gerçek bir satis lideri özellikleri

Ortalama satis organizasyonu, basarili satis temsilcileri yöneticilere terfi. Bu “yeni” satis yöneticileri aniden liderlik ve egitim için görevlendirilmistir. Bu durumlarda, ortak bir sorumluluk var. Satis elemani en büyük gücü artik bir ekip önde gelen satis müdürü en büyük zayifligi olur. Tipik olarak, üst satis temsilcisi, satis rutinleri ve süreçleri teshis ve belge yok, onun yerine, “sadece bunu”, ticari spor ayakkabi çok uygun bir sekilde söyledigi gibi. Yani, büyük bir grup ayni üstün sonuçlar ilerlemek için soruldugunda, onlar bunu yapamaz. Neden? Çünkü bu kisilerin olaganüstü “sürücüler” dir. Geçmis basari çogu kitlelere devredilemez kendi kisilikleri ve bireysel yetenekleri, nedeniyle oldu.

Ne yazik ki, liderlik pozisyonlarina terfi en üstün satis performans, gerçekten kursun edemiyoruz. Onlar sorun satis ekipleri düzgün sindirmek için böyle bir sekilde kendi kisisel satis süreçlerini analiz ve ögretim var. Yönetim alaninda tasimak Yalniz temsilcileri alt satirinda aciyor koçluk kritik yetkinlikleri ve davranislari, karsi insanlari yönetmek egilimindedir. Etkili olabilmesi için, satis liderleri anlamak ve kendi çalisanlarina satis sistemleri ve süreçleri hakkinda bilgi entegre için bilmeniz gerekir. Onlar, bunu kabul ona sahip ve yararlanmak için kendi satis elemanlarinin çogunlugu gerekir.

Bir adim daha ileri giderek, bu kritik temel yetkinlikler ve temel performans ölçütleri tespit ve ölçüm deneyime sahip satis liderleri için çok önemlidir. Satis liderleri herhangi bir satis sürecinde senaryolari sinirli sayida oldugunu anlamak gerekir. Eger belirlerseniz, tren ve bunlarin her biri ölçmek, size mükemmellik için yolda. Gerçek satis liderleri kendi satis gücü en yüksek oranda rutin kazanmak saglayan, en kritik yetkinlikleri bir isik parliyor. Satis liderler bu yetkinliklerin her biri için tren, ancak öncelik bunu. Onlar ayni anda birden fazla görevleri egitim minimum sonuçlar elde anliyorum.

Satis egitimi önemi izole bir olay karsisinda bir süreç olarak sonuç odakli egitim göz önünde satis liderleri için devreye giriyor. Onlar sadece satis toplantilarinda bu konuda konusmak, ya da yüzeysel da deginmek seminerlere katilmak yok, onun yerine, bu tür yeni firsatlar olusturma gibi, en önemli kritik yetkinlik ayiklamak, ve olusan geri kabugu her eleman. Onlar tek bir senaryo haline elemanlari parçalanmak ve her senaryo için güçlü rutinleri ekleyin. Satis liderleri, büyük is adamlari gibi, temel yetkinlikleri için sistematik yaklasimlar gelistirerek zaman harcamak. Ve onlarin insanlarin standart daha iyi performans böylece bunu.

Satis egitim kampanyalari her temel uzmanlik basari oranlari artirmak için kurulum olmalidir. Operasyonel etkinligini daha iyi yetkinlik rutinleri esittir. Olan daha iyi, sorabilir miyim? Tabii ki rakiplerinizin,. Yerde dogru sistemleri ile, iyi bir satis liderleri temel yetkinlik oranlari ve performans numaralari anlamak ve gelir hedefleri ile iliskilendirilmesi mümkün. Daha sonra her yetkinlik ve özellikle bu kriterler için tren için “kriterler” set performans orani ile uyumlu olan gerçekçi hedefler, ayarlamak önemlidir.

Jim Tressel, Ohio State Buckeyes için kafa futbol antrenörü, 2002 Ulusal Futbol Sampiyonasi kazandiktan sonra yil Preseason röportaj verdi. O Biz her hafta onlari karsilamak için bir önemli performans kriterleri sayisi ve etkisi egitim tespit karari “, dedi. Örnegin, son 15 yilda, bir oyun en az 200 acele metre kazandi, biz kazanmis bulundu zaman% 98 oyun. yüzden bize daha sik söz konusu kriter ulasmak için yere futbol çalisan yeterlik daha iyi yardimci olacaktir rutinleri için egitim vardir. ”

Satis liderleri liderlik saglanan, satis temsilcileri sonuçlarina sorumlu olacagina inaniyorum:
(1) basari için gerekli olan önemli yetkinlikleri tanimlar, (2) ögrenme ve uygulama için uygun yapilari ile hedeflenen egitim Malzemeleri ve,
(3) iyilesme derecesini ölçer.

Satis liderleri “bir” oyuncu olarak “B” oyuncular, ve “B” oyuncular içine “C” oyuncular dönüsüm için variz. Onlar gelistirmek veya ilgili egitim sistemleri, ögrenme yapilari ve destek araçlari yatirim kendilerini sorumlu tutun. Onlar insanlarin çogu rutin sirket gelir hedefleri, hem de kisisel kariyer hedeflerini karsilamak ya da asmak istiyorum. Onlar ayari ve basari bu tür tesvik araçlari saglamak gerektigini biliyoruz.

Iken kendi koltuk-of-the-pantolon beceri setleri mükemmel, dogal satis temsilcisi, satis müdürü rolü içine sokmak, transfer islemleri ve temel yetkinlikleri odaklanmak rutinleri içine bu becerileri dönüstürmek için ögrenmek gerekir. Bundan sonra, onlar, egitmek motive ve sonuçta gelir hedefleri asan oran artar temel yetkinlikler, maksimize karsi personeli destekleyebilir ne kadar etkili asagi gelir.