iki sapka giyen bir satis profesyonel satis maliyeti

, Äúsales promosyon, AU sapka ve, Äúcustomer veya müsteri hizmetleri, AU sapka – birçok isletme ve profesyonel hizmet kuruluslari bugün, satis ekibi üyeleri iki sapka giymek istenir. Bazi kuruluslarda satis personeli için bu ikili sorumluluk önlenemez, ama bu satis ve servis islevini tas koymak degil bu organizasyonlarda, bir üyelerine satis profesyonellerinden hizmet sorumluluklari off-yüklemek için akillica olacaktir servis ekibi.

Satis yöneticileri degil, AOT kötü satis performansi için yapisal bahaneler insa gerekir. Ancak, hizmet hesaplari için satis ekibi üyeleri sorarak, size kötü performans sadece kendi müsteri ya da müsteriler için sorun üzerinde çalisiyor ve satis veya maden arama yapmak için daha az zaman vardi anlatarak satis onlarin eksikligi bahane için mükemmel bir yol vermek. Amerika Birlesik Devletleri ve Kanada’da mal ve hizmet yüzde 20 satis satis profesyonellerinin yüzde 80’i için, iki sapka rolü ideal bir durumdur. Onlar bu konuda bir seçim varsa, her zaman servis hesaplarina çekilmek ve satis faaliyetlerinden yeni is üreten üzerinden siparis alarak olacaktir.

Bu, en iyi kötü satis performansi için bir personel kinama zor AOS, ama bunu yapmak neredeyse imkansiz zaman satis eksikligi nedeni temsilcisi büyük bir hesap tasarruf olmasidir. Iki sapka giyen organizasyon için kritik degilse, AOS basari, neden imkansiz bir yönetim durumu kurdu.

Bu onlara ürün veya hizmet satan karar vericiler önünde olmadigi için bir bahane verir satis ekibi üyeleri tarafindan yapilan her yapisal aktivite götürmek çok önemlidir. Uzun vadede, bir siparis masasi kurma ve destek personeli sirket ya da meslek örgütü için yeni is getirme birincil sorumlulugu uzak satis uzmanlari alarak daha etkin çok daha maliyetli.