Kampanya tiklama basina ödeme optimize etmek için 7 ipucu

Biz genellikle tiklama basina ödeme denedim yeni müsteriler duymak (PPC) onlarin beklentileri dogrultusunda teslim etmedi daha önce. Her sey çok basit geliyor. Anahtar kelimelerinizi seçin, bulundugunuz yeri tercihlerinizi seçin bazi reklam kopyasini olusturmak ve arkaniza yaslanin ve açik cüzdan ve satin almaya hazir ile sitenizi vurmak için umutlari akisi bekleyin.

Ne yazik ki, gerçek biraz sert oldugunu. Çogu zaman biz kampanyalari tekrar ayni hatalari zaman ve yapmak insanlar görmek bizim gözlemlerden içeri getirdi gelir daha Google çok daha ödeme sona erdi insanlar karsilasma. Yani dengeyi tekrar yöneltmek için size PPC kampanyalari daha iyi sonuçlar almaniza yardimci olabilir 7 yolu vardir.

1. Sitenizde belirli bir sayfaya trafik göndermek:

Bu yüzden sik sik biz arama terimi çok ayrintili PPC kampanyalari görmek ama anahtar kelime tiklandiginda, ziyaretçinin web sayfasi getirilir. Bu, bir kaybidir. Açilis sayfasi optimizasyonu çok önemlidir. Örnegin, bir çorap magaza ve ‘kirmizi çorap’ için birini arama kendi söylüyorlar. Bunun yerine ana sayfaniz onu gönderme, anahtar kelime ile eslesen ürüne özel sayfasina müsteri gönderin. Bu durumda, ‘kirmizi çorap’ kategori sayfasi.

2. Kötü satis Reklamlara üzerinde kopyalayin:

Sizin PPC reklam bir yazi hakkinda bir baslik gibidir. Bu okuyucunun dikkatini çekmek gerekir ya da baska bir sey için hareket edecek. Sürekli iki Reklamlara test etmek ve her zaman yeni bir baslik ile en yoksul performans birini degistirmek emin olun. Sürekli iyilestirme süreci dramatik sonuçlar üretebilir.

3. Bir reklam ile çok fazla anahtar kelime terimi Hedefleme:

Eger PPC reklam kullanilan arama terimi çok yakindan geri kravat emin olmak gerekir. Bir çok ilgili reklam ile anahtar kelimelerinizi küçük yakindan bagli gruplar halinde gruplandirmak için zaman ayirin Eger alacak
Daha iyi sonuçlar.

4.Not izleme hangi anahtar kelimelerin en iyi dönüsüm üretmek:

Bazen daha pahali anahtar kelime ucuz olanlari, ya da tam tersi daha iyi bir dönüsüm orani verebilir. Nokta dönüsümleri izlemek sürece, PPC bütçe odaklanmak için tam olarak nerede emin olamaz olmasidir.

5. Optimize açilis sayfalari:

Bir açilis sayfasi trafik gönderdiginizde size açilis sayfasi test ve optimize bölünmüs saglamalidir. Satis kopya gelistirilmesi ve video gibi sayfa dönüsüm ögeleri ekleyerek büyük ölçüde dönüsümleri artirabilir. Bu kötü ya da vasat kampanya ve yüksek performansli bir kampanya arasindaki fark olabilir.

6. negatif anahtar kelimeler kullanin:

Eger PPC kampanyalari Genis veya Öbek esleme islevini kullaniyorsaniz o zaman isinizle alakali olmayan anahtar kelimeler için gösteren reklamlarinizi riski çalistirabilirsiniz. Bu alakasiz tiklama ile veya dolayli olarak kampanyanizin performansini etkiler düsük bir oran üzerinden tiklama ile de, para harciyorsun demektir. Sen belirlemek için düzenli olarak adwords istatistikleri ve raporlari gözden geçirmemiz gerekiyor ki
alakasiz ifadeler gereksiz para maliyeti vardir. Daha sonra negatif anahtar kelimeler olarak bu ifadeler eklemeniz gerekir.

7. Yerel isletme reklamlari dahil:

Yerel müsterileri hedef yerel hedefli arama terimlerini eklemeyi unutmayin. Genellikle bu anahtar kelimeler nispeten ucuz ve sizi almak saglayacak
yerel müsterilere. Belki de kampanya daha uygun hale getirmek, yerel halk için bu reklamlardan özel bir teklif sayfasina trafik düsünün.

Umarim bu önerilerin bazilarini veya tümünü sizin için kullanmak olacaktir. Tüm pazarlama çabalari oldugu gibi, sürekli test ve ölçüm büyük temettü ödeme yapabilirsiniz. Aktif tiklama basina ödeme yönetmek yerine tarafindan
bir kez kurma ve unutma, size yatirim çok daha iyi bir getiri elde edecek.