itiraz nasil basa zaman soguk çagri

Biz her seyi soguk bir arama sirasinda çok iyi gidiyor düsünme biraz sasirtici bir deneyim yasadim ve aniden birisi bize geri çeker. Onlar bize “itiraz,” vermek ya da sadece konusmayi sona erdirmek için bir sey söylemek.

Çogumuz soguk aramalar sirasinda itirazlari asmak ve ilerletmek için egitilmistir. Düsünce yeterince kalici iseniz, o zaman satis yapmak edeceksiniz.

Biz zaten onlar sunmak için ne satin gerektigini onlar için karar verdik çünkü baska deyisle, insanlarin itirazlari ve endiseleri atlamak gerekiyor.

Aslinda bilmeden olustururken satis baskisi tepki çünkü Bir çok kez, umutlari itirazlar ifade. Bu eski ama gerçek, diyerek köküdür “size satmak nasil satin yoksa, size satmak ne satin asla.”

Bu müsterilerine satmak için soguk arama girisimleri direniyor çünkü, gerçek direnci diyoruz. Onlarin itirazlari aslinda için kod kelime olabilir “Ben sattiginiz nasil tarafindan baski hissi ediyorum.”

Buradaki püf nokta, potansiyel müsteri muhtemelen gerçegi söylemek için gitmiyor olmasidir. Sonuçta, ne son kez birisi ben gerçekten burada satis almak için bagli konum gibi hissediyorum, Biliyor musun “dedi oldu. Ve bu bana baski hissediyorum yapiyor. Bu midemde hafif bir gerginlik yaratiyor. Ben bu noktada, sana güvenmiyorum, çünkü benim durum ve ben çözmeye çalisiyorum sorunlar hakkinda daha fazla bir sey söylemek üzere degilim. ”

Iste soguk çagri konusmalari direnci-serbest tutmak için üç önemli yolu vardir:

1. Basinci her zaman mevcut oldugunu varsayalim.

Eger bir basinç serbest ortam yaratmak için her seyi yapiyoruz bile, diger kisinin bazi satis baski hissetmeye gidiyor varsayalim.

Neden bunu yapmak gerekir? Soguk çagri oldugundan, ne kadar iyi, ürün hakkinda mücadele, ya da ne kadar rekabetçi oldugunu degil. Bu negatif “satis elemani” görüntü ve klise mücadele ediyoruz.

Müsterileriniz bu görüntü ile baglanan herhangi bir davranis ya da enerji onlari kapatin ve itiraz yapmak, iç alarm yola böylece birçok geleneksel satis yaklasimlari ile yasadim.

Eger iletisim tarzi bir olumsuz klise ile iliskili konum gibi umutlari hissettiren asla emin olmalidir bu yüzden “satis elemani.”

2. Sezgi ve sezgilerinize güvenin.

Zamanla size göstermek birisi baski duygu oldugunu sinyalleri toplayip baslatmak ve sadece direnç yaratacak seyler söyleyerek önlemek mümkün olacak. Kendinizi dinlemeye baslamak ve satis baskisi tasir sey farkinda olacak.

Örnegin, burada onlari baski için girisimleri olarak anlamda zaman potansiyel müsteriler tepki olabilir bazi isaretler vardir:

• Onlar sorular sorarak durdurmak
• Sizinle konusurken ilgi kaybetmek gibi görünüyor
• Onlar kisa cevaplar vermek
• Bu durumdan enerji çekilme gibi

Direnç olusumunu engellemek için, size hiç satis hakkinda söylendi hemen hemen her seyi unutmak, ve bu basit bir fikir ile degistirmeniz gerekir: sadece satis yapma umurumda daha umudu refahi hakkinda bakim.

3. en kisa sürede bir itiraz duymak gibi durdurmak

Bir itiraz duymak ne zaman, dur. Derin bir nefes alin ve fiziksel olarak kendinizi rahatlayin. Eger potansiyel müsteri durumun gerçegi kesfetmek için devam ederken yavasça konusma yeniden mesgul.

4. “Zayif an” Onur

Onlar emin olmadigi için itiraz, gerçekten potansiyel müsteriler için güvenlik açiginin büyük an. Onlar emin olsaydi, onlar sadece “evet” ya da derdim “hayir.”

Ama emin degildir, bu yüzden (onlar bunlari baski için denemek için gidiyoruz varsayalim çünkü) onlar kontrol kalmak böylece biraz bosluk almak için, zaman kazanmak için bir yol olarak bir “itiraz” kullaniyor olabilirsiniz.

Unutmayin, çogu zaman, potansiyel müsteriler sattiginiz için degil, sattiginiz nasil itiraz degildir. Direnci tetikleme durdurmak için en iyi yolu, belirsizlik anlarinda iterek degil geregidir. Bir seyler yerine satis baski dogal olarak açilmak için izin verdiginizde, insanlar daha az savunma olma konusunda iyi hissediyorum.