google adsense-ne gerçekten çok yapmak yok

2003 yilinda pazara sunulmasindan bu yana, Google Adsense programi çok blogcular hosting ücretleri ve bloglar çalisan ile ilgili diger maliyetleri karsilamak yardimci oldu. Blogging trafik ve çok sayida sayfa yüksek düzeyine sahip, özellikle çok pahali olabilir. Birçok kendi bloglari bazi gelir elde etmek için Google Adsense dönerek ve” daha ne var, yaninda bazi ekstra kazanmak vardir.

google adsense ne

Adsense Internet devi Google tarafindan isletilen bir reklam programidir. Google Adsense (blog sahibi) blogunuzda reklam alani satmak için izin verir. Program blogunuza” nin içerigiyle ilgili metin ve banner reklamlari görüntülemek için saglar. Banner reklamlar birçok blog sayfalarinin en üstünde görüntülenir online reklam en yaygin biçimidir. Google bir ücret ödedigi zaman reklami ziyaretçi tiklar.

Eger Adsense programina katildiginizda, size içerik sayfalarinda reklam yerlestirir içerik Adsense erisebilirsiniz. Reklamlari ziyaretçilerin blogunuzda aradiginizi hedefleyen ya da içerik çeken ziyaretçilerin çikarlarini maç oldugundan, kazanmak ve ayni zamanda içerik sayfalari gelistirmek. Google blog içerigine göre reklam yayinlamak için Genis arama teknolojisini kaynaklarini kullanir. Bu baglamda, Adsense reklamlarin içerik blog alakali oldugu için bir blog reklamlari yerlestirmek için popüler bir seçenek haline gelmistir. Örnegin, mutfak esyalari için reklam saglikli pisirme hakkinda bir blog yazisi görünecektir. Google, tüm kategoriler, is, hemen hemen her türlü içerigi için için reklam genis bir envanter vardir. Google blog sayfasinda hedefli reklamlar göstermek mümkün ise, sizin seçtiginiz bir varsayilan reklami görüntüleyebilirsiniz.

Içerik için Adsense bir arkadasi arama için Adsense. Bu sayfalarinizda bir Google arama kutusu eklemek için izin verir. Onlar blogunuzda sagdan arayabilirsiniz çünkü bu artik blogunuzda ziyaretçi tutar. bir ziyaretçi arama kutusunu kullanarak web arama, Google hisseleri herhangi bir reklam geliri size ve katilmak için kabuk hiçbir sey bu aramalardan yapar.

Baska bir son ek beslemeleri için Adsense. Bu RSS ve Atom beslemeleri çalisir. RSS ve Atom beslemeleri blog-tabanli içerik düzenli güncellemeler yayimlamak için standartlaridir. Reklamlar en uygun yem maddelerinde görüntülenir. Blogunuza” in orijinal içerik için ödenen; ziyaretçi uygun reklam ve seçim için daha uygun beslemeleri bakin.

katilmak için nasil

Google Adsense programina kabul için uygun herhangi bir kati kriterleri vardir, diger online reklam aglari farkli bir yerde en az trafik sarti kabul edilmesi oldugunu. Tek gerçek kriter kabul içerigidir. Tabii ki, herhangi bir reklam programi sadece kaliteli içerik bloglar çekmek istiyor. Zaten Adsense baglantilar katabileceginiz bir blog var varsayarak, önce programa kabul edilmesi gerekir. Ilk adim kaydolmak için gitmektir. Google, gerekli trafik ve Google ve size faydali programa alarak parçasi yapmak için yeterli tiklamayla getirecek içerik olup olmadigini ögrenmek için blogunuzu gözden geçirecektir.

Bir kez kabul edilir, ihtiyaciniz olan tüm kabul blog sitesi içine reklam dahil javascript kodu bir parçasidir. Google blogunuza müsterilerin kendi envanterden uygun reklam baglantilari saglayan gibi geri kalani yok. Hedefli reklamlar blogunuzda gösterilmesini baslayacaktir.

nasil çalistigini

Google reklam için iki taraf vardir? Blog yayincilar için Adwords ve Adsense adi verilen bir ürün veya hizmet satan reklamverenler için. Reklamverenler Google Adwords kullanarak tasarlanmis reklamlari Google arama sayfasi sonuçlari ve teklifleri için önemli bir anahtar kelime listesini yaninda görünmesi için ödeme. Google saglanan anahtar kelimeleri bir ziyaretçi arama uygun yalnizca bir reklam görüntüler. Bir reklamveren (TBM) esasina basina maliyet Google öder. Bu ziyaretçi reklami tiklama ve reklamverenin” in sitesini ziyaret ederse bir reklamveren bu reklam için sadece öder anlamina gelir. Reklamverenler birbirlerine genellikle bes sent ve yukaridan arama anahtar kelimeleri satin almak için rekabet. Bununla birlikte, Google da dikkate reklamverenin blogun arama motoru siralamasinda alir, kimse sitede sadece anahtar kelimeler satin böylece. Örnegin, anahtar kelimeler “dijital fotograf makinesi” bir satin alma kendi ana sayfasinda Google arama sonucunun yanindaki reklam üretir. Satin alma ayni zamanda dijital kameralar belirtilen diger bloglarda dijital fotograf makineleri için Adsense reklamlari gösterdigini söyledi.

