dolandiricilik ve zorla arama tiklayin

Son birkaç yil içinde, internet reklam birçok yönden degisti. Üzerinde asili bir yenilik arama motorlari tarafindan kullanilan Pay-Per-Click (PPC) yöntemidir.

Temel dayanak noktasi, reklamverenin, arama motoru bir anahtar sözcük veya keyphrase satin olmasidir. Ben diyet ile ilgili bir site çalisan ve kilo kaybediyordu Örnegin, ben anahtar kelime “kilo kaybi” satin alabilecek. Dogal olarak, bu oldukça popüler arama terimdir, ve diger pek çok site de vadeli satin alma olacak. Ben de her bir tiklama için ödemeye hazir degilim miktarini ayarlamak ve siteme diger reklamverenler üstünde veya altinda görüntülenir, onlari daha fazla veya daha az ödedim bagli.

Arama motoru sadece, reklam görüntülenir her gün için bana talep etmez zaman reklam bir arama tiklama. Bu yüzden tiklama basi maliyet, karsi ne benim beklenen dönüsüm orani (benim reklam tiklandiginda her zaman için bir satis yapmak için bekleyebilirsiniz sayisini) hesaplamak ve yatirim getirisi (ROI) benim dönüs çalismak zorunda. Iste bir örnek:
Ben arama ifade “kilo kaybi” $ 1 dolar teklif
Ben 10 arama bir bir satis yapmak için bekleyebilirsiniz -% 10 dönüsüm orani
Bu yüzden bir satis yapmak için 10 $ harcama ve ortalama olacak. Benim ürün 25 $ için satiyor, bu yüzden% 250 yatirim getirisi aliyorum – kötü degil.

Tüm iyi geliyor – ayri tiklama dolandiricilik hayaleti gelen. Eger ilgileniyorsaniz arama ve potansiyel müsterilere asagi degildir reklaminizi ziyaret alan nerede tiklayin dolandiricilik – hiçbir sey için reklam bütçesi bosaltma.

Tiklama sahtekarligini iki yaygin türü vardir. Rakip web siteleri kasitli olarak tekrar tekrar manuel sörf veya Ilanlara hit binlerce olusturmak için yazilim kullanilarak, reklamlarinizi tiklayarak bütçenizi drenaj için yola nerede ilk. Eger kap isabet kapattiktan sonra çogu arama motorlari, bir kapakli bütçe ayarlamanizi saglar çünkü, reklam göstermek için sona erecek – sizin rakip web sitelerinin pazarda net bir görüntü veriyor.

Dolandiricilik ikinci tip PTR dünyasiyla ilgili. Bu “zorla arama” olarak bilinen kötü oldugunu ve muhtemelen, ne yazik ki etkileri anlamak degil birçok kisi nedeniyle oldukça yaygindir.

Dolandiricilik Bu tür insanlarin kendi arama motoru reklam, ve motoru araciligiyla yapilan her “geçerli arama” için onlari ödüllendirmek için ödeme sayede bagli programlar çalisan arama motorlarindan ortaya çikar. Geçerli bir arama ilgili taraf bir ifade üzerinde arama ve sonuçlari gösterilen web sitelerinden birini ziyaret etti nerede olacagini – böylece reklamverenin arama motoru kendi kazanç.

Bu sorun da burada görmek kolaydir: bagli motora kaliteli trafik çizim gerçek bir ilgi var, onlar sadece bagli ödenmis olur, böylece insanlar geçerli arama yapmak istiyorum. Bu kadar gider olarak gayet iyi – ama bu dürtü için özel olarak hitap PTR programi bulmak zaman, biz zorla arama programi olsun. Program sahipleri özellikle üyeleri reklamlari “geçerli aramalar” yapmak için gerekli yerdir – ya da onlari posta göndermeyin. Bu programlar posta basina nakit yüksek miktarda sunan olanlar arasindan çikmaktadir – reklamverenler geçerli aramalar için ödeyecek çünkü, posta basina 5c kadar teklif gelemez. Sürece Programin sahibi arama sayisini oldukça iyi bir teminat sunabilir olarak, reklamverenler geri gelmesini saglayacak.

Bu oldukça hizli bir sekilde zorla arama PTR programi nokta mümkün olacak – biz biliyor sanmiyorum çünkü programina katilarak bir kaç gün sonra, “Biz bu gönderiyoruz gibi seyler söyleyerek postalari almak baslayacagiz nasil Geçerli bir arama yapmak “ya da” Bizim aktif arama grupta kalmasini istiyorsaniz geçerli bir arama yapmak için unutmayin! “için Böyle bir mail olsun, hemen bir program istifa.

Bu programlarin sakinmak için iki nedeni vardir – ilk fedakar ve uzun görünüm alir, ikinci kendini motive. Öncelikle, insanlarin sahtekarlik için yardimci biliyorum. Arama motorlari ödeme reklamverenlerin cüzdan drene almak olanlar, ve sadece arama motoru, size PTR programi sahibine bagli, uzanan bir zincir içinde alt besleyici konum. Ikinci olarak, arama motorlari çok daha tiklama sahtekarligini farkinda aliyorsaniz ve araçlari ve bunu durdurmak için yazilim gelistiriyoruz. Insanlar ve tiklama sahtekarligini için mahkemeye alinmistir olabilir. Eger en PTR programi sahibi karistigi zaman ne olacak ne düsünüyorsunuz? Bu yakin zamanda ödeme etmeyecegiz … ve tüm bu tiklayarak ve büyük bir yag atik olmus olacak ki arama – herkes için.