bir lider olarak kendinizi pozisyon

Basarili bir satis elemani olmak için söylenir, dinleme becerileri büyük olmak zorunda, ancak kapanis becerilerini daha iyi olmak zorunda degil. Ancak, bu becerileri yararli iken, onlar gerekli degildir inaniyoruz. Bence, bir en iyi performans gösteren satis profesyonel olmak, büyük bir lider olmalidir. Bu temel bir karakter özelligidir. Birkaç büyük müsteri sans dayali yildiz yil oldu, bilinen tüm satis temsilcileri olmasina ragmen, sürekli, uzun vadeli basari olan her zaman büyük liderlik becerilerini sergilemek.

Ne bir liderdir? Liderler tek tek veya bir grubun parçasi olarak olsun, imkansiz gibi görünen seyler yapmak için baskalarini güçlendirmek insanlar. Insanlarin sorunlari ve normalde görmeye aliskin olmadigimiz firsatlari görmek yardimci olur. En önemlisi, onlar durumlarla ilgili olarak baska türlü islemek için tereddüt olurdu bunlari pro-aktif hale kisilerde güven düzeyi asilamak.

En iyi performans gösteren satis temsilcileri günlük olarak sergilemek için bu liderlik özellikleri çok önemlidir. Umutlari ve müsterilerine bu nitelikleri göstererek, onlara da deger iletisim. Onlar akilda en iyi ilgi var ve sadece disari olmadigini göreceksiniz “bir satis yapmak.” Onlarin sizinle is yapmak isteyen gereken güven yaratacaktir. Liderleri olarak kendilerini satis temsilcileri onlara uzun vadeli hedeflerine ulasmalari için gerekli hizmetleri ile müsteri saglamak için çok daha muhtemeldir. Örnegin, bir lider bir satis elemani akillica bir yatirim araci olarak hem de hayat sigortasi satin alma, bir 25 yasindaki önemini ve politika bir “huzur” gösterecektir.

En iyi performans gösteren satis temsilcileri liderleri olarak kendilerini konumlandirma basari daha fazla olabilir anlamak. Varolan bir müsteri için daha fazla satarak kar artacak, sadece onlara liderlik görüntülemek için mantikli çok. En iyi yeni müsteriler genellikle tavsiyeleri gelen Buna ek olarak, mevcut müsterileri güvenle tavsiye çok daha uygun olacaktir. Benim durumumda, ben lider olarak davranir satis temsilcileri bir satis yapmak için birden fazla kapanis teknikleri ihtiyaci daha az oldugunu gözlemledik. Ben sikica bir satis profesyonel liderlik yüksek derecesi, daha az zaman anlasma kapanis harcanan inaniyoruz. Benzer sekilde, tam tersi de geçerlidir, ve sonuç degerli bir zaman kaybidir.

Yillar içinde, ben inanmak için geldim “satis liderlik ve liderlik satis.” Çalistigim kiminle daha satis temsilcileri, daha çok bu ifadenin geçerliligini onaylayin. Bu liderlik becerilerini tesvik çok daha önemlidir, dinlemek için yeteneginizi ve kapanis teknikleri hem çalismak önemlidir olsa da. Çalisanlariniz, müsterileriniz ve potansiyel bir lider olarak kendinizi konumlandirarak kendinizi rekabette ayri ayarlamak için bugün baslayin.