satis temsilcileri yönetmek satis liderlik meydan farkli neden

Birçok üst düzey yöneticiler satis deneyim eksikligi ve dogrudan bir sonucu olarak onlar satis liderlik kritik önemi ve üzerine yerlestirilen talepleri takdir basarisiz.

Satis temsilcileri yönetmek bizler diger yöneticileri farkli zorluklari var. Satis yönetimi farklidir ve bu nedenlerle bir çok farkli, ile ilgilenmek zorundadir hesap satis elemanlarinin miktari degil en az olan – daha çok hemen her isçi daha. Satis sonuç odakli, bu nedenle sayilar var ya vardir ya da degiliz.

Genellikle bir satis temsilcisi o bölgede sirketin basarisinin sorumlulugu tasiyan, kendileri tarafindan bir bölgede olacak ve satis yöneticileri onlara baski ile basa yardimci olmak için becerisine sahip olmalidir. Daha genis anlamda, satis temsilcileri yönetim ekibinin sürekli inceleme altinda faaliyet ve is sürekli satis basarisi için sorumlu tutulur. Baska bir is çikisi bunu hemen, görünür seffaf ve somut. Gizlemek için yer yoktur.

Bu hesap ek olarak, satis yöneticileri korkuyorlar ticari bir ortamda insanlari yönetmek tek yöneticileridir. Ve saticilar korkuyorlar. Hemen hemen tüm diger isgal aksine – satis temsilcileri korkuyor ise gelmek – bir mühendis, bir muhasebeci veya sekreter olarak. Satis görevlileri her gün bilinmeyen yüz ve sürekli saglanmalidir geçmeye farkli bir hendek, söndürmek için farkli bir yangin, ve her zaman, sayilar tarafindan zorlanmaktadir.

Bu korku deneyim ve güven eksikligi yeni satis temsilcileri, sadece ilgili oldugunu düsünebilirsiniz. Ama sik sik, en basarili satis temsilcileri de korkuyorlar. Bu kisiler sik ??sik onlar yasadim verimlilik düzeyini korumak degil, bu yüzden de baski altinda bulurlar korku. Ve istisnasiz ekibin her üyesi, yanlis bir sey söylemek ya da yapmak eger büyük bir hesap kaybetme riski oldugunu bilir. Böylece bir kez daha yöneticileri halkimizin günlük olarak karsilastiklari korku, bilinmeyen, ile basa çikmak için becerisine sahip olmalidir.

Nasil yönetim ekibi olabilir – sadece satis yöneticileri – satis temsilcileri bu korkulari ile bas ve basari rayindan izin degil, yardimci ve sirketin bu? Daha sonra bloglar daha bu kritik yönetim sorunu ele alacagiz.