daha fazla satmak – meetings_ için büyük hedefleri nasil ayarlanacagi

Kabul sonuçlar yol açan bir iyi planlanmis ve yapilandirilmis konusma alici ve satici için tatmin edici oluyor.

Bir sonraki toplanti için hedefler koydugunu, herhangi bir toplantinin sonucu üzerinde önemli bir etkisi olabilir. Stephen Covey Etkili aliskanliklardan biri ‘akilda sonu ile baslayin’. Bu toplantida ulasmak için çalisiyoruz tam olarak nedir? Sonra size o hedefi sinamak elde etmek istediginizi düsündüm: –

Makul mi? Bu ve diger müsterilerine bu ürün / hizmet satisi ile geçmis deneyimlerine dayanarak. ‘Kadar Chunking’ ve bir vizyon olusturmak veya hedefleri yikmak için yararli yollari olarak ‘asagi parçalama’ – Eger genel ulasmak istedigimiz biliyorum ama yolda adimlar olusturmaniz gerekebilir. Bu küçük adimlar, bu özel toplanti için hedef (ler) olabilir.

Gördügünüz kisinin karar / aradiginiz taahhüt yapma yetkisi var mi? Eger bilmiyorsaniz oldum önce sonra bulmak. Iktidara satan degil yaygin bir hatadir. Eger insanlari egitmek ve sadece rahat konusmalari için mutlu musun? Biz mesgul insanlar (ya da bize yetki almak için istekli) bir karar vermek yetkisi yoksa, biz satis yapmayacagiz.

Neden sizin için soracaktir taahhüt yapmak için kendi çikarinadir? Kendi önce müsterinizin ihtiyaci koyun. Size baska bir satis hedefi, fon için bir yol, yeni bir fikir veya ürün için ilk satis ulasmak için olabilir. Tabii ki müsteri için çalismak için yeni bir yol, vs vs yani insanlar elde edecek parasi satin kendi hayatini gelistirmek, para kazanmak, para kazanmak için bir yoldur. Esduyumun çok önemlidir. Konumlarini olarak size teklif ne satin almak istiyorsunuz? Neden?

Haykirmak onlar satin almak için neden karar olarak – sen! EVET ‘diyerek bunu nasil diyecekler onlari görsellestirmek miyim? Ne mutlu ki söyledigin her sey katiliyorum? Kaldirin itirazlar sonra gerekçe tartismasi sonrasinda kabul? Onlarin ‘ispat stratejisi’ (Bu konuda daha sonra) nedir? Onlar evet derken nasil hissedeceksiniz? Bu, beklenen sonuç ile davranis hizalamak için güçlü bir tekniktir. Daha sonraki makalelerde ben senin alici anlamak ve isterseniz kendi davranisini degistirmek için size yardimci olacak satis oynayacagi bir rol olduguna inaniyorum NLP, tartisacagiz.

Bu yaklasim birçok yarar saglar. Bu istediginiz sonucu sürücüye yardimci olur – ve onlarin ihtiyaçlarina bir çözüm satis olacak çünkü tanimi geregi, ayni zamanda müsteri yardimci olacaktir. Eger beklentiler yeniden ayarlamak ya da toplantiyi iptal gereken belki de degerli bir hedef olarak belirlemistir olamazsa yani – o da sizin için zaman var toplantilar ayiklamak için yardimci olur.

Özetle, büyük ölçüde toplantilarin hedef belirleme sürebilirsin. Önceden hedefleri test ve satis becerileri kullanarak toplantilari mümkün oldugunca verimli olmasini saglamak. Uygun büyük ölçüde bu süreç sahibi tarafindan çaba sizin alici rahatlatmak ve verimliliklerini artirabilir – s / o bunun için size tesekkür edecek!