çalisma ve yüksek kesme mikserler kullanimlari

Bir yüksek biçmeli mikser ile çözünür, ya da bir temel olarak sürekli bir faz halinde, sivi, kati, gaz gibi maddeler tasir. Bu emülsiyon, yapistiricilar homojenizasyon, parçacik boyut küçültme ve dagilim, kimya, kozmetik, gida ilaç ve plastik sanayi için kullanilir gibi bu mikser, çok amaçli karistirma gemi.

Bu karistirma tanklarinin çalisma hakkinda konusmak kisaca bakalim:

Yüksek kesme mikser genellikle bir elektrik motoru ile çalisan dönen bir çark veya yüksek hizda rotor kullanarak sivi (akis ve kesme olusturma), ya da çarklar veya satir içi rotor bir dizi, çalisir. Rotor merkezinde yer hizi, rotorun dis çapi, akiskanin hizi, ya da uç hizi daha düsüktür ve bu kesme olusturur, bu.

Rotor stator ile birlikte kullanilan ve rotor yapraklari gibi bu malzeme için son derece yüksek bir makaslama zonu rotor arasinda yakin bir bosluk açikligi olusturur ve kendisi ile olusturur sabit bir bilesenidir. Rotor ve stator kombinasyonu, genellikle, karistirma kafasi veya jeneratör olarak bilinir. Jeneratörler bir dizi büyük bir yüksek kesme rotor-stator karistirici içinde kolay bir sekilde takilabilir.

Rotor ve dönme hizi, rotor ve stator arasindaki mesafe, mikserde zaman ve seri olarak jeneratörler sayisi çapi, önemli tasarim bazi faktörler vardir.

Yüksek kesme karistirici ana kullanan bazi

Bu karistirma gemiler son derece dogal olarak karismaz maddeler standart karisimlari üretmek için gerekli her yerde kimyasal proses endüstrileri, kullanilmaktadir. Bunlar, asagidakileri içerir:

Kagit hamurundan • Kagit üretimi, agartma ve hazirlik
• Ilaç, süspansiyonlar ve taneli ürünler hazirliklari
• Yemek hazirlama, soslar ve pansuman için emülsiyonlar
Kozmetik ve tuvalet malzemeleri imalati •