degerinizi yüksek ve müsterilerinin mutlu tutmak için tasarlanmis bir ücretsiz gifts_and diger müzakere tavsiye

Hiçbir ücretsiz hediye! ve degeri yüksek ve müsterilerinin mutlu tutmak için tasarlanmis diger müzakere tavsiye

Sizin orani degeri satmak ve saglam kalmasi için en iyi çabalarina ragmen, bazi istemciler bir indirim için kendi istegi ile ileriye götürülecektir. Umudu hala bir indirim için bastiriyor eger orani, adil oldugunu onlara güvence vermek için sizden saglam bir denemeden sonra, bir seçim var. Eger hizi korumak isteyen ya da yavas (veya kaydetmek) is kazanmak için bir girisim taviz vermeye baslar, çünkü is yürüme mesafesindedir.

Eger takip, taviz vermek istiyorsaniz, basit bir sistem karli bir müzakere saglayacaktir.

ilk adim

Ilk adim, her zaman, senin oranini azaltmak olmadigini vazgeçmek baska bir sey bulmak. Ücretsiz bir gün, hiç ücret raporlama, Web sitenizde bir müsteri profili. Ne seçim sizin ajansi, pazarlar ve müsteri tabani özgü olacaktir. Anahtar önceden hazirlanmis sunmak için istekli seylerin listesini sahip olmaktir, bu nedenle müzakere sirasinda çizebilirsiniz.

Bu bir müzakere sicaginda yaratici düsünmek zor, bu yüzden öncesi planlama size ve islem memnun müsteri duygu hem de yapraklari hazir bir çözüm verebilir. Amaciniz (veya çok az) size bir maliyeti olmayan bir hizmet ile müsteriye ekstra deger sunarken kaynaklarin orani bütünlügünü korumaktir. Müsteri bir indirim için ister Örnegin, onlari yerine asagidaki sunan göz önünde bulundurun:

1. Kosulsuz para iade garantisi ya da belki 30 gün garanti süresini uzatmak
2. Serbest gün
3. Ödeme kosullari
4. Kredi karti ile ödeme
5. Ücretsiz personel egitimi CD veya ise alma ve tutma uygulamalari sizin tarafinizdan evde egitim
6. Bir kamu seminer veya ticaret erisim sirket sponsor oldugunu göstermek
7. Hacmine bagli olarak gelecekteki indirimler: Sirket bugün tam ücret ödemek ve bir gelecek için bir indirim alirsiniz. Bunlari da daha sonra kullanmak için bir hediye sertifikasi olarak yapabilirsiniz.
8. Bir sadakat ödül programi. “10 ücretsiz 11 tane Kiralama!”
9. Müsteri danisma kurulu ya da panelinde Katilim

Yaklasik yarim saat, müsteri bir saglamak için teklif sizi alacak “parasal olmayan imtiyaz.” Bugün pazarda bu bir tedarikçi için çok yaygin haline gelmistir çünkü diger yarisi oraninda indirim için baski devam edecek koz girisimi için onlarin hizi düsürücü ve marj keserek tüm digerleri. Birçok durumda, müsterileriniz sizden daha düsük fiyatlandirma talep rekabet ve diger saticilar tarafindan egitilmektedir. Bu kisa vadeli bir strateji ve alicilar yararlanmak için ama daha kolay daha fazla ödeyerek esit veya daha iyi yatirim getirisi elde edersiniz umutlari saglamak için yapmaz o küçük yapar. Bazen, bir umudu sadece sizin oranini düsürmek istiyor, ve (sizin ajansin destegi ile) yapiyor dikkate almak gerekir.

ikinci adim

Eger satis kapatmak için bir indirim vazgeçmek zorunda hissediyorsaniz, kendinize büyük bir iyilik yapin ve her zaman önce onlari asagidaki iki soru sormak:

“Bir x% indirim hakkinda sizin için önemli nedir?” veya
“Neden sizin için önemli bir x% indirim?”

