degeri alici memnuniyeti vs eklendi

Bir tüketici stand noktadan sonra terim anlamina gelir hiçbir sey “katma deger”. Bu ürünün kendisi için büyük bir deger vermez. Ürünün temel degeri kendi üzerinde durmak gerekir.

Deger katan ne bu tanimi gerçekten tüketici odakli bir seydir. Tüketici için en iyi olani yapmak gerçekten ya sen ne oldugunu (yukarida tanimlandigi gibi) ya da degildir.

Ürünün esit, baslangiç ??degerini her seyi, tüketicilerin gerçekten ihtiyaçlari hakkinda ve sadece satis yapmak için bazi “ekstra” seyler atma degil umurunda bir satis temsilcisi satin alacak.

Ben “ekle” degerini onlardan geldigini anlamak için satis temsilcisi almak için yillarca çalistik. Bu sirket onlari tüketici ve / onun ihtiyaçlarini anlayis onlarin eksikligi telafi için sagladigi sey degildir.

Bir deger oldugunu iddia demek gibi potansiyel aliciya hizmet sesleri ekledi “bu lastik hava çünkü benden bu arabayi satin.”

Deger Eger potansiyel alicinin bakis açisindan görmek o ilk talepleri verilmesi. Hiç senin – potansiyel alici her zaman onun / kendi istek ve ihtiyaçlarini karsilamak için çalisiyor anlayin. Sen göz degildir! Bu konuda asla – bu onlar hakkinda her zaman.

Alici memnuniyeti dört düzeyi vardir:

1. Bu potansiyel alicilar beklentilerini karsilamak gerekir. Eger ürün veya hizmet ile bunu nasil kendinize sorun? Bir potansiyel alicilar bazi katma deger degil ihtiyaci karsilayan ürün veya hizmet oldugunu anliyoruz.

Eger ürün veya hizmet eklediginiz hiçbir sey beklentilerini karsilamak için gidiyor. Degil katma degeri – potansiyel alicilar beklentileri ürün bulunmaktadir. Ben ekstra seyler önemli degildir demiyorum – bir sonraki noktasinin tabidir. Söyledigim kendisi bazi beklentileri ve bu beklentileri ile birlikte, ürünün tarafindan karsilanmasi gereken ya da potansiyel alici baska bir yere bakmak olacaktir. Eger ilk görüsme önce potansiyel alici olabilir yirmi mümkün beklentilerini sayabilir misiniz? Eger ürün abartilardan kullanmadan bu beklentileri cevap verebilecek ne kadar gösterebilir miyim? Alicilar beklentilerini karsilayacak yirmi seylerin bir listesini yapin. Sonra yarin listesine yirmi daha eklemek …

2. Potansiyel alici onun beklentilerini karsilamak için yeteneginizi anlar kez yeteneginizi beklentilerini asan kanitlamak zorundadir. Eger ek deger saglamak yer burasi. Sen sürekli potansiyel alicilar beklentilerini asmak mümkün olabilir nasil soran gerekir – ne ekleyerek … ilk satin alma ürüne. Eger potansiyel alicilar beklentilerini hangi yirmi yollarini düsünün. Simdi yeni müsteriler açisindan böyle seyler düsünmek ve hedef konum olmadigini görmek. Aksi takdirde, geri dönüp yirmi daha fazla düsünüyorum. Sonra yarin listesine yirmi daha eklemek …

3. Sonraki satin alma ilk noktanin ötesinde alici zevk gerekir. Bazen “satis sonrasi memnuniyeti” olarak anilacaktir. Memnuniyet ve zevk arasindaki farki anlar gerekir. Sürekli “nasil benim müsteri zevk olabilir?”, Kendinize soruyor Daha sonra onun müsterilerine zevk gerçeklestirmek için yollari gelistirir. Eger müsteriler zevk için yirmi yollari düsünebiliyor musunuz? Eger yirmi artik yarin düsünecek? Nasil bugün bu seyleri uygulamak planliyorsunuz? Yarin için planiniz nedir?

4. Son olarak hayretle gücünü anlamak gerekir. Bu satis sürecinde her adimda inanilmaz potansiyel alici en iyi olmak için gerekli oldugunu biliyorum. Su anda durdurmak ve arkadaslarina, tavsiye alici ile ilk temas potansiyel alici tüm yol hayret yirmi yollarini düsünün. Sonra yarin yirmi daha fazla düsünüyorum. Bu seyleri uygulamak için plan nasil programlayin.

Deger size potansiyel alici anlamak talepleri! Memnuniyeti – Alici bir standart ile degerini belirler. Deger ürün ve bu ürün sensin. Sensiz … ürün sadece bir metadir. Satis uzmanlari, emtia almak karisimi kendilerini ekleyebilir ve potansiyel alicilar için büyük bir deger, müsteri tatmin edici deger, olusturun.