bir is satis

Mevcut küresel ekonomik kriz kullanilan ölçü ne olursa olsun ciddi bir küresel ekonomik kriz, – bu hiçbir anlasmazlik yoktur. Bu ekonomide bir is satis nedenlerle bir dizi için birçok is sahipleri için korkunç olabilir. Bir is satisa kapali tutarak bu ortamda daha iyi bir seçenek oldugu birçok kisi tarafindan görülür. Sorgulamadan, bu görüse sahip zorlayici nedenleri vardir. Ancak, ekonomik kriz sirasinda küçük bir is satis avantajli olabilir iddia baska bakis açilari da vardir. Bile bir durgunluk içinde – Bu yanlis nedenlerle bir satis kapali tutarak aslinda is saticilari zarar olabilir yapilabilir.

Bir durgunluk sirasinda, is dünyasi nüfuz korku ortami genellikle vardir. Yatirimcilar genellikle yatirim dolar koymak yere çok daha temkinli ve borç verme para söz konusu oldugunda bankalar daha da riskten kaçinma vardir. Ancak, isletmeler hala çesitli nedenlerle (emeklilik, bosanma, tükenmislik, vb) için satilacak gerekiyor. Bazen is saticilarin firtina sürme ‘ile daha iyi degildir ve er ya da geç satmak gerekir. Yani, soru sonra ‘nasil’ bir küçük isletme satmak için degil, yapilmasi gerektigini ‘eger’ olur. Is saticilarin böyle bir ortamda satmak için uyum gerekir. Bankalar is alicilara kredi veya kredi genisletmek için daha az istekli Örnegin, daha sonra satmak isteyen saticilarin baska bir yol bulmak gerekir. Belki de satici finansmani daha yüksek bir orani sirada bulunuyor? Belki de anlasmanin bir kismini finanse etmek bulunabilir özel yatirim var mi? Belki bazi ekipman daha iyi sartlarda kiralik olabilir, vb noktasi oldugunu finan
dans ediyorum bir meydan okuma olacak ama bu islem olmaktan bir anlasma engel gerekmez. Bu çalisacak finansman denklemi bulmak için biraz daha fazla yaraticilik kullanmak için alici, satici ve is komisyoncu etmektir.

Dikkate diger nokta zorlu ekonomik zamanlarda genellikle satin almak için piyasada is alicilar bir koyduklari ve kanitlanabilir kazanç kaliteli isletmeler ariyoruz demektir bir ‘kaliteye kaçis’ olmasidir. Bir asagi ekonomi sirasinda satmak isteyen varsa bu is faaliyetleri odaklanarak korumak için önemlidir. Bu is karli kalmasini saglamak ve ciddi bir asagi dogru ‘dip’ ve nakit akisi pozitif kalmasi gösterme için önemlidir. Alicilar (ve bankalar) bir sey yanlis oldugunu anlamda eger bir anlasma yürüme mesafesinde için bir neden arayacaktir. Bir durgunluk sirasinda islerini kaybetme korkusu ve gelecekleri (özellikle Güney Ontario veya Toronto alanlarda) güvenli istiyorum isten isçi ya da isçilerden potansiyel is alicilar bollugu genellikle yoktur. Kaliteli bir yatirim olarak is vitrine bu üzerinde sermaye kritik bir basari faktörü olacaktir.

Sert bir ekonomide bir is satis dikkate alinmasi gereken diger unsur ne is komisyoncu kullanmaktir. Bazi saticilarin bir profesyonel is broker hizmetleri olmadan bir is satis israr ama bu özellikle bir durgunluk sirasinda, kesinlikle tavsiye edilmez. Bir is komisyoncu alici (ve eleme), müzakere kolaylastirmak ve durum tespiti süreci yönetmek ve son yakin anlasma siralamakta bulma, gizli is pazarlama, bir ayari fiyat belirlemede yardimci olacak bir kaynaktir. Bir is komisyoncu rolü basarili bir is satis için önemli bir bilesenidir. Bir alici bulma is komisyoncu oynadigi sadece küçük bir rolü vardir.

Zor olabilir bir durgunluk ortaminda bir is satis ama bazi önlemler alarak ve profesyoneller dayanarak basarili bir is satis saglamaya yardimci olabilir.