Konsol savaslari

Son yillarda, Microsoft, Sony ve Nintendo arasindaki sözde savas konsolu çünkü orijinal Xbox baslatilmasi onun atesli seviyesinde muhtemelen. Tabii ki, bu Sony Playstation 3 popülerlik ve Nintendo’nun GameCube için ortaya çikan tüketici bilinci ile kafa kafaya rekabet için tasarlanmistir. Xbox 360 – – bu Xbox çikisindan sonra yaklasik bir yil boyunca savasi kazandi söyledi olmalidir ragmen sadece rekabet gücü yeni boyutlara ulasmis savas konsolu Xbox halefi baslatilmasi ile.

Sony ve Nintendo sadece alaninda teslim niyeti yoktu, ve hizli bir sekilde kendi yedinci nesil oyun konsollari, Playstation 3 ve Nintendo Wii yayinladi. Bu kez, oyuncular daha fazla seçenek vardi ve her konsol kendine özgü güçlü ve zayif yönleri sunulan bu yana üç arasinda almak zor oldu. Tüketici daha kolay hale getirmek için, bu Xbox 360 ve rekabet arasinda kisa bir karsilastirma oldugunu.

Bu seçim için neredeyse bin basliklari ile mevcut oyunlarin saf miktari gelince Xbox 360 eller asagi kazanir. Playstation 3 daha özel franchise sunarken, Xbox 360 hem de olumlu elestiriler ve siralamalari ile daha fazla baslik sahip olarak, daha özel basliklar vardir. Tüketiciler ve elestirmenler Playstation 3 sundugu macera ve dövüs oyunlari birçok Xbox 360 tarafindan sunulan çok benzer olduguna dikkat çekmislerdir.

Wii, ancak oldukça siddetli aticilar daha aile dostu oyunlari dikkatini odaklama, farkli bir sekilde yarisiyor. Wii tarafindan sunulan basliklari bu nedenle elmalarla armutlari karsilastirmak gibi çesitlidir. Yani, konsollari arasindaki savas baska bir ön alinmalidir.

Eger grafik baktigimizda, Xbox 360 ve Playstation 3 hem de yanak neredeyse yanak vardir. Bazi insanlar hala Playstation 3 Xbox 360 daha güçlü grafik ve ses bilesenleri ile kenar israr, ama sonunda hepsi size, kisisel olarak, iyi bir grafik oldugunu düsünüyorum ne asagi gelecektir.

Wii, ancak, sadece Xbox 360 veya Playstation 3 ile de, bu yarismaya çalisan degildir. Nintendo Wii, bu yüzden grafik motorlari ya da ses bilesenleri ve disindaki alanlara odagini açmak için çene birakarak grafik ve mükemmel ses istiyorsaniz, ya bir Xbox 360 veya Playstation 3 satin almaniz gerekir seçti. Ve, akilda tutulmasi gereken sey, Playstation 4 Blu-ray destegi, 2001 yilinda baslatilan Xbox 360 üzerinde bir karar avantaji sunuyor.

Kontrollerin kalitesi için, Wii itmek ve yarasalar salincak kullanici kum dügmeleri hareketini taklit kendi hareket kontrol ile çok iyi bir mücadele sansi var. Ancak, çünkü bir kablosuz veya kablolu controller.game konsol pazarinda biriyle seçenekleri daha fazla kullanilabilirligi Xbox 360 ile bir dezavantaj olabilir. Playstation 3 kurulu olan PlayStation Network yani online oyun özellikleri Sony daha önce takip politikasi geri bir adim olmasina ragmen, ancak infact bu pevious birinin üzerine yeni bir sürüme kenar verdi budur.

PlayStation 3 dahil önemli özellikleri, çemberleme multimedya yetenek, PlayStation Portable mevcuttur] baglanti özellikleri ve depolama için büyük bosluk ortami olarak Blu-ray Disc olarak adlandirilan bir çok net bir optik disk düzeni hizmet içerir.

Zaten raporlarinin birinde VGChartz tarafindan belirtildigi gibi tarih PlayStation 3 bile fazla yirmi milyon adet mesleklerini yapilan kadar, Sony vardir. Ancak orada yüksek fiyat nedeniyle PlayStation 3 satis erken sinirlilik ama yeni politika ve stratejilere, Sony grup dikkate deger bir pazar payi elde etti.

Sony grup su anda pazar payi gelistirdi ama PlayStation 3 hala Microsoft Xbox 360 ve Nintendo Wii pazar payini savas ve almak zorunda. Eller asagi, bu çok Sony PlayStation 3 satis üzerine artirilmasinda önemli bir faktördür.

Çalismada ayrica Sony, Sony PlayStation 3 satis bu sasirtici zafer ulasmak için 117 hafta sürdü göstermektedir. Sony artik resmi olarak Sony PlayStation 3 satislarindaki artislarla gözlemleyerek oldugunu bildirdi.

Istatistiklere göre, Playstation 3 is PlayStation 3 Sony ilan fiyat küçülmenin ardindan sadece birkaç haftalik bir süre içinde daha fazla iki katindan fazla büyüdü. Üst playstation oyunlari artik video oyunlari oyuncular gün ortasinda bir sevgili.

Sony sirketlerin CEO’su Howard Stringer onlar nefeslerini tutarak uzun süre için ariyordum var ileri bir adim oldugunu resmi bir röportajda söyledi. O daha dönüm noktasi simdi asti ve onlar ilerleme memnun olduklarini da sözlerine ekledi.

Nintendo kendi malzemeleri eksik olan gerçegi de Sony PlayStation 3 satis lehine çalisiyor. Onlar magazalara getirilen tüm satisa olarak Wii malzemeleri hala Nintendo için bir sorun vardir.