perakende fiyatlandirma stratejileri

Karlilik ve bir perakendecinin alt satirinda etkileyebilecek bir çok faktör vardir. Dogru fiyat ayarlama bu aranan kar ulasma yolunda çok önemli bir adimdir. Perakendecilerin ana hedeflerinden biri bir kar elde etmektir, ama sergiyi ne ve nasil fiyat ürünleri için göründügü kadar kolay olmayabilir.

Eger perakende ürünler için dogru fiyat belirlenmesinde kullanilacak perakende fiyatlandirma stratejisi belirlemek için önce, ilk ürünleri ile ilgili maliyetleri bilmeniz gerekir. Faktoring ürün maliyeti iki temel unsuru malin maliyeti ve faaliyet giderleri miktaridir.

Mallarin maliyeti ürün için ödenen miktar, arti herhangi bir nakliye veya tasima giderleri yer almaktadir. Gider isletme faaliyet, ya da isletim maliyeti, havai, bordro, pazarlama ve ofis malzemeleri içerir.

Ne olursa olsun kullanilan fiyatlandirma stratejisi, ürün satis fiyati fazla mal elde etme maliyeti arti isletme faaliyet ile ilgili giderleri kapsamalidir. Bu maliyetin altinda kendi ürünlerini satmak için devam ederse bir perakendeci sadece is dünyasinda basarili olamaz.

Artik ürünleri aslinda maliyet anlamak, size rekabet ürünlerini fiyatlandirma nasil bakmak gerekir. Perakendeciler de dagitim ve pazar ödemek ne arastirma kendi kanallarini incelemek gerekir.
Birçok fiyatlandirma stratejileri var ve her kosullarin belirli bir dizi dayali kullanilir. Burada dikkat etmeniz gereken daha popüler fiyatlandirma stratejileri birkaçi:

mark-up fiyatlama

Maliyet Biçimlendirme mal maliyeti önceden ayarlanmis (genellikle endüstri standardi) kar marji, ya da yüzde, ekleyerek hesaplanabilir. Perakende biçimlendirme perakende dolar biçimlendirme bölünmesi ile tespit edilir. Fiyat indirimleri, indirim, çekme ve diger beklenen masraflarini karsilamak için yeterince yüksek mark-up ilk tutmak, ve hala tatmin edici bir kar elde etmek için emin olun. Çesitli ürün seçimi ile perakendeciler her ürün farkli mark-up kullanabilirsiniz.

satici fiyatlandirma

Üretici perakende satis fiyati (MSRP) fiyat savaslari önlemek ve hala iyi bir kar korumak için küçük perakende magazalari tarafindan kullanilan ortak bir strateji önerdi. Bazi tedarikçiler az Reklami yapilan fiyatlari degil, ayni zamanda perakende fiyatlandirma öneririz. Satici tarafindan saglanan önerilen perakende fiyatlari ile fiyatlandirma ürünleri, perakendeci karar verme sürecinin disinda. Önceden belirlenmis fiyatlarla kullanarak diger konu bir perakendeci rekabette bir avantaj için izin olmamasidir.

rekabetçi fiyatlandirma

Tüketiciler çok seçenek var ve genellikle en iyi fiyat almak için çevresinde alisveris için haziriz. Rekabetçi bir fiyatlandirma stratejisi dikkate Perakendeciler rekabet üzerinde durmak için üstün müsteri hizmeti sunmak gerekir.
Rekabet altinda fiyatlandirma sadece rakibin fiyat daha fiyatlandirma ürünleri düsük anlamina gelir. Bu strateji perakendeci en iyi fiyatlarla müzakere eger, iyi çalisiyor maliyetlerini azaltir ve fiyat özel odaklanmak için bir pazarlama stratejisi gelistirir.
Konumu, seçkin veya benzersiz müsteri hizmetleri daha yüksek fiyatlar hakli zaman prestij fiyatlandirma, ya da rekabet üzerinde fiyatlandirma, düsünülebilir. Baska bir yerde kullanilamaz stok yüksek kaliteli mal rakip üzerinde ürünlerini fiyatlandirma oldukça basarili olabilir Perakendeciler.

psikolojik fiyatlandirma

Psikolojik fiyatlandirma fiyatlari tüketici fiyat adil olarak algiladigi belirli bir seviyeye ayarlandiginda kullanilir. Garip fiyatlandirma rakamlar en yaygin yöntem kullandigini 5, 7 veya 9 sonu. Tüketicilerin $ 9,95 ile $ 9 yerine 10 $ fiyat asagi yuvarlak egiliminde olduguna inanilmaktadir.

diger fiyatlandirma stratejileri

Keystone fiyatlandirma sik sik bir zamanlar oldugu gibi kullanilmaz. Mal için ödenen maliyet iki katina kez fiyatlandirma ürünlerin kural, ama bu gün çok az ürün bir perakendeci ürün fiyati Keystone saglar.

Çoklu fiyatlandirma gibi $ 1.00 üç öge olarak, tek fiyat için birden fazla ürün satan içerir bir yöntemdir. Sadece indirimlerinin veya satis etkinlikler için büyük bu strateji, ancak perakendeciler tüketiciler birden fazla fiyatlandirma stratejisi kullanilir büyük miktarlarda satin egilimi fark etmis.

Indirim fiyatlandirma ve fiyat indirimleri perakende dogal bir parçasidir. Indirim kuponlari, indirim, mevsimsel fiyat ve diger promosyon indirimlerinin içerebilir.
Maliyetinin altinda fiyatli mal kaybi liderleri olarak adlandirilir. Perakendeciler bu indirimli ürün üzerinde bir kar elde ragmen, umut tüketicilerin magaza ziyaretleri sirasinda yüksek marjlar de diger ürünleri satin olacaktir.

Eger perakende is için en iyi fiyatlandirma modeli gelistirmek gibi, ideal bir fiyatlandirma stratejisi maliyeti daha fazla baglidir anliyorum. Ayni zamanda iyi bir fiyatlandirma uygulamalari baglidir.

Baska daha önemlidir fiyatlandirma hangi bilesenin söylemek zordur. Perakendeci için bir kar saglarken akilda tutulmasi sadece, dogru ürün fiyat, tüketici ödemek istedigi fiyattir.