hedefleri istediginiz yere hedef netlik alirsiniz nasil süreler ile rüyalardir

Son zamanlarda, benim “ögrenciler” çok her sey degisiyor ve yarin ne tutar emin degildir çünkü hedefler belirlemek CAN söylediler. Tam olarak NEDEN biz hedefler belirlemek gerekir ekonomiler degisiyor!

Hedefleri hakkinda düsünmeye baslamak için, Diane Scharf Hunt tarafindan bu teklif üzerinde bir an için yansitan … “Gol süreler ile rüyalardir.”

Bugün kim biraz hayal kullanamadi? Ve bir kez biz hayallerimizi biliyoruz, biz özel, yazili ve ölçülebilir hedefler onlari yakalamaniz gerekir. Bu hedef netlik budur … biz dogru çalisiyoruz belirli, yazili ve ölçülebilir sonuçlar sahip. Ve bunu verimli ve basarili olmasi için 5 asamali bir süreç takip ederek bu kolay yapabilirsiniz.

Asagidaki su anda uygulamak için … gerçekten, SAG simdi bir gol netlik güçlendirme sürecidir. Kagit ve kalem bir parça almak ve kendi Hedef Planner için sayfada 5 sütun olun.

1. Sol sütunda bir sonraki 60 gün içinde gelmesini istiyorum en az 5 sey yazmak. Bu “her is günü yeni bir satis randevu alin.” Gibi sonuçlari ya da “is Kapat $ ___ her hafta.” Bu hedef ifadeler vardir.

Bir uyari: Eger basarili olup olmadigini belirlemek olup olmadigini görmek için ölçülebilirlik ve özgüllük için sonuçlari gözden geçirin. Amaciniz ise Örnegin, “ailemle daha fazla zaman,” o görünüyor / ne demek hakkinda olmak. O zaman belirli bir miktar her gece veya hafta sonu anlamina mi geliyor? Bazi faaliyetleri birlikte tamamlandi? “Ben ailemle birlikte 3 kez her hafta aksam yemegi yiyecegiz,” bana bu ya da elde olmadigini bilmesini saglar.

2. Her ifadeye bakin ve oraya almak için gerekli eylemleri belirlemek. 2. sütundaki her sonuç dogru hareket edecek 2-3 eylemleri yazin.

3. Eger 3. sütunda bu islem ne zaman belirli bir zaman / tarih yazin. Her gün mi? Hafta? Ne kadar siklikla? Bir tarih basariya giden yolda baska bir kontrol noktasi oldugunu.

4. Daha sonra, bu eylemleri veya hedefi tamamlamadan için ödül belirlemek. Hedef veya sonuca götürür eylem tamamlama FAYDA düsünmeye. Daha iyi uyku mi? Orada kendini tatmin olacak mi? Özel bir kahve ya da seker gibi bir tedavi olacak? Eger eylem / sonuç tamamladiktan sonra kendinize “ödüllendirmek” için hazir olun. 4. sütun, bu yaz.

5. Ve 5. sütunda bu hedef veya sonuç için bir paydas adini yazin. Bir paydas Bu sonuç umurumda olacak birini – bir yönetici, bir es, is arkadasi, bir arkadas olabilir. Her hedef için farkli paydaslarin olabilir.

Bitti? Tebrikler! Bu yazida bak – en az 5 gol ve oraya önümüzdeki 60 gün için bir eylem plani var!

Sirada ne var? Harekete geçin! Bu hedefe için paydas ile her bir hedef paylasin. Sizin paydaslar mümkün olabilir:
• Eger ulasmak olsun veya olmasin bilmek için yeterince spesifik oldugundan emin olmak için sizinle sonucu netlestirin.
• hizli veya daha kolay oraya diger eylemler belirleyin.
• hedefe ulasmak için bir sekilde size yardimci olur.
• ilerleme ve nihai basari kutlayin!
• hesap ekleyin.

Sizin paydas senin yaninda durmak hazir oldugunda, bu size tüm kalmis. Amaci netlik için 5 adim size istediginiz yere ilerleme saglayacak – ne olursa olsun piyasa kosullari degisen. Bu sizi eylem ile bugün basliyor!

Kendiniz için belirlediginiz hedeflere bazilari nelerdir? Bize Yorumlar bölümünde bildirin.