Kizilderili taki tarihi

Hepimiz tarih öncesi çaglardan beri var olan bu ve taki kullanimi güzellestirmek için biliyorum. Ve kelime gövde için Santo Domingo hesaplandi heishe denilen inci, inci kolye yas için kullanilmistir. Dikenli istiridye kabugu, sedef, mercan, istiridye ve kabuklu olarak Kabuklar hazirlanmasinda kullanilmistir ve günlükleri bir bin yil güney-bati önemli ticaret kabul edildi.

ABD (Kizilderili Taki) taki olarak gümüs kullanimi eski bir kavram degildir. Meksika Navajo hayvancilik için kendi gümüs taki alisverisi kuyumcular vardir zaman, erken 1850 yilindan bu yana kullanilmaktadir. Da Navajo demirci hayvancilik için Zuni Kizilderililer ile para kazanmak için becerilerini alisverisinde bulundu. Hopi kabilesi daha sonra 1890 yilinda Zuni para yapma sanati alir. Bu Amerikalilarin gümüs madenciligi ile ilgili hiçbir sekilde oldugunu dikkat etmek önemlidir.

Hintliler ABD tarafindan kullanilan taki stilleri:

Her Kizilderili Kizilderili kabilesi kendi tarzi vardir. American Indian oldugu iddia ediliyor, ancak Navajo, Zuni, Hopi veya Santo Domingo stilleri yoktur taki ile karistirilmamalidir etmeyin. Hint Zuni taki stilleri ve bu mozaik kakma zincir, grup, oya ve petit noktasi olarak tekniklerini içerir. Bu teknikler taslar ve deniz kabuklari kullanarak çesitli içerir.

Navajo Hint kuyumcular iyi çiçek ve popüler squash kolye ile taninirlar. Bu taki sanatçilar daha sonra, turkuaz mercan ve diger yari degerli taslar parçalari ve bu gümüs merkezli rulo, inci ve çizimler yaprak ile çevrilidir kullanmak için bilinir. Eger Kizilderili Taki ürünün en Navajos tarafindan yapilmis oldugunu biliyor muydunuz? Kizilderili taki çünkü gümüs ve bu mercan ve turkuaz gibi tas kullaniminin en popüler.

Katman teknigi Hopi Hint Gümüsçüler tarzidir. Bu mücevher taslari yapmak olusturulmasi ile ilgili kullanilan tekniktir. Gümüs oyulmus tasarim bir sayfasinda, o zaman kaynak veya ikinci sayfasinda bindirilir. Arka plan oksitleyici ile daha kasvetli verilir ve üst tabaka parlatilir.

Taki inci Hintliler Santo Domingo arasinda popüler ve yüzyillar boyunca taki bu tür maruz kalmis. Onlar kabuklari, turkuaz, mercan ve taki jet taslari kullanin. Daha önce de belirtildigi gibi, taki normal olarak% 92.5 gümüs ve% 7.5 bakir karisimi gümüs ile yapilir. Para çok hafif ve bakir onu farkli biçim ve dokular gelistirmek için daha fazla güç verir, çünkü ve bakir karisimi eklenir nedenidir.

Güney Amerika Bati büyük Kizilderili Hint taki bulmak için ideal bir yerdir. Navajo Arizona ve New Mexico kabile ve kolay bir ABD Hint rezerv en büyük çagrilabilir. Hopi kabilesi ise Santo Domingo ve Zuni Pueblo, NM, Arizona da.

American Indian taki beceri ve sanat nesiller iletilir ve çok açgözlü oldugunu. Simdi ögrenmek istiyorum bu becerileri ögretmek okul bulunmaktadir. Kizilderili Hint Taki cesur bir açiklama yapmak için harika bir yoldur.