çok soguk degil soguk çagri

Eger soguk arama olmayan bir mümin var mi? Hiç yeni is elde etmek için soguk çagri kullanan sirketler hala var neden merak ettiniz mi? En soguk çagrilarda er ya da geç asmak birçok insan vardir?

Yaklasik Böyle giderse sözde ‘sayi oyunu’ var:

Bu 100 kisi arayin. Bes ila 10 kisi bir süre dinlemek için ne sebeple olursa olsun (onlar nazik konum, ya da soguk arayan için üzülüyorum ya … çünkü) iki ila üç kisi sunulan ürün tür veya hizmet için tam arama, su anda soguk çagrisinda. Bunlardan biri sonunda satin alir. Yani sadece arama yüzlerce veya binlerce yapmak için ve sonunda istedigini is alirsiniz gerekir.

Ne yazik ki, bu is gelistirme yaklasimi önemli dezavantajlari vardir:

Sansini firmanizin görüntü berbat edecegini iyi. Sürekli reddedilmesi için soguk arayan için son derece sinir bozucu. Eger aramak çogu insan rahatsiz çünkü aslinda etik degildir. Bu zaman ve enerji büyük bir kaybidir. Bana açik açik yapalim: Ben soguk aramalar, bütünlük ve aradiginiz kisinin saygi ile yapilir saglanan inaniyoruz. Soguk aramalari kolayca baska türlü ulasmak olmayabilir hedef müsteriler, yeni is almak için hizli bir parça olabilir.

Ancak, her soguk çagri anlamli ve keyifli hale getirmek için, size yaklasim birkaç sey degistirmeniz gerekir.

1. açilis

Yaptiginiz ilk izlenim soguk çagri sonucu belirleyici olacagini unutmayin. Insanlar genellikle ile ilk sözlü veya sözsüz (soguk çagrilari ilgili degil ikinci) iletisim sizi 12-19 saniyede bir ilk izlenim olusturur. Bu nedenle, açilis çok önemlidir!

bazi ipuçlari:

Soguk bir arayan gibi ses yok. (Insanlar telefon onlari sizinle konusmak için iyi bir zaman oldugu anlamina gelmez almak sirf) Ilk izin isteyin. Bunu yaparak, biz aradiginiz kisiye saygi göstermek. Aramak istediginiz kisi veya sirket üzerinde mümkün oldugu kadar arastirma yapin. Aradiginiz kisinin konusuyor yol için hiz, ses ve konusma tarzi ayarlayin (sadece yakin ve hala kendinizi kalir almak için dogal tarzi germek, ancak diger kisinin taklit yok). Bu aradiginiz kisi konusurken daha rahat hissettirecek. 2. Asansör Konusmasi

Erken konusma da meslektasi sizden arama ve çagri amaciyla hangi sirket bilmek isteyecektir. Ideal olarak, mümkün oldugunca kisa ve ilgi çekici olmalidir zorlayici bir “asansör konusma” hazirlamak.

Bir asansör konusma soruyu cevaplamak gerekir yaklasik 20-30 saniyelik bir kisa bir açiklama (genellikle bir asansör bazi kati kadar seyahat için gereken zaman): “Neden seninle konusmaya devam etmelidir?”

bazi ipuçlari:

Kelimeleri kullanmayin “ilgilendiginiz ..” Daha iyi kullanmak “Eger açik olur …” Servis / ürün ya da ne firmanizin ayrintilari ile meslektasi delik yok tüm hakkinda, onun yerine, kisi / sirketler aradiginiz kisi ile ürün / hizmet ve hisse bu neden satin söylüyorlar. Aradiginiz kisiye bir sorun oldugu anlamina gelmez, bunun yerine, baskalarinin bu tür sorunlari çözmek yardimci oldugunu söylüyorlar. Daha da iyisi, faydalari digerleri sizden satin alma ne var onlara. Mümkün ve gerekli oldugu kadar spesifik genel olarak ifade edin. 3. Script Hakkinda

Akliniza gelebilecek tüm soguk çagri komut atmak – nadiren çalisir. Bunun yerine, açilis hatti ve asansör konusma gibi bazi temel ifadeler yazmak. Açilis çizgi her zaman kullanabilirsiniz; asansör konusma büyük olasilikla bir noktada gerekir.

