hurda ekonomi

Bir adam atik baska bir adamin hazinedir. Kim bu hurda ticareti söz konusu oldugunda bu, tamamen dogru oldugunu söyledi. Hurda metal ticareti kendi basina gelisen bir ekonomi, ve insanlar her zaman hurda metal için kullanmak bulabilirsiniz. En uygun ürünler bir son amaci vardir ve kesinlikle hurda zinciri boyunca pratik amaçlar için de kullanilabilir. Ayni zamanda, metal için pazar düsüs ve diger emtia gibi ve malzemelerin basit islem son derece basarili ve sürdürülebilir is için yapmak için yeterli olabilir olabilir. Bu makalede, biz hurda malzeme ticareti için pazar hurda alis ve satis yoluyla nasil çalistigini sözde hurda ekonomi bakmak ve olacaktir.

Diger pazarlara göre hurda ekonomisi diger emtia piyasalari ile karsilastirildiginda, özellikle, siradisi. Bunun temel nedenlerinden biri, aslinda diger insanlarin önemsiz veya atik malzeme ticaret olmasidir, ve emtia formlari herhangi bir sayida alabilir; hurda metal istenmeyen maddenin çesitli parça ve hurda için bir ortak terim olmak. Bu çalisma seklini anlamak için piyasaya bir yabanci için bu nedenle oldukça zor, ve neden her gün yapilan hurda islemlerin büyük deger ragmen, degerli bir ve ihtiyatli, yatirim olarak algilanmasi olabilir.

Hurda metal baslangiçta çesitli metal parçalar israfini veya bertarafi ile ortaya çikar. Bertaraf ariyorsunuz, tüketicilerin hurda tüccarlar tarafindan teklif ya da yükselmesi için ödeyerek zinciri baslar. Sonra metal geri dönüsüm isteyen hurda tüccarlari iki yönde birinde gidin. Bir yandan, kendi ticaret hizli bir arti yapmak, diger bayiler veya hurda tüccarlar için hurda bir toplu çok kaydirmaya bakabilirsiniz. Alternatif olarak, ikinci seçenegi hurda üzerinde tutmak için, ve sonunda daha fazla para getirecek tek parça, onu satmak için. Ayrica size gün sonunda satilmayan stok ile sona erebilir anlamina gelebilir çesitli bireysel hurda, için bir alici bulmak dair bir garanti de yoktur.

Baska ürünler gibi, hurda için pazar zaman herhangi bir döneminde arz ve talebe bagli olarak, tamamen degiskendir. Bu ideal bir yatirim konusu yapar. Hurda bir sürü satin alma ve genel piyasa degerlerini artirmak kadar bekleyerek, bir kar için ciro yatirim yapabilirsiniz. Tabii ki, hemencecik ciddi bir para kazanmak için pazar anlamak zorunda ve hurda metal farkli dogasi, genel emtia ticareti bir anlayis verilen yeterli olmayabilir.

Hurda ekonomi dolar degil milyarlarca her yil ise, milyonlarca dolar degerinde yüzlerce. Her gün, hurda metal dünya ekonomik iklim karsi yatirim güvenligini yansitacak sekilde, petrol ya da altin veya kurumsal menkul kiymetler gibi, dünya çapinda islem görmektedir. Diger piyasalara paralel olarak tam çalismayabilir iken, hala bir ekonomik bakis açisi hurda metal ticareti geri dönüstürülmüs metal servet olusturmak için, faaliyet gösterdigi yoldan incelemek ilginç.