Google adwords ile baslamak için 10 ipucu

Online reklam hizla en büyük talep ve popülerlik MySpace örnek reklam için Google’in son $ 900,000,000 anlasma ile, bir multi-milyar dolarlik bir endüstri haline geldi.

Bu reklam kampanyalari tüm yönleriyle yatirim maksimum getirisi (ROI) elde etmek için yönetilen hayati önem yüzden tiklama basina (PPC) reklam reklam en uygun maliyetli formudur ödeyin. Google AdWords PPC en popüler yöntemdir ve reklam maliyetleri tiklama satis dönüsmesi saglayarak hakli olabilir saglayarak, artan hedeflenen web sitesi trafik mükemmel bir yoldur.

Kimse tamam ilk kez alir ve en iyi reklam kampanyalarinin en zaman içinde gelismistir. Asagida baslamak için 10 ipucu ve Google AdWords reklam bütçesinden en iyi performansi almak için yardimci.

1) anahtar kelime seçimi
Iyi anahtar kelime seçimi sizin ürünlerinizi ilgilenen kullanicilar müsterileri çekmek ve olma potansiyeline sahip emin olmak için gereklidir. Bu duygularina kapilmak çok kolay ve Google AdWords ve tahmini trafik aracindan tiklama açisindan en yüksek tarafindan tavsiye edilen en popüler anahtar kelimeleri seçebilirsiniz. Ama trafik ana hedef degildir unutmayin, basarili bir reklam kampanyasi olumlu bir yatirim getirisi elde edebilirsiniz bir maliyetle sitenize satis getirmek için potansiyeli olan kaliteli trafik getirerek dayanmaktadir. Reklam kampanyalarinin performansini izlemenize yardimci olmak için birden çok Reklam Gruplari içinde seçilen anahtar kelimeleri yönetmek için yararlidir ve bu da her bir anahtar kelime için özel bir reklam metni kullanmak için yardimci olacaktir.

2) nerede reklaminizin hedef
En iyi performans gösteren kampanyalar genellikle AdWords için reklaminizi Google’da görünür ve ortak web siteleri ag oldugu anlamina gelir arama agi hedef. Ayrica normal olarak ancak bu genellikle yani sira arama agi satis dönüstürmek degil daha düsük bir TBM (tiklama basi maliyet) de elde edilebilir içerik agi tüm AdSense yayincilari, tiklama içeren Google içerik aginda reklam seçenegine sahip ve sahte tiklama alma olasiligi daha yüksektir. Dönüstürme satis aksine ana amaci trafik artar ise içerik agi normalde iyi bir seçenektir.

Eger satis üretmek için hedeflediginiz cografi konumlari tanimlamak için de önemlidir. Sadece Ingiltere içinde teslim bir is varsa bu tiklama büyük bir kismi bir atik gibi Ingiltere disindaki web tanitimi için gerek yoktur. Bazi durumlarda bu, örnegin Oxfordshire bölgesinde bir taksi sirketi sadece gelen onlar alma alanlari içinde kullanicilara reklamini yapmak isterim tanitimi için bir sehir veya bölge ayarlayarak daha ülke düzeyinde daha reklaminizin görünürlügünü kisitlamak için gereklidir.

Dünya çapinda kullanicilari hedefleyen sirketler için her ülke için ayri ReklamGrubu ya da kampanyalari olusturmak için avantajli olabilir. Bu sekilde satis ülkelerde satis üreten ve çalisan ya düstü gereken gereken hangi hangi tanimlamak için takip edilebilir.

3) rakiplerinizin gözden
Sirketinizin rakiplerinizden ayiran ve reklam tikladiginizda olmasi olasiligi daha yüksektir digerlerinden öne Eger kullanicilar ilgilendiginiz olacagini da pazarda bir nis bulmaya kilan tanimlayin. Bu durumda ve fiyatlari bu tiklayin kullanici ikna etmek de onlari görüntülemek için bir iyi bir fikir olacagini düsük ise müsterilerinizin uzak durmasini için iyi bir yöntem, bu reklam içinde fiyatlari görüntülemek olmadigini ögrenmek olacaktir Reklam yerine.

4) etkili esleme seçeneklerini kullanma
En optimize edilmis kampanyalar sadece bu tek tek arama için teklif emin olmak için tüm anahtar kelimeleri tam esleme seçenegini kullanirsiniz. Bu, sadece alakali anahtar kelimeler üzerinde teklif ve orani (TO) üzerinden tiklama artirmak vardir saglamak için etkilidir. TO böylece elde edebilirsiniz yüksek oranda, daha az o anahtar kelime için ödeme muhtemeldir (TBM) basina maliyet karar çok önemli bir faktördür.

