etiket hatlari kisinin meslekler bir masal anlatmak

“Ne yapiyorsunuz?”

Toplumumuzda bu sonra, biz istenir ilk soru “Adin ne?” Asil soru sudur: “Bu soruyu nasil cevap mi?”

Eger insanlar baslik söyleyebilirim: katip, programci, sürücü, ögretmen, satis temsilcisi veya resepsiyonist – ya da daha fazla tanimlayici cevap mi?

Çok sayida insan bir mülayim, yaratici olmayan is unvani veya standart sanayi siniflamasina (SIC) kodu ile bu soruya cevap. B,-O-R,-I-K! Kendinizi disinda kalabaliktan ayarlamak için, en yüceltici isiginda meslek döküm ve baskalarina tahakkuk olarak is yararlari odaklanmak!

Ruth Blumert Walker, Oakland, DONAHUE California hukuk bürosu, GALLAGHER, Woods VE AHSAP için uzun süredir resepsiyonist düsünün. Onun isgal soruldugunda, Blumert gururla “Ben Ilk Izlenimler Müdürü degilim.” Ilan Gerçekten de o!

Walker hukuk bürosu olacak insanlarin korku bilir. Onlar bir sorun nedeniyle var genellikle konum ve ziyaret boot maliyetlidir. Walker o deneyimlerini oynadigi kilit rol anlar ve ona lakap o bir fark yaratmak için sahip oldugu gücü sergiliyor.

Neden daha açiklayici bir slogani ile resmi adi veya isgal yerine? Etkili bir “slogani” seçtiginiz meslekte gurur paylasimi, bir yüceltici isiginda yeteneklerinizi atmalarini. Eger vermemek ve ilginç veya zorlayici slogani ile büyülemek Insanlar olumlu yanit verir. Ayrica, size kim güçlü bir duygusu var ve ne yapmak ve böylece daha fazla istihdam sayilir bir mesaj gönderiyoruz.

Asagidaki düsünün:

Olarak kendini tanimlayan • konut emlak “hayallerindeki evi insanlari koyarak.” O yapiyor ne güçlü bir ifadedir.

• gülümsüyor ve o oldugunu sormak yabancilar söyler “kredi nedeniyle oldugu kredi veren.” Ticari kredi uzmani

• Ticari bir havayolu pilotu o oldugunu sormak insanlar bildirir “aileleriyle birlestirmek ve sevdikleriniz için dünya küçülen.”

• Bir ebe gururla o “bu dünyaya yeni bir hayat getiriyor.” Oldugunu ilan

Her iki durumda da bu profesyonellerin dinleyici ile meslek büyüsünü bazi paylasiyoruz. Ve dinleyici buna göre yanit verir. Bu, bir ag olay olsun, gündelik konusma sirasinda bir is görüsmesi ya da sadece güçlü bir konusma açici degil

Ne olursa olsun meslek, çalisma sonuçlarini vitrin ve yüceltici isiginda döküm için bir “etiket” satiri olusturabilirsiniz.

Burada yaratici sulari uyarmak için biraz daha örnekler:

O bir oldugunu sormak insanlar söyler • Internal Revenue Service ajani “hükümet bagis.”

• Gardener insanlar söyler “Ben Dünya Yesil çevirin … her seferinde bir bahçe.”

• Diyetisyen “Ben nasil Gida Önündeki davranmak Insanlar ögretin.” Diyor

O ilan • Ses Koç “Ürkek için Ses verir.”

O insanlar söyler • Telefon Müsteri Hizmetleri Temsilcisi (KSS) “özel arama vardir.”

• o insanlara yardim diyor “bas kullanin … degil ellerini.” Plantronics kulaklik satis elemani

• “bir yasam için insanlara ates ödenen alir.” Fotografçi

Kendini “Cumhurbaskanligi Gatekeeper” olarak adlandirdigi • yönetici asistani

• Ve hatta motivasyonel konusmaci, o insanlar söyler Craig Harrison, “basarilari içine özlemleri döner bir motivasyon büyücü.”

Bu sizde! Sizin meslek veya meslek de yeniden bakmak ve sonucu ya da komisyon insanlar üzerindeki etkisini belirlemek. Simdi ne baskalarina heyecanlandirmak için açiklayici bir etiket çizgi olusturmak, ve onlar için neler yapabilecegini!

Eger gurur verir ve çok heyecanla diger asilar zorlayici bir slogani olusturmak için dilin gücünü kullanin. Etiketi, BT demektir!