satis pazarlama vs ve satis puanlama kursun

Bir soru son zamanlarda etkili satis ekipleri pazarlama faaliyetleri (tele dahil hangi) ile onlar için üretilen olmustu yol “reddetmek” için izin gerekip gerekmedigini sordu B2B Dergisi Linkedin forumunda kadro kuruldu.

Bize göre cevabi bir empatik “evet” – kursun altina düserse kabul, objektif ve ölçülebilir kriterler. Üstelik reddedilen yol ileride yol daha iyi kabul profiline uygun olacak sekilde (ne olursa olsun) kendi kaynagina geri beslenir çok önemli.

Ancak, sik sik gerçek sorunlara neden olabilir bir kursun, neyin üzerinde net bir anlasma var oldugunu bulmak. Bu senaryo ile ilgili iki temel konu genis kapsamli ve büyük hasara neden olabilir.

1. Pazarlama ve satis sonsuza kadar bir verimsiz çatismada kilitlenir. Daha iyi daha gerçek satis firsatlari üreten harcanan olurdu bu atiklarin zaman ve enerji.

2. Bireysel satis ekibi üyeleri takip etmek istiyorum ve ne reddetmek ne karar vermek için kendi kriterleri uygulanir – bir sonraki sadece görmek isteyen, “kapi bir ayak almak” ve aylar içinde gelisen bir iliski kurmak için mutlu olabilir kurulu bir ihtiyaç ve bir kaç hafta satin almak için zaman alici. Bu yönetmek ve ölçmek için takim verimsiz ve çok zor hale getirir.

Bu (blue chip isletmeler dahil) puanlama yol için anlamli bir islem eksikligi kaç kurulus inanilmaz. Gerçekten uygulamak ve dönüstürmek için ampirik olarak ölçülen egilimi dayali yorumlayan o kadar da zor olmamali. Bir yerde bir kursun puanlama süreci olmadan var satis ekipleri faaliyetleri yönetmek için gerçek bir temeli var ve satis giris kalitesini artirmak için bir platform aldiklari yol açar. Bu ses herhangi tanidik geliyor mu …..?

Biz onlar otorite karar oldugunu garanti etmektedir, umudu (veya bütçe erisim) yerde bütçesi basittir saglamak müsterilerimizin büyük çogunlugu (Bütçe Kurumu Ihtiyaç ve Zaman ölçegi) için iyi kurulmus BANT kriterlerine göre çalisir. Satin almak için süresi çok degerlendirmek için genellikle basittir. “Çivilemek” için kadar en zor kriterleri ihtiyaciniz oldugunu. Bazi pazarlamacilar çok genis kriterleri (örnegin “200 çalisani” veya “500’den fazla PC”) karsilayan herhangi bir organizasyon, ürün ya da hizmet “ihtiyaci” görüsünü alir. Bizim tecrübelerimize göre bu tamamen saflik olur.

Gerçek ihtiyaç olusturulan ve is konularinda ve agri noktalari umutlari için tam olarak ne anlama ve sonra da sunan yararlari onlari ele nasil göstererek ile yapistirilir. Yetenekli bir, önceden yazilmamis telemarketer satis ekibi için tam BANT nitelikli firsatlari bir akim üreten, bu egzersiz yapmak için ideal bir kisidir.

Satis ve pazarlama dahil herkes kabul eder ve bu gerekenlere anlar çünkü satis ve pazarlama arasindaki yapilandirilmis, açik devam eden ve her seyden önce geri bildirim ve iletisim ile, yol giderek daha az oranda satis ekibi tarafindan “geri dönmüs” oldugunu bulmak gerekir sizin nihai hedef, bir satis ulasmak için ….