Sadece tam esleme seçenegi kullanarak yalnizca belirli bir hedef kitleye yönelik olarak sadece trafik düsük miktarda alma olumsuz etkisi olabilir. Buna ek olarak, aramalarin daha genis çekmek için ifade ve tam esleme anahtar kelime genis esleme versiyonlari ekleyerek deger olabilir. Bu daha az özgü olarak daha düsük bir TO ve dönüsüm orani elde etmek olasidir ama tiklama miktari artacaktir. Bu ifade ve herhangi bir ilgisi aramalari filtrelemek için genis esleme ile etkili negatif eslestirme seçenegi kullanmak önemlidir.

5) bütçenizi yönetmek
Günlük bütçenizi en iyi almak için ben baslamak için düsük bir bütçe ile baslayan üzerinde öneririm. Eger çok fazla para kaybetmeden bir maliyet-etkin fiyata dogru anahtar kelimeler üzerinde teklif saglayabilirsiniz Bu sekilde. Ben kuvvetle bu arama aginda daha düsük bir degerde elde olmasi gerektigi gibi içerik agi teklifleri için ayri bir degeri tanimlayan öneririz. Olumlu bir yatirim getirisi elde ediliyor sonra daha sonra günlük bütçe artan düsünebilirsiniz.

6) Reklam metni seçerek
Onlari yararlanabilir neden teklif ve ne anlatarak is gerçek bir ilgi ile sitenize çekmeye çalisir. Mümkün bu reklam baslik veya açiklama içinde anahtar kelimeler ekleyerek ve bu kaydolma kayit, gibi eylem anahtar kelimeler kullanarak kalite puani yükseltmek veya kullanici sonraki sayfada ne olacagini bilir, böylece göz atmak için de yararlidir. Yüksek kalite puani reklam siralamasinda daha büyük bir teklif ile bir rakip daha yüksek neden olabilir reklaminizin alaka düzeyini artirmak için yardimci olacaktir. Büyük hesaplar için hizli bir hile {KeyWord: Varsayilan Metin} kullanmaktir, bu karakter siniri içinde oldugunu saglayan reklam metni içine ReklamGrubu gelen anahtar kelime ekler, aksi takdirde tanimlanan varsayilan metin kullanir.

7) Hedef URL seçme
Bu hedef URL üzerine anahtar kelime teklifi ile ilgili olmasini saglamak için her zamankinden daha önemli bu yüzden Google AdWords algoritmasi artik açilis sayfalarinin kalitesini gözden geçirir. Bu kullanici onlar yerine ana sayfasina alinir ve kendileri için dogru sayfayi bulmak zorunda olmaktan çok, görmek için bekliyoruz web sayfasina yönlendirilir emin olmak için de önemlidir.

8) dönüsüm izleme
Hesabinizin performansini izlemek için bu satis veya potansiyel sonuçlarina göre kampanyalari yönetmenize yardimci olmak için nereden geldigini gözden böylece dönüsümleri izlemek için önemlidir. Dönüsüm degeri basina bir maliyet daha sonra önemli kararlar (örnegin, teklifleri degisen anahtar kelimeler veya reklam varyasyonlari birakarak gibi) kolaylastirmak için yardimci olacaktir hangi raporlari içinde görüntülenir. Baska bir, olmayan AdWords, reklam kampanyasi çalistiriyorsaniz de set-up bir çapraz kanal örnegin Yahoo! Search Marketing için, hem de bu gelen dönüsümleri izlemek için olabilir. Bu web siteleri ve alt TBM en daha genis maruz kalma gibi iki yöntem kullanarak reklam avantajlari olmasina ragmen Arastirma, Google kullanicilari genellikle online satin almak için olasiligi daha yüksektir ve bu normal AdWords bir büyük dönüsüm orani ile yansitilir oldugunu göstermistir.

9) raporlari kullanarak
Kampanyalarinizi ve çalistirdiginiz sonuçlarina göre kararlar almalarina yardimci Google AdWords raporlari en iyi sekilde yararlanmak, bu performansini izlemek gerekir bir kez. Raporlar görsel reklamin iyi performans ve üzerine gelistirilebilir ya düstü gereken alanlar nerede göstermek için tiklama hakkinda ayrintili istatistiklerini görüntülemek için yardimci olacaktir. Hesap performansini artirmak örnekleri, dönüsüm basina maliyet dönüsüm oranlari izleyerek olan, TBM en ve TO anahtar kelimeleri ve reklam varyasyonlari hem de, TBM saglanmasi hala trafik istenilen miktarda elde ederken mümkün olan en düsük deger elde ve en önemlisi emin ediliyor Hesap maliyet-etkindir.

10) Web sitesi analizi izleme
Kampanyalarinizi ve çalisan Siz kullanicilarin sitenizden görmek nasil izlemek gerekir. Google Analytics kullanici istatistikleri kullanicilar konumu, arama motoru, arama terimi ve web sayfaniza tiklandiginda en popüler baglantilari bulmak için gösteren, bu AdWords entegrasyon için mükemmel.