google adwords – nasil yapilacagini orani tarih boyunca tiklayin

Google AdWords, hiç kullanacagi en güçlü pazarlama araçlarindan biridir. Her iyi internet pazarlama profesyonel kendi listesinde büyüklügü ve kalitesinin artirilmasi için zaman çogunlugu ayiriyor. AdWords hizli listenizi olusturmak için kullanilacak en iyi yöntemlerden biridir.

Birçok ödeme tiklama basina sistemlerde reklam yerlesimi tek belirleyici faktör maksimum teklif fiyattir. Bu sistemlerde, daha sonra reklam onlarin üstünde yer alacak bir rakip daha fazla ödemeye istekli olup olmadigini. Google AdWords bu sekilde çalismiyor ve performansa dayali reklam yerlestirir degildir.

Reklam yerlesimi ve maliyet belirlemek için AdWords tarafindan kullanilan kriterlerden biri Orani (TO) araciligiyla tarihsel tiklayin oldugunu. TO reklamlariniz gösterilir ne siklikta ile ilgili olarak tiklandiginda ne siklikta tarafindan belirlenir. Daha yüksek bir TO ile reklamlar yüksek yerlestirme ve daha düsük bir reklam maliyeti olsun.

AdWords sistemi kullanmaya baslamak oldugunu ilk kez baslayan bireysel anahtar kelimeler, deyimler ve gruplarin tarihi bir kaydini tutar. Bu yeni internet pazarlamacilari için zor olabilir.

Google AdWords hesabinizi açtiginizda oran üzerinden mutlak SIFIR tarihsel tiklayin olacaktir. AdWords kullaniyor rekabet siçramalari ve önünüzde sinirlari oldugunu ve totem altindaki ise ana reklam yerlesimi elde edilecektir. Çogu kisi sadece bir arama ilk sayfasinda veya 2 bakmak ve reklam sayfa 3 ise bunu göremezsiniz. Bu bir “kaybet-kaybet” durumu gibi görünebilir, ama merak etmeyin, biz nasil etrafinda açmak için size göstermek için gidiyoruz.

anahtar kelime makro

Kelimeler makro dinamik reklam kopya olusturmak için izin Google AdWords bir özelligidir. Bu özellik, reklam Reklam basliginizi olarak kullanicinin tam arama ifade görüntülemenize olanak saglar.

Gerekli olan tüm biraz sözdizimi Anahtar Kelime Makro özelligini kullanmak için:

{KeyWord: alternatif baslik}

AdWords kampanyasi bu sözdizimini kullanarak baslik olarak kullanicinin arama görüntüler. Google AdWords bir baslik olarak sadece 25 karakter ancak saglar ve arama bu siniri asarsa Alternatif baslik görüntülenir.

Eger K ve W yukaridaki sözdizimi fark ederseniz büyük harflerle bulunmaktadir. Bunu yapmak sadece baslik ancak her kelimenin ilk harfi büyük olacak olmak degil kullanicinin arama neden olur. Bu, reklam bu makro kullanmayin olanlardan öne çikmasini saglayacaktir.

Son olarak, bu makro kullanarak baslik koyu, henüz reklam digerlerinden öne yapmak için baska bir yol gösterilen neden olur.

Nasil bu yardim her bir TO geçmisi olusturur? Anahtar kelime makro kullanarak standart basliklari daha oranlari ile çok daha yüksek tiklama neden olacaktir. Bu TO geçmisi olusturmak için en hizli yoldur. Eger TO yüksek tutarsaniz reklam daha iyi bir yerlesim zevk ve daha düsük reklam maliyetleri keyfine varacaksiniz.