Kendi adina, Adsense ilgili sayfalari olusturmak kullanan yayincilar blog. Google ana blog sayfasi tarama ve anahtar kelimeler alakali belirlemek ve sonra uygun reklamlar sunar Google” in reklam sunucusuna sonucu bildirmek için içerik degerlendirmek için özel algoritmalar kullanir Mediabots (dijital robotlar) gönderir. Blog yayincilar Google reklamverenin aldigi ücretin bir yüzdesi ödenir. Bu tiklama basina ödeme bir arada (PPC) ile yapilir ve izlenim olarak basina ödeme edilir. Gösterim belirli bir reklam gösterilmistir kez sayisidir. Blog yayinci bin gösterim basina sabit bir oranda iade edilir. Bir sayfa degil” t kadar önemli, bir blog yayinci doesn ise” t kadar ödenir. Adsense katilmak için blog yayinci için herhangi bir ücret alinmamaktadir. Tüm maliyetler Adwords katilir reklamveren tarafindan karsilanmaktadir.

yapar ne kadar para

Eger (blog yayinci) Google Adsense beklediginiz para miktari çesitli faktörlere baglidir. Blogunuza trafik ton çeker ve belirli bir nis odaklanmak, Google sitenizin ziyaretçilerine hitap bu yayinlar. Eger tasinabilir medya oynatici ayrilmis popüler bir blog korumak Örnegin, çünkü ilgili anahtar kelimeler için rekabet yüksek düzeyde bir düses yapabilirsiniz. Rekabetçi anahtar kelimeler için Fiyat blogunuza” in kazanç potansiyeli etkileri olan $ 1’den büyük olabilir. Eger daha az rekabetçi bir nis ise tersine, zaman zaman trafik almak sadece, böylece daha az ziyaretçi kazanilan az para esittir reklamlarinizi tiklayin.

Her reklam olusturulan tiklama basina ödeme ne kadar da önemli bir faktördür. Her Adsense reklam ayni degmez. Baska bir tiklama basina 1 $ verebilir ederken bir reklam size on sent verebilir. Bu reklam bu tür talebi baglidir. Reklamverenlerin bir dizi ayni reklam alani için teklif, en tiklama basina sunan reklamverenin reklam ilk görüntülenir alacak.

Reklam biçimleri ve yerlesimleri gelir etkiler. Sayfanizi bakarak ziyaretçiler ziyaretçi ertelemeye asiri müdahaleci olmayacaktir olacak ayni zamanda, reklam göreceksiniz, böylece blog sayfanin sag tarafinda reklamlari yerlestirerek önemlidir.

Temelde olsa da, tüm içerigi ile ilgilidir. Adsense para kazanmak için, ziyaretçiler için aradiginizi bilmeniz gerekir. Bir konu hakkinda bilgi olabilir, satin almak istedikleri bir ürün veya hizmet onlar ve eglence faydalanmak istiyorum. Ziyaretçi iyi içerik sunan da görüntülenen reklamlar daha fazla tiklama çekecek son derece alakali reklamlari olusturur. Içerik optimize etmek için, arama motoru optimizasyonu için ayni temel kurallar geçerlidir.

Google doesn” t bir komisyon olarak alir yüzde yayinlamak ve sadece blog sahibi üye raporlarinda alir ne görüntüler. Ancak, kaba bir tahmin yapabilirsiniz. Online reklam için orani (TO) ile ortalama tiklama genellikle 1 veya 0,5 civarinda% oldugunu. TO ziyaretçiler genellikle reklam gösterimi bir yüzdesi (belirli bir reklam gösterilmistir kez sayisi) olarak hesaplanan bir reklam tiklayin hangi oranidir. Ne her tiklama öder sunulmakta olan reklamlar üreten içerik ve anahtar kelimeler baglidir.

Google doesn” t birakiniz anahtar kelimeler için ödedigi miktar, 5 $ için Adsense programinin bir üyesi olmanin üstüne bir reklamveren olarak kayit ve reklamverenler ile çesitli tiklama için Google ödüyoruz ne kadar kendiniz görebilirsiniz ragmen. Örnegin, orani ve tiklama basina 25 sent ile 1% tiklama günde onlara Google reklamlari ile bin sayfa gösterimi, günlük 2.50 $ verecektir. Çok fazla degil ama hosting ücreti veya servis ücretini de kapsayabilir.

Google Adsense bir get zengin hizli programi degildir. Ama kadar 5.000 $ bir ay ve daha fazla kazanç blogcular vakalar var. 40.000.000 $ 1.000.000 $ yillik Google Adsense gelirleri – Aslinda, Jason Calacanis bir kuyruklu 25 $, Günlükleri Inc onun blog agi satti. Orada degil” t bir blogger” t Google Adsense programindan kadar kazanabilirim neden bir anlam. Kesinlikle, Google Adsense para kazanmak için nedenleri dolar degerinde binlerce vardir.

Bu makale yararli buldunuz mu? Daha yararli ipuçlari ve ipuçlari, akilda düsünmek ve tutmak için puan için, teknikleri ve Google Adsense ile ilgili anlayislar, bizim web sitesinde daha fazla bilgi için göz atin lütfen yapin: –