Batman kökenleri

Daha sonra DC Comics oldu Ulusal Yayinlar baskanlari, daha süper kahramanlar kendi ahirlar eklemek istediginde Batman baslangici 1938 yilina kadar geri takip edilebilir. Bob Kane daha sonra bugün bildigimiz karakter içine kalip edilen Bat-Man yaratti. Bill Finger da modern Batman olusturulmasinda yardimci oldu. Parmak Riddler gibi Batman’in en ünlü kötü adamlar bazi olusturmada etkili oldu. O bile Kane genellikle Batman olusturulmasi ile alacak degildi, ancak ortak bilgi bugün.

Bat-Man ilk Kimya Sendikasi Örnegi baslikli bir hikaye Mayis 1939 yilinda Detective Comics # 27 oldu. O, Bat-Man herhangi bir sorun, silah tasima yaralama ve hatta suçlu öldürme yoktu. Bruce Wayne ve ailesinin öldürülmesi hikayenin baslangici daha sonra o yil kadar açiga degildi. Batman biriyle bir görüsme yapmak mümkün olacaktir böylece Robin Kane’in isteklerine karsi komik Batman katildi dava sirasinda.

Batman 50s ile güçlü satis vardi ve yeni karakterler ve degisen zaman ile ilgili olan hikayeler görünen araçlar ile kez degisti. 60’li yillarda Batman Justice League katildi ve uzakta onun siddet köklerinden tasindi. Çizgi roman siddet taklit çocuklarin toplumun korkusu büyük ölçüde nedeniyle. Daha sonra 1954 yilinda Comics Code Authority vardi, Batman daha uzakta karanlik köklerinden hareket eden bir sillier karakter oldu. 1964 yilinda satis Batman iptal karsi karsiya oldugunu reddetti.

1969’da Dennis O’Neil ve Neil Adams Batman kez daha gece ziyaret ediyor ve grev suçlularin kalplerinde korku cesur suç savasçisi oldu. Yeni ekip ve yeni koyu bir görünüm eski ihtisamini Batman dönmek için çok az sey yapti ve satis bölümünde bir kaybetme savas hala oldu.

Batman çizgi roman yeni yogun koyu egilim Batman tarihinin bazi yeniden Frank Miller tarafindan yazilmis Year One hikayesi ile 80’lerin da devam etti. Batman daha sonra ortaya hangi bölümleri film baslar. Yazar ALan Moore da 1988 yilinda çikti tek basina komik Batman’da Batman daha da karanlik yani katkida bulunmustur.

Batman kitap sonunda sirtinda kirik ve Gotham bir deprem olmak dahil olmak üzere bu karanlik tema içine razi olur.

90’larin ortalarinda DC Batman kökeni anlatilir ve süper kahraman daha fazla Batman sehir efsanesi yapilan Zero Hour hikayesi satir giris yapti. Bu süre içinde Batman daha iyi sartlarda olmasi ve olmasi onun Justice League arkadaslari daha yakin, yeterli kadar Superman Kryptonite ona emanet oldugunu ve hatta romantik Wonder Woman ile ilgili oldu olacaktir. Batman Justice League üyeleri ile iyi iliskiler hala olsa da, DC Gotham suç karsi daha karanlik obsesif mücadele içine diger süper kahraman gelen Batman uzaklastiriyor.

Bu Bruce Wayne çizgi roman ve film hem Batman olarak kalir ve büyük ekranda gise basarisi yükselen ise yazdirilan sayfada hakim devam edecegini varsaymak oldukça güvenli. Fanlar zaten üçüncü bir Bale-Nolan girisim için yaygara ve karakter çevreleyen heyecan son 69 yil içinde herhangi bir noktada en yüksek de belki de.