kirlenmis su kaynaklari

Aralik 2010’da Çevre Çalisma Grubu da Krom 6, olasi bir kanserojen olarak bilinen alti degerlikli krom, vardi test 35 sehirde 31 gösteren bir çalisma yayinladi. Burada en büyük nokta var bu yerlerde degil, ama çogu yerde yapmak makul bir varsayim!

Daha önce, AP çalisma en az 41 milyon Amerikalinin içme suyunda ilaç genis bir dizi rapor. Bu antibiyotikler, anti-convulsants, duygudurum ve seks hormonlari dahil. Bu çalisma, uyusturucu test yoktu, ama sagduyu bizim su kaynaklarinin da oldugunu göstermektedir. Ispanya ve Italya’da yapilan çalismalar suda kokain göstermistir. Önemli olan nokta bu testi nerede, genellikle kirlenme bulmak olmasidir.

Bir çalismada, balik bir test balik asagidaki ilaçlar göstermistir:
Dilitiazem, bir antihipertansif – balik gram basina 0.13 nanogram
Difenhidramin, antihistamin – gram basina 1.4 nanogram
Karbamazepin, antiepileptik – gram basina 2.3 nanogram
Norfluoxetine, yan ürün bir antidepresan – balik gram basina 3.2 nanogram
MTBE, bir benzin katki maddesi, her yerinde yer alti suyu ve su kaynaklari olmak gösterilmistir. Perklorat, birçok ürün üretiminde kullanilan ve roket yakiti bir yan ürünü, birçok yerde su kaynaklari bulunmaktadir.
Ne tüm bunlari birlestirir, ve bu tür maddelerin etkileri birçok bilinmemektedir.

Bu kirleticilerin çogu düzenli olarak test veya su kuruluslar tarafindan tedavi degildir. Testleri bazi sorunlari indentified olan ve EPA daha fazla düzenleme halinde bakiyor iken, daha büyük bir sorun, su içinde birçok kimyasal ve organik kirletici maddeler olmasidir. Için test edilmemistir digerleri de oldugunu varsaymak güvenlidir. Bulunabilir bireysel kirleticiler bekliyorum, test edilmis ve yerel tedarik düzenlenmistir aileniz bu arada bilinmeyen sonuçlari olan kirleticilerin maruz anlamina gelir.

Kimyasal, organik ve agir metal – En iyi çözüm kirleticilerin tüm kategoriler üzerinde çalisan bu filtre malzemeleri önemli bir miktarda bir bütün evi su filtresi elde etmektir. Ters ozmoz çesitli nedenlerle tavsiye edilmez.

Birçok florür ve cila içme suyu çikarmak için filtre bir mutfak ile birlikte bu kirletici kategori ve yil son, filtre filtre malzemesi dolu bir bütün evi su filtresi birlestirir. Florür baslica risk alimindan itibaren ve özellikle içme ve pisirme suyu ele alinmalidir.

Bir bütün ev sistemi ulasamayacagi ise, hemen hemen her ev kirleticilerin kategoriler çalisir mükemmel bir mutfak florür su filtresi veya diger su filtresi gelemez.