devasa bir kaptan sales_ degildi

Eger satis basarisi bilmek ve buzdaglarinin ortak bir sey var mi? Ve … Bu yazi soguk çagri hakkinda degil!

Birçogumuz bir buzdagi su altinda kendi kütlesinin yaklasik 7/8th oldugunu biliyorum. Ama kayit en büyük Kuzey Yarimküre buzdaginin 1882 yilinda Baffin Adasi yakinlarinda karsilasildi biliyor muydunuz? Uzun 8 mil (13 km), genis 3,7 mil (6 km) ve su üstünde 65 feet (20 m) yükseldi. Bu buzdaginin kütlesi 9 milyar ton asan oldu – yeterli su herkes için, 4 yildan fazla bir litre (litre) bir gün içmek için dünyada.

Buzdaglarinin üzerine ders için de tesekkür muhtemelen düsünüyor ama ne satis ile ilgisi var mi?

Ilk Aslinda geri dönmek, bir buzdaginin çogunlugu altinda yüzeydir. Satislarda, çok basarimizin kontrol ne asagida yüzeydir. Açiklayayim.

Buzdaginin düsünün, gördügümüz ucu, satis profesyonellerinin eylem ve sonuçlarina göre olabilir. Biz satis sonuçlarini görmek. Sirketler sadece birkaç ölçümleri isim pazar payi, plan yüzdesi, yil boyunca yillik performansini izlemek. Ayrica bir satis kisi ne yaptigini görmek. Biz yapilan çagri sayisi gözlemlemek ve izleyebilirsiniz, randevular tutulur, satis yapilan ve tavsiyeleri aldi.

Biz göremiyorum ne, yüzeyin altinda kismi satis profesyonel düsünce budur. Ben göndermek Bu basarili olmak için bir satis kisi için en önemli bilesenidir. Biz kisa bir psikoloji dersi için simdi, buzdaglarinin hakkinda konustuk.

Bilissel davranis bilimleri ne bugün düsünüyorsun yarin bizim gerçeklik belirler göstermektedir. Yani, bir kisinin dis dünya onlarin iç dünyasinin bir yansimasidir. Bir satis profesyonel bu yeni gerçeklik yeni bir müsteri getirerek olup olmadigini ya da satis etkinligini bir sonraki seviyeye kadar hareketli olup olmadigini, kendileri için yeni bir gerçeklik yaratmak ile ilgilenen varsa, referans bu yeni çerçevesi ilk kisinin zihninde olusturulur . Her bir fikir, bir kavram ve gelismis sonuçlar için bir arzu ile baslar.

Ben bir kisinin gözleri ile daha aklin kendi durumu ile daha gördügünü söyledi duydum. Örnegin, ayni restorana iyimser ve kötümser bir almak ve daha sonra bu hizmeti, yemek, sirket ve konumu tam olarak ayni olmasina ragmen oldukça farkli deneyimler rapor muhtemeldir. Zihin iyimser en olumlu bir çerçeve zihin karamsar olumsuz durumu yanlis her seyi içinde sifirlanir ise keyifli seye odaklandi.

Psikolojinin bu büyüleyici alan bizim düsünce etkin satis yetkinlikleri göstermede en büyük müttefiki oldugunu kavramini pekistiriyor. Diger bir deyisle, üst satis performans onlara optimal düzeyde gerçeklestirmek için yardimci olan bir sekilde düsünüyorum. Iyi haber performansini artirmak için düsünce stilini degistirmek olabilir.

En iyi satis uzmanlari etkili düsünürler vardir. Onlar elde etmek istediginize odaklanmak, düzenli satis hedeflerini gözden geçirmek ve onlarin zeka, akil ve özgür irade ile uyum içinde yaratici hayal güçlerini kullanarak, yapici, destekleyici sekilde düsünüyorum. Onlarin odak, motivasyon ve güven etkiler onlarin “zihniyet” olarak düsünün.

Yani dahaki sefere, bir buzdagi (ya da belki bir içki buz) görmek aklini yüzeyinin altinda ne düsünüyorum. Sizin zihniyet satis basari olabilir etkisini düsünün.