Müsterilerinize saglamak için 3 basit adimda ödeme

Sen pazarlama yaptik, size huni dolu ettik ve telefon zil baslar – Eger yeni bir müsteri var! Simdi ne olacak?

Bir danisman, koç, sanal asistan ya da servis saglayicinin diger tip olsun, bu sizin müsteri iliskileri düzgün baslamak saglamak önemlidir.

Yeni bir (ya da ilk) müsteri saglam bir is uygulama yolunda olsun imza canli performansinin verdigi sarhoslugu izin istemiyorum. Ben müsterilerle ugrasirken kendinizi korumak tavsiye üç yolu vardir.

1. Bir sözlesme ya da müsteri anlasmasi var.

Sen “bir, en az, is saatleri, sizin saat ücreti (Eger saat sarj ise), ödeme kosullari, bagimsiz bir yüklenici olarak gizlilik ile ilgili bir açiklama, durumunuzu da, sözlesme ya da devletlerin müsteri anlasma çesit olmalidir maddesi “disinda (örnegin, her iki taraf 14 gün haber ile anlasma feshedebilir) ve ilgili hissediyorum diger veriler (örnegin, bir tahkim sarti olarak).

Eger bir sözlesme veya müsteri anlasma seçerseniz, bu müsteri isaret ve herhangi bir is önce döner gerçeklestirilir sigorta için en iyi çikarinadir – geri müsteri imzali bir kopyasini göndermek için unutmayin.

2. müsteri hizmeti planlari olusturmak.

Bir istemci her ay gerektirecektir kaç saat emin degilseniz, istemcilerin herhangi bir ay için zaman belirli bir miktar satin almis bilmesini saglar “Müsteri Servis Planlari” olusturarak düsünebilirsiniz.

Bir koç Örnegin, üç 30 dakikalik aramalar ve e-posta destegi için $ X / ay ücret talep edebilir. Ya da üç 45 dakikalik telefon görüsmesi ve e-posta destegi için $ Y / ay.

Eger sanal bir asistan iseniz, 20 saat / ay kullanarak taahhüt müsteriler için saatte 40 saat / ay ve $ Y kullanarak taahhüt müsteriler için saat basina $ X sarj olabilir. Platin, Altin ve Gümüs, örnegin, Platinum müsterilerine en saatleri ve Gümüs müsterilerine en az taahhüt – saat / fiyatlandirma Her set ayri bir plan olacaktir.

Özel özel is için plan ve müsterilerinize korkmayin. Onlar hala iç standartlarini korurken esnek olabilir bilmek önemlidir.

3. Bir depozito veya pesin ödeme.

Bu yeni müsteriler için ise baslamadan önce bir depozito için iyi bir is mantikli. Mevduat engelleyici olmasi gerekir, ancak istemci denemek ve sert karar verirse size is için en az bir sey ödenir garanti için yeterli degildir.

Biliyorum Çogu antrenör ayin pesin ödenir. Örnegin, müsteriler Aralik ayinda koçluk için Kasim sonunda ödeme. Birçok sanal asistanlar her ay ve kredi bu faturada basinda bir yüzde depozito gerektirir.

Yukaridaki stratejileri birbirini dislayan degil. Ben olusturdugunuz bir “Müsteri Emis Formu” ile birlikte benim is belli bir dereceye kadar her üç kullanin. Bu bizim ilk oturumu yasadim önce bana istemci hakkinda bir seyler ögrenmek için izin verir.

Ben nasil iyi çalisma gösteren bir sayfalik bilgilendirme levha ile birlikte benim Müsteri Hosgeldiniz Kit bu bilgilerin hepsini içerir. Böylece bir kazan olusturmak / her ikisi için de kazan durumu – Bu bize her çalismalarimiz stilleri örgü olmadigini belirlemek için izin verir.

Sonunda, beklentileri olusturma ve her iki taraf da düzenlemeden memnun oldugunu sigortalanmasi ilgili.