is sunum becerileri

Bir is sunumu etkili bir izleyici ile iletisim kurmak için gerektirir. Sunum Ürününüz için cosku, ilgi ve heyecan yaratmak bekleniyor.

Tabii ki etkili bir sunum uygulama ve bir süre boyunca honlanmis olabilir edilmesi beceri gerektirir. Eger ilk defa bir is sunumu yapiyorsaniz, birkaç kuru kosu yapmasina tavsiye edilir. Izleyici olarak senin bir arkadasi ile uygulama.

Eger sunum içeriginin emin olmak gerekir. Bu video projektör ve PowerPoint gibi sunum teknik yönleri ile bilen olmak var. Yabanci bir ortamda ve yabanci ekipman oldukça kafa karistirici olabilir. Sunuyu yapmadan önce iyice ekipman kontrol ettiginizden emin olun.

Eger sunum açik hale getirmek için resim, grafik ve çizelgeleri kullanabilirsiniz. Onlar kitleye ekranda gelip bunlarin her biri açiklar.

Bir sunum yapma kendi stili yetistirmek. Sesinde çekim, cosku size bir miknatis gibi hedef kitlenizin dikkatini çekmek gerekir. Herkes kopyalamak için çalismayin. Özgünlük yüksek itibara sahip oldugunu. Hedef kitleniz ile göz temasi olun.

Ilk sunum herkes sinir olur. Ama cesur ve mümkün oldugunca sinir tanimayan olmak için en iyi deneyin.

Yavas ve sunum ile acele asla olun. Seyirci ne söyledigini anlamak zorundadir.

Olun bazi garip sorular için de hedef kitlenizi bazi bazi anlasmazliklar için hazirlanmis, ve. Her biri sizin bakis kabul mümkün degildir.

Sadece nazik bir alkis olsun eger is sunumu sonunda ise, bir dahaki sefere daha iyi hazirlik yapmak.