ret tasima

Nasil ret ele? Biz “hayir” sözcügü kadar geri bizim çocukluk gibi, bir “hayir” Bizim anne tahmin gözyasi ve öfke nöbetleri neden ne zaman olarak izlenebilmektedir duyunca ne olur. Biz bu tepki içsellestirmek ögrenmis olabilir ama ne yazik ki, yillar boyunca, pek azimiz onunla basa çikmak için daha iyi bir yol ögrendim. Küçük ve minik bu kelime gibi, bir sekilde tüm satis kariyeri boyunca yankilanacak bir yumruk paketleri. Size kelime duyar gibi sik duyacaksiniz ki baska bir kelime yoktur satis meslekte çünkü bu bir sorun olusturabilir “hayir.”

Biz bizim isteklerine yanit olarak duyabiliyorum en kötü ve en zayiflatici sey cevabi “hayir” olduguna inanmak için egitilmistir. Dogal içgüdüleri ret ile kelime, destek ve kisisel ret eksikligi baglantili var. Satan oyun çok ödül olsa, engel kelime “hayir.” Olsa da nadiren ögretilen ile mayinlari, bunun basari için en iyi çabalarina batmaya izin vermeden ret yolumuzu gezinmek için kullanabileceginiz yöntem vardir.

Asagidaki durum düsünün. Çok yeni bir firsat heyecanliyiz ve yukari katilma konusunda komsunuzun yaklasim karar verdik. Eger ürünler hakkinda ve geri ödeme programi hakkinda firsati, hakkinda Stan açiklamak sonra, o çok daha az heyecanli görünüyor. Yerine sadece söylüyorum “hayir” ya da oldugu “ilgilenmiyor,” Stan omuzlarinizi üzerine yigin yaptigi günün sorunlari asagi karar verir. Onun tepkisi böyle bir sey geliyor. “Saka için var. Bu muhtemelen ben bütün gün duydum en aptalca sey. Bu açik bir aldatmaca ne oldugunu biliyor musunuz? Ve bunu içine getirdi? , O kadar aptal olamazdi Lütfen. “Bunu dedikten uzaklasir ve yüzüne kapiyi çarparak.

Tepkiniz nedir? O sadece neden oldu utanç agirligi altinda yanilmak ve kekeme mi? Bu, size bile zar zor baska bir kapiyi çalmak için cesaret simdi basarili asla emin karamsar kaçmak için mi? Ya da kendinizi kapali firça ve Stan yaklasti oldugu kadar enerji ve cosku ile bir sonraki satis arayan, devam etmektir. Burada içine düstügü kategorisi, duruma uygulamak için seçtiginiz baglaminda belirlenebilir. Bu tamamen sizin tarafinizdan kontrol edilebilir bir faktördür.

Eger Stan hakaret için geçerli oldugunu baglaminda dogru olarak yaptigi yorumlar teyit biriyse, o zaman bir sonraki satis üzerine hareket eden bir zor bir zaman olacak. Eger organizasyon, firsat ya da satiyoruz ürün / hizmet süphe musunuz? Eger öyleyse Birisi size olumsuz gelecek çabalari etkilemeye satiyoruz ne hakkinda güvensizligi tüm izin, umut sizin kabarcik patlamasi için, bu kolay olacak. Sizin iç diyalog böyle bir sey ses çikarir, “hakli, bu çok aptalca. Neden hiç bu kus beyinli düzeni yakalanmak mi? Ben herhangi bir para kapali yapmak için asla degilim. Herkes bu dogru çünkü Stan vardi ayni tepki verir. Bu bir aldatmaca oldugunu ve benim gibi hiç kimse içine satin alacak. Ben de bile kimseye aramak için rahatsiz olabilir. ”

Öte yandan, sirket, firsat içinde inanç, ürün / hizmet Stan tirad sarsildi edilemeyecek kadar güçlü,, o zaman onun hakaret baska bir baglamda geçerli baslayacaktir. Örnegin, “kötü Stan, o baska bir kötü bir gün sahip olmalidir. Onu o kadar üzgün bir sey söylemedi, çünkü o benim teklifi hakkinda bu üzgün olamaz biliyorum. Neyse, o da hayatini degisebilir bir sey denemek için onun mutsuzluk tarafindan bulutlaniyor. Evet kesinlikle, bu yüzden beni ve bu paylasmak için baska birini bulmak izin degilim. ”

Eylem adim: Eger satiyoruz ürün / hizmet inanan neden tüm nedenleri bir listesini yazin. Dahaki sefere birisi inanç, yeniden okumak liste sallar.

Eger sik ??sik satis durumlarda alacaksiniz ret için geçerli baglaminda ele geçirmek ise, satis oyunda güçlü bir oyuncu haline gelecektir. Duygularini seçebilirsiniz edenler onlari yenilenen enerji, canlilik ve basarili olmak için kararlilikla sonraki bir satis tanitimi çikmasini saglayarak, tepkilerini seçebilirsiniz.

2.007 alvin gün