satis mektuplari yazmak için kolay yolu

Satis mektuplari pazarlamacilar, reklamcilar ve sirketlerin günümüzde kullandiginiz en faydali pazarlama araçlari arasinda yer almaktadir. Bugün piyasada rekabet çok fazla sirket vardir, bu yüzden savas ayni zamanda her etkili rastlamak ve tüketiciler ile temasa geçmek gerektirir.

Satis mektuplari hizmet veya ürün satin içine alicilari ikna etmek için tasarlanmistir kisisellestirilmis mektuplar bulunmaktadir. Bu harflerin ikna edici iletisim birçok yeni formlari vardir.

Bu mektup aldigimda insanlar heyecan olsun. Mektuplar size ve çevreye etkisi olusturabilecek hakkinda pek çok bilgi getirebilir çünkü öyle. Mektuplar kadar emin için tek aldiginizda, gönderen çok fazla önem veriyor gibi hissediyorum, kisisel iletisim vardir.

Dogada elestirmenler, satis mektuplari, tarafindan yaniltici olarak tanimlanan, insanlari aldatmaya hazirlanmis degildir. Onlar bir ürün satin alirsaniz alacagi avantajlari söyle. Yaniltici uygun sifat ama yenilikçi degil.

Eger ürün hakkinda müsteri farkindaligi artirmak, ya da kisisel olarak mal satin almak için onlari ikna etmek için is mektup yazmak istiyorsaniz, birkaç basit kurallar unutulmamalidir. Iste bu etkili ipuçlari bir kaçi.

Uygun is mektubu biçiminde dikkat O. Bunun yerine el yazma bir daktilo ya da bilgisayar araciligiyla harfi yazin. Bir is mektubu bölümleri dikkat edin ve her eleman yerinde oldugundan emin olun.

O mektubun ilk bölümü sirket veya isim plakasi tasimalidir. Bu en çok satis mektuplari basarisiz bir parçasidir. Ilk bölümü üzerinde sirket logosu koymayin. Bu kesin cazip görünebilir, ancak anketler ve tüketicilerin çalismalari mektubu okuyuculari sadece ürünleri onlari ikna olacagini ögrenmek eger mektup okuma ilgi kaybetmek egilimi göstermistir.

O selam ekleyin. Iyi haber insanlara söylüyorum zaman, canli bir sekilde onlari tebrik tarafindan ruh haline. Is mektuplari için, her zamanki ‘Sayin’ ve ‘Sevgili Madam’ çok clich hale gelmektedir. Bunun yerine, tebrik kisilerde yaratici olmak. Ya da ‘Sevgili diger tüketici’ diger ögrenciler Sevgili ‘: Eger selam gibi olmasi gibi, ortak esit oldugu gibi bunlari ince yapabilir.

Kursun paragraf çok etkili olmalidir O. Ayni sekilde, metnin bütün vücudu konu basligi olarak verdigi sözü teslim etmelidir. Böylece, mektubun gövde esit ilginç yapilmalidir. Be düz-to-the-nokta. Çok agiz olmak ya da anlamak zor kelimeleri kullanmaktan kaçinin. Unutmayin, okuyucularin bu sözlügü de kontrol edilmesi gerektigini kelimeleri kullanarak etkilemek insanlardan nefret ederim.

Ürün adi, fiyat ve rakiplerine karsi ürünün kenarina Mansiyon O. Okuyucular bu ürün tenezzül halinde alabilir ne fayda bilmeli.

O kapanis de nazik olun. Adinizi veya sirket adi belirtiniz. Isterseniz iletisim bilgilerini birakin.

Etkili bir satis mektup yazma bir diger önemli yönü dagitim modu olmalidir. Dogrudan posta yoluyla ya da e-posta yoluyla mektup gönderebilir. Salyangoz posta kullanirken, mektup biraz resmi gelir ve hemen alici ulasabilir emin olun.

Satis mektubu e-posta yoluyla yemeksiz üzere tasarlanmistir zaman, mektup noktasina dogrudan oldugundan emin olun ve bilgisayar virüsleri karsi savunmasiz olabilir ekleri, dahil degildir.