is yerinde ppe – kisa Guide_

Her isveren isyerinde KKD veya kisisel koruyucu ekipman kullanimi yani sira saglanmasina iliskin, bazi temel görevleri vardir.

KKD genellikle is yerinde bir kisi tarafindan düzenlenen veya asinmis olmasi amaçlanmistir ve hangi güvenlik kask, göz koruma, yüksek, örnegin eldiven için, kendi güvenlik ve sagligi için bir veya daha fazla risklere karsi onu koruyan herhangi bir ve tüm ekipman “olarak tanimlanir görünürlük giyim, emniyet kemerleri ve güvenlik ayakkabilari. ”

Daha da önemlisi, tehlikeli ve tehlikeli endüstriyel alanlarda veya sektörleri ve diger kuruluslarin tesvik ve hatta kendilerini kayit veya günlük programlar ve rutinleri engel degildir taninan çevrimiçi güvenlik egitim kursu çesit katilmak için kendi çalisanlari, yöneticileri ve çalisanlari ikna gerekir. Bunun baslica nedeni bu güvenlik derslerin KKD önemini ve kullanimini tesvik olmasidir. Ancak, önce KKD birini kullanarak gerekir:

1.Properly bu uygun saglamak için KKD degerlendirmek;
Güvenli ve dogru bir sekilde nasil kullanilacagi hakkinda yeterli bilgi ile çalisan 2.Provide;
KKD korunur ve dogru bir sekilde saklandigi emin 3.Make;

Bu da tehlike bagli olarak KKD ekipman farkli oldugunu gün isigina çikariyor. KKD’nin farkli bazilari asagida belirtilmistir:

1.Head tehlikeler: Bu nesneler düsme veya arasindaki bir etkisi neden olabilir. Bazi KKD seçenekleri yumru kapaklar, baretler ve kask.

2.Eye tehlikeler: Bu Bazi KKD seçenekler güvenlik gözlükleri ile olan kimyasal ya da metal siçrama, toz, mermi vs nedeniyle neden olabilir.

Vücudun tehlikeler 3.Protecting: Bu sicaklik asiri, olumsuz hava, kimyasal maddeler vb Bazi KKD seçenekleri tek ve tulum geleneksel olan, kazan takim elbise vb neden olabilir

Tehlikeler 4.Breathing: Bu toz neden olabilir, buhar, gaz vb Bazi KKD seçenekleri tek yüz parça ya da solunum filtreleme vardir.

5.Feet ve bacaklar tehlikeler: Bu Bazi KKD seçenekler koruyucu ayak kapaklari güvenlik botlari ve ayakkabi nesneleri, metal ve kimyasal siçramalarina vb düsme neden olabilir.

6.Hands ve silah tehlikeler: Bu asinma, asiri sicakliklar, kesik ve delikler vb Bazi KKD seçenekleri eldiven, eldiven, eldiveni olan neden olabilir.

Ayrica, bir isveren, ne pahasina olursa olsun, en verimli ve en kaliteli KKD seçmelisiniz. Ancak, KKD dikkatle is yerinde mevcut tehlikelerin farkli dikkate sonra sadece seçilmelidir. Bu, satici KKD ekipman en uygun türü olan olarak, istenebilir burasidir.

Bu bir örgütün bir isveren ya da iade olup olmadigini, KKD için bir çalisanin para talep edemez dikkat etmek çok önemlidir.

Çalisanlarin uygun güvenlik egitim verilmez Ne yazik ki tüm bu bilgiler, degersiz olacaktir. Hazwoper 40 saatlik egitim kurslari devreye girer yerdir.