müzakere – mitler ve gerçekler

Hepimiz is yasamlarinin bir asamasinda olmustur – en garip müsteri ile korkunç müzakere. Fiyat ve size sunmak için her sey üzerinde yere O düzenli vida her yil! Oldukça hizli bir sekilde bir savas olarak her müzakere görmek ve tüm özgüven gider.

Eger ilk kez böyle bir durum isleme ile karsi karsiya iseniz yardimci olmazsa müzakere çevreleyen mitler bir yeri vardir. Ama çesitli efsaneler oldugu gibi, genellikle çok farkli bir gerçek var.

Mit: Bu zor bir çile olabilir

Eger gelecek yil büyük sözlesme müzakere için kapali oldugunuzu güvenilir bir ortak veya personel üyesi söz. Ne dersiniz? “Iyi sanslar!” Halkin çogunlugu müzakere kirli ve zor bir görev, gerekli bir kötülük oldugunu düsünüyorum.

Gerçek: Eger plani degil eger

Hayatta her sey oldugu gibi, biz hazirliksiz, özellikle de bilinmeyen korku. Müzakere gerçegi yeterli hazirlik ile güven gelmektedir. Toplanti oturup asagidaki sorulari kendinize sorun önce:

1. Bu müzakere ne istiyorsun?

2. Senin, en düsük kabul edilebilir ve en iyi fiyati nedir?

3. Gerekirse ‘vermek’ ne hazirlanir?

4. Anlasma diger sirketin konumu hakkinda ne biliyorsun?

5. Eger çok bilmiyorsaniz, ne sorular anlayis gelistirmek için sorabilir miyim?
6. Tam olarak hazirlanmasi büyük bir güven güçlendiricidir. Bir sunum olarak müzakere görmek ve yaklasim ve elden önce sorulari planliyoruz.

Mit: Müzakerecileri dogar

Bu tür bir mistik çevre müzakere ve iyi olmak için gerekli becerileri çogu insan ya da dogumda var düsünüyorum, ya da degil mi!

Gerçek: Müzakerecileri yapilabilir

Is herhangi bir beceri gibi, müzakere becerileri ögrenilebilir ve uygulamaya konulmustur. Kitap, kaset ve bu konuda katilabilir seminerler çok sayida bulunmaktadir. Müzakere yapilandirilmis bir süreçtir ve bir kez tüm görev daha kolay olur nasil çalistigini anlamak. Ama herhangi bir yeni beceri ile, uygulama, uygulama ve çogu insan düsmek bu nerede uygulama var. Eger egitim koyduk yeni bir beceri sahibi olan ancak yapilabilir!

Mit: Eger fiyat kabullenmek zorunda anlasma için

Algi birçok görüsmeler her zaman sadece anlasma saglamak için fiyat kabul etmek zorunda taraflardan birinin ile sona olmasidir.

Gerçek: Eger taviz diger ögeleri vardir

Herhangi bir müzakere gerçek fiyat her zaman belirleyici faktör olmadigidir. Diger tarafa ek olarak istedigi baska bir sey, ya da yerine, daha düsük bir fiyat genellikle yoktur. Bu hizla ürün veya hizmet ihtiyaci ve hizli teslimat için bir prim ödemeye hazir olabilir olabilir. Bu ürün özelliklerini karsilamaya biraz degisti isteyebilirsiniz. Onlar uygulanmasi için bazi yerinde destek gibi olabilir.

Arastirma ve sorgulama olarak onlar gerçekten ne istedigini ögrenmek için size kalmis. Derin kazmak ve anlasmanin her yerinde fiyat sadece, kiymetli oldugu için bulmak. Bir kez bunu üzerine vurdu, fiyat ödün önce, pota atmak. Unutmayin, bu sizin için çok az gelir bir sey ama onlara bir sey olabilir.

Mit: ilk teklif istediginiz ne ise, evet de

Satis adim sonra müsteri geri geliyor ve hemen tam olarak ne istedigini sunuyor. Vay be, ne harika bir sonuç! O ne istedigini var ve böylece yapmak var. Yapilan anlasma!

Gerçek: Her zaman ilk teklif karsi

Eger hemen kabul ederseniz iki sorun vardir:

1. Müsteri o kötü bir anlasma olmustur düsünecek, “O hemen kabul! Ben çok daha iyi bir anlasma vardi olabilirdi. Ben çok yüksek gitti. “Bu düsünceler o anlasma ve sans iptal veya gelecekteki is ile tamamen mutlu hissetmiyorum aklindan geçiyor eminim daha yüksektir

2. Bu bu müsterinizin açilis teklifi olasidir. Açilis teklifleri düsük tarafinda genellikle bir baslangiç ??noktasi olarak kullanilabilir. Simdi kabul, sizin için ne aradigini bile olsa, daha yüksek bir fiyat atmadan anlamina gelebilir

Müsteri “Ben müzakere yok diyecekler örnekleri vardir. Bu benim ödemeye hazir degilim fiyattir. “O kadar sürece fiyat memnun olarak, kurallar belirledi, ne duruyorsunuz!

Mit: Müzakere sadece tek bir kazanan ile bir yarisma

Kazanmak ya da kaybetmek için bir sey – Eger rekabetçi bir çizgi varsa bu bir müzakere göreceksiniz nasil. Rekabetçi olmayan ‘güçlü’ oyuncuya bu efsane savunmalarini otomatik olarak düsük ve hizli bir sekilde magara inanan insanlar.

Gerçek: Iki kazanan olmalidir

Müzakere bir yarisma degil. Bir istedigi bir fiyata bir satis var ve diger istedigi bir fiyata satin alma var – her iki taraf da tüm süreç disinda bir sey elde hissediyorum ideal sonuç, kazan-kazan olmalidir.

Kazan-kazan sonuçlarin gelecekte daha fazla is yol açacak güçlü iliskiler kurmak için kapiyi açik birakin. Kazan-kaybet sonuçlar bir yana yeniden anlasma konusunda isteksiz olacagi anlamina. Sizin dogasi geregi, bir rekabetçi kisi, ise, sadece, bu öfke ve müzakere sürecinin iki kazanan var oldugu gerçegi kabul!

Mit: Eger çekip gidersen, o kadar

Sen mükemmel bir ürün bulduk ama fiyat almak ya da aradiginiz anlasma yok. Ancak, yine de bunun için gitmeye karar bu nedenle herhangi bir fiyata, firsat kaybetme hakkinda korkuyorlar.

Gerçek: Firsatlar sik ??sik tekrar gelip

Korku ile bir anlasma kabul Sen her zaman çok fazla ödenen ya da uzakta olmamalidir sey verdigi bir nagging süphe olacak inç olmak istiyorum bir pozisyon degildir. Size sonra ne degilse bir anlasma yürüyerek kadar güçlü olun.

Bu temel anlasma kendinizi ayirmak ve ürün veya hizmet ile duygusal karismaya önlemek için ögrenmek zorunda. Sadece en iyi sonucu elde konsantre. Duygusal müstakil olmak, hiçbir süphe ile yürüyüs anlamina gelir. Birkaç gün sonra satici baska bir teklif ile kapiya beceriyor dönecegim bulabilirsiniz. Firsatlar her zaman açilir ve uzak yürüme bir basarisizlik olmadigini unutmayin!

Yani müzakere taze bir göz atin. Eger müzakere nasil yapilmalidir hakkinda eski mitler üzerine yapisan mi? Gerçek çok farkli olabilir kabul!