Is kolunuz bazi sik sorulan sorular olabilir. Gerektigi gibi bunlari çekin, böylece bazi zorlayici ve öz cevaplar yazmak

Aramak her kisi benzersiz bir durumda oldugu için, size yaklasimi ile son derece esnek olmasi gerekir. Bir komut dosyasi kullanmak yerine, her duruma çok hassas ve duyarli olmak için ögrenmek. Her durum essizdir!

4. niyetleri hakkinda

Sik sik benim seminerlere satis insanlara sormak: “Hangi sonuç bu çagrisindan istiyorum?” Bir sik ??cevap: “Ben çagri kisi ile bir toplanti almak istiyorum.”

Bu niyet sorunlari bir çift yol açar:

– Aslinda bir toplanti almak için çagri potansiyel basari siniri, bir satis kapanis noktasina bile belki de, ilk çagri daha fazla almak için bir sans her zaman vardir. Ben nadir ancak çogu durumda mümkün degil biliyorum.

– Daha da kötüsü size bilinçli ya da bilinçaltinda bir toplanti vermek için diger tarafa itmek akilda bu niyet ile vardir. Sansini direnç biçmek ya da hiçbir yerde yol toplantilar olsun iyi. Bu ve diger taraf hem de zaman kaybi olur.

Ben diger tarafa gitmek rahat kadariyla telefon görüsmesinde alma niyeti ayarlamak için (ve saygili) daha yararli. , Daha fazla bilgi göndermek için izin almak anlamina baska bir arama ile takip olabilir, bir toplanti ayarlamak bir teklif göndermek, hatta anlasma yakin. Ben telefon almak önce asla bilemezsiniz.

Bu niyet avantajlari ben saygili olmak ve herhangi bir asiri baski empoze olmadigini oldugum, her çagri en iyi sekilde yapmak olmasidir.

5. hazirlik hakkinda

Geçenlerde bir lojistik sirketi satici bir çagri var. Onlarin hizmet ne kadar büyük hakkinda, onlarin fiyatlari ne kadar rekabetçi ve üzerinde rambled ve Tanri bilir. Ben kibar bir adam oldugum için, onu bitirmek ve hemen asmak yoktu saglar. O ben cevap varim is tür beklendigi gibi ne bilselerdi Sonra sordum: “Hayir”

Bu Progress-U var olmayan olan için ulasim ihtiyaci oldukça açiktir, çünkü benim sirket üzerinde küçük bir arastirma onun ve benim için zaman kaydedilmis olurdu.

Google, Yahoo ve diger arama motorlari kullanmak, çogunlukla bir çagri ilk etapta mantikli olmadigini anlamaya yeterli bilgi verir.

6. Her çagri anlamli yapma

Eger soguk bir arayan gibi tedavi olmak istemiyorsaniz, daha sonra tipik gibi davranmazlar. Belki de komik, farkli, yaratici olun.

Düsünün: “Su anda sizinle ilgili bakim aradiginiz kisinin sizi aramasi mi Ne kadar?” Sag, degil bir bit. Potansiyel olarak konusmak çagrilan kisinin zaman deger olacagini neden Yani zorlayici bir durumda yapmaniz gerekir. Bu soruya cevap veremez, daha iyi demiyorlar.

Eger karsi taraftan bazi temel güvenini kazanmak istiyorsaniz, gerçekten sonuç (degil!) Kendi için bakim oldugunu göstermektedir. Ürün veya hizmet gerçekten onlar için iyi bir maç olacagini eger hiçbir fikrim yok açik olun. Eger birbirlerine deger eklemek için bir firsat olup olmadigini görmek istiyorum çünkü arayin.

Sonuç: Her soguk çagri anlamli hale getirmek için, diger soguk arayanlar gibi ses yapmazlar ideal bir zihniyet ve kullanim kelime gelistirmek çok önemlidir. Gerçekten diger kisi saygi ve hassas olmayi ögrenmek ve sonuç olarak esnek hareket ederler. Aramadan önce ev ödevinizi yapin.

Çogu insan aslinda iyi konusmalari zevk, bu nedenle, potansiyel alici ve hem de onlari keyifli hale.

Iyi sanslar!