herkes bir çim motoru biçak keskinlestirmek olabilir

Düzenli olarak çim biçmek ev sahibi en iyi sonuçlar için çim biçme makinesi parçalari korumak gerekir. Biçaklar zamanla mat almak ve kenar gitti zaman, çim yerine temiz, saglikli bir kesim alma hasar olma tehlikesiyle karsi karsiya. Uygun talimatlar ve birkaç siradan araçlari ile, herkes kesim yüzeyi netlik yetenegine sahiptir.
Çalisma bu tip yapilabilir önce toplanan gereken araçlari ve birkaç güvenlik ögeleri bir avuç vardir.
Keskin nesneler ile çalisirken * Gözler her zaman güvenlik gözlükleri ile korunmalidir.
* Araçlari ile çalisirken, is eldivenleri kalin bir çift için ellerin korunmasi tutmak ve kolu sürükleyici de yardim edecektir.
* WD-40 ile civatalari Püskürtme onlari gevsetmek ve kaldirmak için daha kolay vermenize yardimci olacaktir.
* Bir tezgah degirmeni kullanmak için en iyi araçtir ama bir dosya taslama veya taslama kullanilirsa, bir baskan yardimcisi kavrama ihtiyaç duyulacaktir.
* Herhangi bir siradan kilit ve soket seti kesme biçagi kaldirmak için kullanilabilir.
Herhangi bir çalisma baslamadan önce * buji özel bir anahtar ile uzaklastirilmalidir.
* Kesim yüzeyi bir kaziyici ile temizlenmelidir gerekir.
* Bu netlestirmek veya temizlige baslamadan önce bir baskan kavrama veya C-kelepçe ile biçme makinesi biçak saglamak için gereklidir.
Ele almak en önemli sey çesitli parçalar üzerinde çalisirken motor baslayacak olasiligidir. Bunu önlemek için, buji diger kisimlari dokunmadan önce alinmalidir. Yakit deposu kapsayan kapagini çikarin ve açilis boyunca plastik bir parça streç. Kap dönmek ve o kadar sikin. Bu önlem alarak makine manipüle edilirken disari sizmasini gaz önleyecektir. Kullanici bir sonraki çim kesme gereken önce bu plastik kaldirmak unutmamalisiniz.
Devirme çim kesici kadar kendi biçagi kolay erisim saglayacaktir. Tamamen ters Makineyi açma silindire sizinti petrol tutmak için kaçinilmalidir. Civata oldukça iyi takilip olabilir. Bazi WD-40 ile kaplama civatalari onlari almak için kolay hale getirecek. Bu tekrar bir araya makineye koymak için zamani geldiginde civatalari için degistirilmesi gereken yere takip etmek için gerekli olacaktir.
Biçak çikarin ve herhangi bir enkaz, kir ve toz yapismasini silin. Ilk yüzeyi temizlemek için zaman ayirmak, daha kolay kenarina netlestirmek için yapacaktir. Bu sekillendirme pas tutacak çünkü bu adim ayni zamanda, makinenin ömrünü uzatmak yardimci olacaktir.
Siradan bir tezgah degirmeni bu is için en iyi araçtir. Kullanici bileme islemi sirasinda daha iyi kontrol, çünkü yaralanma daha az riski vardir. Bir açi veya dosya taslama kullanilmalidir Eger, bir kelepçe veya mengene kismini sabitlemek için kullanilmalidir. Tüm taslama motora yakin tarafinda gerçeklesmesi gerekir. Çim en yakin tarafi yalniz birakilmalidir. Egimli yan bilenmis gereken biridir.
Dogru tedbirleri alir herkes bakim bu tür yapma yetenegine sahiptir. Çim biçme makinesi parçalari uygun bakim dogru çim kesme saglamak ve makine uzun bir süre sürecek.