sekilde göstermistir ilgi durdu ragmen ziyaretlerin yüzde 16 olarak, hiç kimse bile, alisveris konustu – onlar satis merkezi tek ziyaretçi vardi bile ve. Ziyaretlerin yüzde 74 olarak, alisveris satis merkezi tek kisi vardi; baska bir 20 yüzde, tek bir müsteri orada oldu.

Evet, zor bir piyasada
Bu endise verici istatistikleri. Yeni ev satis katilan herkes dikkate almak gerekir. Evet, zor bir pazar ama biz takip yoksa, her sey daha iyi almazsiniz degil ve olabilir. Bu makalede, en uygun telefon tarafindan takip konusunda fikir paylasmak için yazilir.

Satis temsilcileri kendi umudu tüm satin alma deneyimi katilmak için istekli olup olmadigini ben paylasmak fikir çalisacaktir. Satis temsilcileri bunu istekli degilseniz, o zaman çok zor takip etmek bulacaksiniz. Neden? Satis temsilcileri satin alma deneyimi katilmak sürece Çünkü takip etmek yeterli neden olmaz.

Katilim takip ‘nedenleri’ ile satis temsilcileri saglar. Gerçekten bu kadar basit. Insanlar umutlarini baglanarak takip hakki kazanmak; neyin önemli oldugunu kesfederek; degeri insa ederek, ev ve homesite göstererek, direnci ve kapanis isleme göre. Onlar bütün satin alma deneyimi katilan degilseniz o zaman bir telefon hos olmayacaktir.

Önünüzde almak için bir satis stratejisi ariyorsaniz o zaman bu yazi tam size göre yazilmistir. Bu kadar bir ya da iki fikir ortaya çikarmak ve simdi onlari kullanmaya baslamak, ayni anda her seyi yapamaz biliyorum. Beklemeyin – ertelemek yok – simdi bunu.

Ilk telefon görüsmesi takip
Ilk telefon bir müsteri model ev birakir hemen sonra yapilir takip. Bu çagri rekabette ayirmak için tasarlanmistir. Bu çagri ile amaç model ev ziyaret ettiginiz için müsteri tesekkür ve onu alim ilgisi belirlemek için takip düsündügünüz sürede onu koymaktir. Telefon kisa ve öz etmektir. Asagida bir örnek verilmistir:

“Merhaba, bu (adiniz) (üreticisinin adi) ile. Ben (olusturucu adi) ziyaret ettiginiz için tesekkür etmek ariyorum. Sana sahip ve ikinci bir ziyaret için geri dönmek için düzenleyebilir ek sorulara cevap yarin aksam ararim. Bir kez daha, (olusturucu adi) ziyaret ettiginiz için tesekkür ederiz. Harika bir gün yapin. ”

Bu telefon, çogu zaman, sesli posta birakilir. Eve döndügünde, o hemen model ev için ziyaret hatirlatti olacak ve bir telefon sonraki aksam arayin tahmin olacaktir.

Ikinci telefon görüsmesi
Ikinci çagri resmi telefon görüsmesi. Bu çagri, ilk ziyaretin ardindan 24 ve 48 saat arasinda yapilir. Yillar boyunca bir umudu ilk ziyaret ve ilk telefon görüsmesi arasinda beklemek ne kadar satis temsilcileri sordum. En satis temsilcileri telefon araciligiyla takip yapmak için sürece bir hafta gibi beklemek çünkü sürekli sasiriyorum. Bu ciddi bir hatadir.

Mükemmel bu durum uygun bir klise vardir – gözden uzak akildan uzak oldugunu. Bir umudu birakir, o seçim için bütün dünya vardir. O karsilamak için büyük olasilikla tüm diger satis temsilcileri ayri tek yolu hemen umudu ile yeniden oldugunu. Bu basit hareket toplum ve akilda olusturucu, sizi tutar.

Çagri Ön plani
Telefonu almak önce, durdurmak ve tüm ev ödevi yaptik eger kendinize sorun. Eger amaçlari hakkinda açik mi? Eger “Merhaba” sonra söylemek için gidiyoruz ne biliyor musun? Eger öngörülebilir itirazlari asmak için hazir misiniz?

Dikkatli planlama etkin telefon üzerinden takip etmek önemlidir. Her arama için, ilk ziyaret kullanilan gerekçe dayali ara hedefler belirleyin. Bu hedeflere yazin ve önünde tutmak. Temel amaci ikinci bir randevu için geri umudu getirmek için oldugunu unutmayin. Çok tesekkür onun tüm sorulara cevap bu sadece ona ilgi yükseltmek için yeterli degil söyle.

Telefon görüsmenizin kontrol kazanmak ve tutmak için iyi bir yolu, iyi planlanmis, konserve degil, sunum takip etmektir. Burada iyi bir telefon sunum maddeler sunlardir:

Tanimlama – Ilk aradiginiz parti belirlemek ve tanimlamak.

Kolaylik için hak – umudu konusmak ve dinlemek için çok mesgul degil emin olun. Kimse tuzak duygu seviyor ve herkes ortak nezaket seviyor.

Ne ikinci randevu neden olur – – Eger ilk toplanti sirasinda ögrenilen bilgileri geri bakin bu nerede – Bu Aramayi kisisellestirmek ve müsteri ilgisini yükseltmek saglayacak yarar açiklayin.
Eylem Yasla – umudu elde edilecek yarar anladigindan emin olun.

Bir zaman ve yerde öneririz – inisiyatifi tutmak ve satis durumun kontrol altinda tutmak.

Onaylayin ve hang-up – küçük bir konusma ile zamaninizi bosa harcamayin. Bir kez ikinci bir ziyaret için geri umudu getirme hedefleri bir araya geldi, devam edin ve bir yakin çagri getirmek.

Eger kabul olsun bu kesin biçimde manasi yok, amaci aramalarinizi takip kontrolünü kazanmak ve korumak saglar planlanan sunum çesit benimsemektir.

Sonra size ödüllendirilir her müsteri ile takip etmek gerekli adimlari atmaya karar. Digerlerinden yeni ev sektöründe basarili bir satis elemani ayiran tek sey katilimdir. Daha fazla satis ve elde edecek gelir sirasinda ve satis sonrasi Katilmak fazla, bu nedenle bugün katilan baslar!