asiri konuskan müsteri ile sorun yasiyorsaniz

Nihai non-stop konusan – asiri konuskan müsteri eski bir komsu hatirlatiyor bir sorun, ortaya çikabilir. Tek bir adam, onun gibi bizim aile kabul, ve her tatil aksam yemegi için gösterilmesini aliskanligi vardi.

Bir yil, o bizim evinde Sükran Günü yemegi vardi. O ve ben oturma odasinda sonra rahatlatici. O ve üzerinde droning oldu. Sana sonrasi Sükran Günü yemegi drowses hakkinda bilmek eminim? Ben kisa bir sekerleme kapali basini salladi. Uyandigimda, hala konusuyordu. O benim on dakikalik sekerleme, yavasladi, hatta hiç fark. Simdi bir konusmaci var.

Iken komsunuzun monolog ortasinda uyuklamak için tamam olabilir, ama bir satis çagri bir iyi bir fikir degil. Kolay bir çözüm, ancak var. Kibarca bir soru ile kesme. Soru kesfetmek istediginiz konu için müsteri yönlendirmelidir. Bir soru sordugunuzda, size, müsterinin düsünce dogrudan düsünce onun tren kesme ve yönünüzü cevap sonra düsünmek ve onu hareket ettirin.

Diyelim ki müsteri dün gece futbol oyun basladi, ve yedi veya sekiz dakika boyunca devam ediyor söylüyorlar. Biraz halsiz almak için basliyoruz, zor bir zaman uyanik kalmak zorunda, ve ögle yemegi vizyonlari kafanin içine hashas tutmak vardir. Çaresizlik bir an olarak, kesme: O duraklar “John, özür dilerim, ben size geçen ay çalisti kirmizi thingy ile yapiyoruz nasil sorabilir miyim?”, Ve sonra thingy degerlendirme üzerinde baslatti.

Sorusuna düsünce onun tren durdu, ve konusma içine koymak istedim bir konu onun düsünce yeniden yönettigi çok nazik ediliyordu unutmayin, ve. Iste bu en iyi satis elemanlari tarafindan yapilir nasil.

Satis kisinin en güçlü araç: Bu iyi bir soru. Bir Söz konusu inanilmaz gücü soru yönlendirilir kime kisinin düsünce yönlendirir olmasidir. Biz bir soru soruldugunda, otomatik olarak cevap düsünmek, insan bir sey var. Düsünceden Konusma devam eder. Durdurmak veya konusma degistirmek için, düsünce kesmek ya da yönlendirmek için var. Ve, yapmak için en güçlü araç iyi bir soru.

Bu ne iyi bir satis kisi elinde böyle güçlü bir araç bir soru yapar bu sadece bir sey. Iyi bir soru birden fazla diger kullanim alani vardir. Yani, ve konusurken bir müsteri, ya da kimse, ugrasmak istediginiz zaman, sadece kibarca seçtiginiz bir konu dogru müsterinin düsünce yönlendiren bir soru ile kesme.