Bu sorular size sart ve fiyatlandirma yapisi için farkli bir yol bulmaniza yardimci olabilecek herhangi bir son ayrintilari flos olacaktir. Bu müsteri de bir araya geldi kendi ihtiyaçlari olan yürüme mesafesindedir izin yaparken orani saklamanizi saglar. Ancak, sonuçta oranini azaltmak için var, bu iki kurallarini takip ettiginize emin olun:

1. Karsiliginda bir sey almadan oranini azaltmak asla. Bir fiyatlandirma imtiyaz karsiliginda bir sey almak gelecekte indirimler kolayca disari bombeli olmayacagini yönetmek müsteri beklentilerini anahtaridir. Eger bir oranda azaltilmasi karsiliginda ne olsun yukaridaki “para” taviz, oldugu gibi is ve pazarlara benzersiz olacaktir. Bu referanslar veya vaka çalismalari, daha büyük bir siparis, yine üst düzey yöneticileri ya da nakit kadar ön, vb … tanitimlari, hizli ve sorunsuz cevap böylece ne olursa olsun isteriz, önceden listesini hazirlamak içerebilir.

2. Hiçbir sey sadece umudu hala diger tavizler ariyor oldugunu ögrenmek için orani konusunda bir anlasma (özellikle indirimli!) Gelen daha kötüdür. Bu indirim de anlasma yapmak için gereken tüm oldugu müsteriden saglam bir sözlü anlasma olsun emin olun. Onlar gibi bir sey sormaniz “, sana bu oran alabilirsiniz emin degilim, ama eger biz devam edebilirsiniz söylemek adil mi?” ya da “Senin için bu indirim alabilirsiniz emin degilim. ben, ancak, sizin için haziriz ….?”

Onlari bu son soruyu sorarak, size oldukça kez ve herkes için onlarla basa çikmak için sans vererek, ilk masadaki tüm konularda elde saglayabilirsiniz. “Istekli” sonra gider ne olmus yani …. Bu söz konusu? Ben Gerekirse, kesinlikle karsiliginda bir sey almadan bu oran damla izin is ASLA kazanmak için oranini azaltmak gerektigine inaniyorum. “Hayir Ücretsiz Hediye” arkadasim Steve Kraner ögretti. Den gönderilen bu en iyi uygulama fikirleri soru terbiye için ise müsteriler Engage deneyin …

“Senin için bu indirim alabilirsiniz emin degilim. Ben, ancak, sizin için haziriz ….?

1. Bugün siparis?
2. o ön vadeli çalismak için tam ödeme saglar?
3. sizin ajansi ile daha fazla çalisani ise?
4. Bana 3 nitelikli sevk / tanitimlari saglar?
5. bize bir referans ya da örnek olay vermek?
6. bize organize olay sponsor izin?
7. Bana müsterileri için yasiyorsaniz etkinlige davet?
8. Bana bir aylik sütun için bülten alani saglar?
9. benim sirket özel bir ise düzenleme saglar?
10. Bana ek bölümler veya dahili karar vericilere tanitmak?

Bu adim, mahkumiyet varsa yapmak kolaydir. Daha iyi müsteri bulmak için ilk adim – Eger pazar bu kadar yüksek bir deger teslim oldugunu% 100 eminiz emin yapiyor – deger ve orani odaklanmak olanlardir. Tüm alicilar tam ne pahasina olursa olsun kendi istediginiz eminiz. Bu inaniyorum, size orani indirim karsiliginda degerli bir sey soran herhangi bir sorun olmaz.

Ne var yok istemek çok esit parasal degeri olmasi unutmayin. Müsteri sürece sizin için deger oldugu gibi saglamak için aslinda ücretsiz yapabilirsiniz. Amaç karsiliklilik istihdam etmektir – memnuniyetle sürece onlar senin kazimak için istekli olarak geri müsterilerine sifirdan olacak! Müsteri iliskilerinde esitlik olusturma müsteri onlar siparis etmek gerekir her zaman yapar “alisveris” miktarini azaltir uzun süreli güvene dayali bir iliski olmasini saglar. Bu karinizi artirir, satis döngüsü azalir ve tavsiyeleri tesvik eder.