satis gelistirme için squawkers sikayet selamlayan genellikle anahtar, tutma ve sadakat

Kimsenin bir sikayet seviyor söyleniyor. Ben farkli için yalvariyorum. Müsteri hizmetleri bir sikayet bir iyilik yapiyor. Bunlar arastirma, test ve kalite güvence bölümlerinin uzantisidir. Aslinda ücretsiz olsa da, çok degerli ile onlarla is ya da iliski içinde çalismiyor ne siklikla gerçek zamanli geri bildirim sunmak ediyoruz. Bu konuda bir fiyat etiketi koymak deneyin!

Biz en mutsuz müsterilerin ayaklari Ñ sadece yürüyüs ile hosnutsuzlugunu dile bu anketlerden elde biliyoruz. Onlar sadece gitmek. Hayir tantana, hiçbir bildirileri. Bir gün, onlar yok bir sonraki hosnutsuz sensin.

Bu gecikmis onlar biraktim ayirt – ama neden? Ne oldu? O zamana kadar, muhtemelen çok geç. O halde şikayet kutlayalim. Selam squeakers edelim. Sagladiklari verilerini gelistirme mümkün kilar. Onlarin geribildirim Eger süreç ve prosedürler, sizin ürün ve hizmet düzeylerinin son kullanici dogrulama verir.

Çogu müsteri ikna oldugundan ya paylasmak için bakim degerli ve ödüllendirilmesi gerektigine olanlar, umurumda degil ya da degismez. Görüslerini açik olun. Bu müsteri yasadi bir sorun sabitleme uzun vadeli deger bakin. Eger sorunu çözmek yoksa çok sikayet daha zaten yakinda olacak uzaga tasinmis, ya da olabilir her müsteri için.

Kolay müsteri geri bildirim vermek ve ileri geliyor zaman cömertçe dinlemek için yapmak. “Baska kimse sikayet” bir müsteri Telling noktasi özlüyor. Yapici gelisme içine kaldiraç sikayetleri için asagidaki eylem adimlari göz önünde bulundurun:

Eger yildiz deneyimleri daha da az bildirmek için zaman ayirdiginiz için müsterilerimize tesekkür ederiz.

Kadar konusma cesaret Onur

Ücretsiz ögeleri, indirim, gelecek tercihli muamele, vb: az ama anlamli yollarla giris ödüllendirmek

Onlarin sikayet hareket onlari bu kadar yaptik bildirin. Onlar güçlerini hissedeceksiniz ve yanit sizinle onlar arasindaki bagi güçlendirecektir.

Kendi yolunda bir sikayet bir iltifat – onlar sorunu çözmek izin için yeterli bakim. Onlar bunu yaparken yetenegine sahip ve bunu yaptiginizda mutlu olacagini düsünüyorum. Onlar bir müsteri deger tasarruf demektir!