bir web sitesi satmak için nasil

sitenizin deger ne kadar?

Siteniz birisi için vermeye istekli oldugu kadar deger. Gerçekten basit bir cevap. Senin satilik bir site reklam ve herkes bunun için size ne kadar istiyor disari çikmak ve ne demek bilmiyorum zaman yardimci olmuyor, biliyorum. Özellikle zor is yil sonra kendinizi ucuza satmak istemiyorum, ama sonra tekrar, bir web sitesi satiyoruz – sanal mülkiyet – sadece biraz garip görünüyor yok degil.

Sitenizin Birisi size vermeye istekli ne kadar deger …

Benim durumumda web siteme bir sektörde faaliyet ve zaten reklam baslamisti ötesinde çok daha fazla gelir elde etmek zor olurdu bir hedef pazar vardi. Evet kesinlikle mümkün, ama önemli kazanimlar yapmak için yeni bir gelir akisi alacakti. Web sitem alici bir sürü bana hediye olmaz küçük bir nis içinde isletilen – ama denemek ve tabii ki satana kadar gerçekten talep bilemezsiniz.

Ben de düsünmek için özel bir kisisel göz vardi, ben sadece herkes gitmek siteme istemiyordu, o bakmak ve rüya canli tutmak olacaktir birine gitmek zorunda kaldi. Onlarin isine site absorbe ve ben bu büyük topluluk kaybetmek bazi yurtdisi alici istemiyordu. Yeni sahipleri Ilk basladi ve umarim yeni boyutlara site çekerken ben tutku paylasmak zorunda. Iyi sahipleri bulmak için tüm seçenekleri tükenmis if (Sonunda bir sey almis buna ragmen – Ben sitenin yeni yönetim altinda yavas bir ölüm ölür anlamina gelse de benim siki çalisma için bir sey ortadan yürümek istedim Evet bu gelebilir. ama kalpsiz dürüst olmak ve ben gerçekten bir potansiyel olarak kötü sahibine satmak zorunda olacagini inanmiyordu.)

satmaya hazirlaniyor

Size daha iyi potansiyel alicilar için saglayabilir daha fazla bilgi. Ham istatistik en alicilar için özellikle önemlidir ve belli numaralari için sizden yoksa o zaman ne yaptiklarini bilmiyorum ve muhtemelen gerçekten ilgilenmiyor. En az bu rakamlar hazirlamalidir:

Onlar, ne kadar trafik arama motorlari ve siteniz için popüler anahtar kelimeler dogrudan yer imleri, geliyor ve gelen ülkelerde tekil ziyaretçi (ortalama ve toplam), sayfa (ortalama ve toplam), zaman içinde büyüme oranlari, dahil olmak üzere web trafik istatistikleri sitenizin PageRank. Ciddi alicilar sitemin performansi üzerinde iyi kavramak almak olabilir bu yüzden AWStats veya Webalizer gibi bir istatistik paket ile benim günlük dosyalari için kullanilabilir dogrudan erisim yapti.
Sitenizi satmak istiyorum neden sitenize yeni sahibi (mevcut finansal ve gelecekteki potansiyel) ve diger önemli faktörler sunduklarini, web sitesi ve tanitan iyi bir satis spiel e-posta mektup, sitenizin tarihi, gerekir. Ön sizin istedigi fiyat vermek ama kesinlikle siteniz karli, trafik rakamlar gibi ve eger önemli faktörler, not yapmayin.

satis yapma

Sonunda sitenize ilgilenen birini bulmak gerekir ve müzakere baslayacak. Herhangi bir müzakere oldugu gibi alici ve satici zihniyet ve “acil durum” üstünlük kimde belirlenmesinde önemli rol oynamaktadir. Alici umutsuz degilse veya satici ise, güç alicilar elinde olabilirsiniz ve o hüküm ve fiyat dikte edebilirsiniz. Tabii ki çok istekli alici ve çok umutsuz degil satici ile tersi, ya da herhangi bir kombinasyonu olabilir. Her durum farklidir ama bir satici sizin silah sadik unutmayin ve satmiyoruz gibi terimler memnun degilseniz. Hiç pisman.

Son sekli verilirken Ben aklinizda bu noktalari tutmak öneririz satis ayrintilari:

1. Nasil ve ne zaman para aktarilir? Bir açik kismi ödeme (biz% 50 yaptim) ve transfer yapildiktan sonra bir nihai ödeme öneririz. Eger çek / çek kullanacagiz? Dogrudan banka havalesi? Eldeki nakit?

2. Tarihleri ??ile resmi sözlesme çesit yazmak ve fiyat üzerinde anlasilan ve tüm taraflarin bu isareti var. Bir büyük paralar tamamliyoruz Tabii ki basa sonra kendinizi yasa ile ilgili üstünde kalmak emin olmak için bir avukat.

3. Sizin için destek saglayacaktir ne kadar tanimlayin. Ben uzun bir süre için kendimi kullanilabilir hale getirmek için seçtim ve bugün bile hala zaman zaman yardim et. Bunu güvenli oyun ve destek saglamalidir zorunlu dönemi belgelemek isteyebilirsiniz.

4. Tüm teknik küçük seyler üstüne kalin. Web is karmasik bir istir ve web araçlari bir sürü kullaniyor olabilirsiniz ve hatta unutmus oldugunu vardir. Web hosting, alan adlari, otomatik cevaplama, e-posta listeleri, yazilim, abonelikleri, ücretli dizin listeleri ve yeni sahiplerine aktarmak için gereken web isletme tarafindan kullanilabilecek ana unsurlardan herhangi unutmayin.