Bir web sayfasinda google reklam nereye

Çalismanin çok sayida reklam konumlandirma türü en iyi sonuçlara yol açar ne verilmistir. Aslinda bir web sayfasinda Google reklamlarinin yerlestirilmesi bir sanat ve bilimdir, bir. Dogal olarak, web sayfanizin, bunlari yüksek yerlestirerek içerik içine reklam karistirma ve reklamlariniz için parlak renkler kullanarak Google reklamlari için dikkat alabilirsiniz. Sorun, kullanicilarin zorba reklamlar tarafindan hizli bir sekilde rahatsiz olmak ve reklamlari içerik görüntüleme veya tiklamadan web sitesinden çikma olasiligi daha yüksektir olacaktir.

Bu reklamlar için önemli pozlama alir ancak kullanici deneyimi zarar vermez bir sekilde web sayfanizda Google reklamlarini koymalisin. Google AdSense gelir maksimize etmek isterken, içerik engel çok fazla ilan veya ilanlari ile site kullanicilarinin rahatsiz istemiyorum.

içerik düzeni

Nerede web sayfanizda Google reklam vermek için karar vermeden önce, web sitenizin içerigi mantikli bir sekilde yerlestirilmistir ve sitenizde gezinmek kolay oldugundan emin olmak gerekir. Basarili reklam basarili içerigi ile baslar. Yani web sitenize boyunca yararli ve rahat bir kullanici deneyimi saglamak emin olun.

renkler ve yazi tipleri

Web sitenizin içerigi akilda kullanici deneyimi ile düzenlendigi sonra, reklam renkleri ve web sitesi ile iyi koordine yazi tipleri seçin. Içerik ne oldugunu ve reklam ne gibi herkes karistirmayin istiyorum asla ragmen, reklamlarinizi ve kullanici deneyimini gelistirmek için içerik arasinda stil koordinasyonu saglamak için iyi. Reklam basliklari için belirgin renkleri seçin ve açiklama satirlarini okunabilir oldugundan emin olun.

reklam yerlesimi

Içerik saga veya sola hemen dikey reklam birimi yerlestirin. Bu reklamlari çok müdahale sekilde içerik yakin istemiyorum, ama yeterince yakin kullanicilar için kolayca görmek için. Kullanicilar genellikle içerigin bir kismini bitirdikten sonra bir sonraki hedefe yönetilecek istediginiz gibi, sag içerik altindaki yatay bir reklam birimi yerlestirebilirsiniz. Ayrica içerik ortasinda yatay reklam birimleri yer, ancak kullanicilarin rahatsiz oldugu ölçüde içerik engellemek için dikkatli olabilir.

reklam birimleri siniri

Ayrica, web sitenizin çok fazla reklam yerlestirme konusunda dikkatli olmak isteyeceksiniz. Google, sitenizin her sayfasinda 3 reklam birimi, 3 baglanti birimi ve 2 arama kutusu yerlestirmek için izin verir, ancak reklamlar ile sitenizin asiri degil emin olmak gerekir, aksi halde, kullanicilarin bir spam olarak görmek olacaktir ve tamamen sitenizi görmezden.

reklam çesidi

Metin reklamlari, resim reklamlari, baglanti birimleri, video reklamlar ve gadget reklamlari dahil olmak üzere, web sitenizde Google AdSense reklam biçimleri bir dizi görüntüleyebilirsiniz unutmayin. Seçtiginiz reklam biçimlerini web sitesi ile iyi entegre ve kullanici deneyimini gelistirmek emin olmak gerekir karsin, Google AdSense reklam biçimleri her çalistirmak için seçerek web reklam geliri en üst düzeye çikarabilirsiniz.

Bu yüzden web siteniz için dogru reklam biçimleri seçme ve web sayfaniza reklam birimleri disari atarken için en iyi uygulamalari gözlem dikkatli olun. Reklam biçimleri ve reklam yerlesimlerinin dogru seçim ile, Google reklam geliri en üst düzeye çikarabilirsiniz.