online bilet satis için bir gise bilet sistemi tercih

Son zamanlarda, çok daha fazla seçenek gibi Ticketmaster gibi büyük bir bilet servisi organizasyon hizmetleri kullanmadan çevrimiçi ya da kendi kutusu teklifler üzerinden bilet satmak isteyen küçük mekanlar için kullanilabilir. Ve pek çok durumda maliyetler de önemli ölçüde daha düsük olarak organizasyon için ek avantajlar sunan olabilir.

Birçok küçük kuruluslar muhtemelen bu sistemlerin maliyetinin bütçe disinda olabilir ya da uygulamak ve korumak zor olacagini düsünün. Bununla birlikte, bu durumda olmak zorunda degildir. En temel hususlar dört bir göz atalim.

Ayarliyoruz maliyetleri ve devam eden maliyetler
Genel olarak mevcuttur sistemleri bilet iki tür vardir konusma. Ilk olarak, (çogu yazilim oldugu gibi, bu etkili yazilimi kullanmak için bir lisans olmasina ragmen) dogrudan yazilim satin almak mümkündür. Bu durumda, normalde satin alma kapali bir olurdu ama yazilim maliyeti genellikle seçilir belirli bir yazilim karmasikligina bagli olarak birkaç bin dolar asabilir. Program güncellemeleri yapilirsa bazi devam eden bakim ücretleri ya da ek ücret olabilir.

Genel olarak mevcuttur sistemleri bilet iki tür vardir konusma. Ilk olarak, (çogu yazilim oldugu gibi, bu etkili yazilimi kullanmak için bir lisans olmasina ragmen) dogrudan yazilim satin almak mümkündür. Bu durumda, normalde satin alma kapali bir olurdu ama yazilim maliyeti genellikle seçilir belirli bir yazilim karmasikligina bagli olarak birkaç bin dolar asabilir. Program güncellemeleri yapilirsa bazi devam eden bakim ücretleri ya da ek ücret olabilir.

Ödeme isleme
Online bilet satmak için. bir organizasyon bir ödeme ag geçidi ve ana bilet sayfasina baglar Internet tüccar hesabi kurulum, olmasi gerekir. Tabii vakalarinin çok sayida küçük bir organizasyon bu tesisleri kurmak olmayacak ve bu tesisleri kurmak istemeyebilir. Onlar ancak alisveris sepeti ve finansal kurumun tüccar hesabi arasindaki ag geçidi hizmeti saglamak için küçük bir islem ücreti ya da belki islem tutarinin bir yüzdesi sarj ag geçidi servis saglayicilari çok sayida vardir.

Baska biraz daha basit bir alternatif tam ag geçidi / tüccar hesabi adim kurulus tarafindan ele alinir ve tüm para banka hesabiniza dogrudan yatirilir PayPal gibi kuruluslar kullanmaktir.

Tabii ki bile böyle bir ödeme sistemi kurulum kalmadan online bilet satmak da mümkündür. Bu durumda, müsterileriniz bir online bilet satin aldiginizda, onlar daha sonra bir olaydan önce mekan getirmek ve Siparis ettiginiz bilet için tam ödedikten sonra, kupon gerçek bilet için degistirilir bir fis numarasi verilecektir.

Bilet baski
Bu Boca Systems tarafindan üretilen gibi özel bir termal bilet yazici iken, özel bilet stok tek tek bilet Bu baski bu yana ideal bir durumdur, bu yazicilarin maliyeti ne yazik ki normal LaserJet ve mürekkep püskürtmeli yazicilara göre daha yüksektir – tipik olarak üzerinde yilda bilet çok sayida baski olmayan küçük kuruluslarin bütçe disinda olabilir ki 1000 $.

Ancak birçok gise bilet sistemleri standart bir LaserJet veya mürekkep püskürtmeli yazici ile bilet yazdirmak için izin verir. Bu durumda, bilet normal Sayfa basina dört veya bes bilet mektup boyutlu kagit bir ön delikli kagida basilmis olacaktir. Bakilmaksizin seçilir yazicinin türü, en gise bilet sistemleri görüntüleri logolar, ekstra metin vb eklemek için bilet düzenini degistirmenizi saglayacak

Web sitesi entegrasyonu
En gise bilet sistemleri bir web sitesine bilet seçimi ve ödeme islemleri entegre için iki yöntemden birini kullanin. Ilk olarak, kod birkaç satir kurulusun mevcut web sitesinde bir web sayfasi eklenebilir ve bu kod bilet tüm kolu ve örgütün internet sitesinde (PayPal gibi ödeme islemci kullanilmadigi sürece) çikmadan süreci kontrol edecek.
Diger yöntem bir web kurulusun kendi web siteleri tam görünüm ve his ile olusturulur ve benzer kodu da bu sablonu sayfada eklenir oldugunu, ancak bu durumda gerçek web sayfasi farkli bir sunucuda bulunan ve baglantilidir bir köprü ile kurulusun web sitesine. Çogu durumda, kullanici koltuk seçimi ve ödeme islemek için farkli bir siteye transfer olmustu farkinda olmaz.

Tabii ki her kurulusun da bagis vb her gise bilet sistemi biraz farkli özelliklere dahil olacak kabul etmek, hediye kartlari veya FlexPasses satmak için, ek çikislarindan bilet satmak, bu sezon bilet islemek için yetenegi gibi ek gereksinimleri vardir. Ancak yukaridaki dört hususlar muhtemelen yeni bir gise bilet sistemi düsündügünü herhangi bir organizasyon için temel ilgi kapsayacak. Ama bunlarin hiçbiri bilet kendi online islemek isteyen herhangi bir organizasyon için bir engel olabilir ve kendi isletim sistemi yerine bir bilet hizmet organizasyonu kullanarak daha saglayabilecegi ek avantajlar biçmek gerekir, yukarida açiklandigi.