satis etkinligi üst yönetimin bir öncelik olmalidir

Önce küresel mali kriz yillarda, dünya çapinda çok fazla satis temsilcileri bilinçsizce için girenlerin olma aliskanligi içine düsmüstü. Diger bir deyisle, is birçok sektörde ürün ve hizmetlerini kendilerini satilan çok iyi.

Ama artik. Yeni küresel ekonomide rekabet ortaminda kiyasiya oldugunu ve satis gücü – degil ürünün kendisi – digerinden bir rakip ayirt edecektir.

Açikçasi, tüm isletmeler kez ayarlanabilir var. Belki de ayarlama yetenegine sahip degiliz. Dinamik Küçük Isletmeler Agi bir son makalede, Satis:, biz isletmeler satis rakamlari üzerinde çok sayida üreten, satis gücünün yeteneklerini daha çok odakli olabilir ki bir Stratejik Daha Büyük Sayi bakin. Bunun nedeni bu için makalede belirtilen: “En CEO az veya hiç satis deneyime sahip Sonuç olarak, onlar satis düsünmek egilimindedir … bir ‘kara kutu’..” Bu üst düzey yöneticileri satis nasil çalistigini az fikrim yok görünür. Yani onlar sadece satis artirmak için NASIL koymak hiçbir düsünce ile, hedefleri ve talep gelismis satis ayarlayin. En suçlanmasi satir: “Satis etkinligi genellikle yönetici dikkat layik bir rekabet avantaji olarak görülmemektedir.”

Ama günümüz piyasasinda, rekabet avantaji satis etkinligidir. Makale müsterilerin satin alma kararlarini% 39 bu satis etkinligini hesaplari deginir!

Satis temsilcileri ürünün kendisi olarak satin alma kararina kadar önemli ise, o zaman zaman yönetimi benimsemis satis etkinligi var, ‘kara kutu’ görünümü kaçinilmasi ve sürekli satis egitimi, koçluk, araçlari ve destegi ile kendi satis gücü yatirim.